AGENDA 2030

KORONATERROR – POLSKE OBOZY IZOLACYJNE”FEMA” NASZPIKOWANE NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ JUŻ ISTNIEJĄ.

Spółka Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji ”triażu” i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS CoV-2. System składa się z 6 kontenerów, które trafią do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

To pierwszy tego typu projekt, w ramach którego spółka Zurad, przy współudziale kooperanta Modular System sp. z o.o., dostarczy zespół kontenerów do triażu. Zaproponowane rozwiązanie umożliwi minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, niezarażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie, które wygrało przetarg, nie jest pierwszym służącym do walki z koronawirusem. Nasza firma ma w tym już pewne doświadczenia, jak choćby RobUV służący do dezynfekcji pomieszczeń. Przykładamy wielką wagę do walki z COVID-19, dlatego staramy się oferować rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie służbom zaangażowanym w działania prozdrowotne – podkreśla Adam Jabłoński, prezes Zarządu Zurad sp. z.o.o.

Jednym z kluczowych elementów ”triażu” jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2.

W wyposażeniu kontenerów jako opcja będzie możliwa instalacja systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń. Został on opracowany przez spółkę Zurad i jest już stosowany przy robocie RobUV. Za to właśnie rozwiązanie, będące wynikiem wspólnych prac rozwojowych pracowników Politechniki Białostockiej oraz kadry technicznej firmy Zurad, firma otrzymała nagrodę „Defender” na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Osoby, u których wystąpi podejrzenie zakażenia COVID-19, mogą wkrótce trafiać do specjalnie zaprojektowanych kontenerów obserwacyjno-izolacyjnych. Pierwszy przetarg w Polsce na utworzenie tego typu systemu segregacji, zwanego profesjonalnie ”triażem”, wygrała spółka Zurad. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, państwowej spółki specjalizującej się w produkcji sprzętu głównie dla wojska.

“Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2” – wyjaśnia spółka w [komunikacie]

Wnętrze kontenera będzie wyglądać jak miniaturowy szpital. W środku znajdzie się miejsce na łóżka wraz z szafkami i innym osprzętem. Wyposażenie i wnętrze będzie mogło być dezynfekowane za pomocą systemu lamp UV-C (wirusobójczych) zaprojektowanego przez polskich specjalistów i naukowców.

Kontenery mają charakter modułowy. Jak zapewnia PGZ pozwala to na dostosowanie do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, oraz przechowywanie.

W miniaturowych obiektach, które w pierwszej kolejności staną przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, zamontowanych zostanie szereg innowacyjnych rozwiązań:

  • bramka biometryczna służąca do pomiaru temperatury
  • system rozpoznawania i identyfikacji twarzy
  • system skanowania dokumentów
  • system termowizyjny stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.
  • systemy komunikacji werbalnej – system ma służyć komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze
  • pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zarażenia SARS CoV-2

Źródło : https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26385383,koronawirus-wiemy-gdzie-beda-trafiac-polacy-z-podejrzeniem.html

Najnowsze wpisy

Kategorie

KORONATERROR – POLSKE OBOZY IZOLACYJNE”FEMA” NASZPIKOWANE NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ JUŻ ISTNIEJĄ.

11 października 2020 / Możliwość komentowania KORONATERROR – POLSKE OBOZY IZOLACYJNE”FEMA” NASZPIKOWANE NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ JUŻ ISTNIEJĄ. została wyłączona

Może Ci się spodobać

W 1917 ROKU PRZEWIDZIANO 💉, KTÓRA USUNIE Z LUDZI DUCHOWOŚĆ I NORMALNOŚĆ. 8 lutego 2021

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • KORONATERROR – POLSKE OBOZY IZOLACYJNE”FEMA” NASZPIKOWANE NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ JUŻ ISTNIEJĄ.
  • Może Ci się spodobać