Współcześnie krzyż w kole to po prostu częsta dekoracja ścian budynków i ogrodzeń. To się nazywa – dekoracyjna krata. I to jest właściwie piękne i przez większość jest uznawane za jedyne znaczenie. Niewiele osób wie lub domyśla się, że ta symbolika to kult cargo (imitacja czegoś innego). Nawet to zostało już zapomniane, nie tak jak pierwotne znaczenie.
Niestety we współczesnym społeczeństwie wiedza jest fragmentaryczna i taką „ścieżką ewolucyjną” w cudzysłowie przechodzi wiele przedmiotów i znaków przeszłości. Najpierw przypisuje się im jeden cel, następnie są elementami kultu cargo, a następnie nabierają nowego znaczenia, które staje się jedyne. Jest na to wiele przykładów, ale nie będziemy próbować ogarnąć ogromu, ale dziś porozmawiamy tylko o krzyżu w kręgu, zwłaszcza że od dawna obiecaliśmy ujawnić jego tajemnicę.
Współcześnie krzyż w kole jest najczęściej używany po prostu jako piękny znak, do tatuażu lub zawieszki, do dekoracji budynków lub ogrodzeń. Wykonane na wysokim poziomie fachowym budzą podziw dla kunsztu współczesnych artystów i kowali. Ale najwyraźniej gdzieś, na poziomie podświadomości, ludzie rozumieją, że to nie jest zwykły symbol, ale coś znacznie więcej. Ale nie będziemy wierzyć lub nie wierzyć – nie mamy religii. Postaramy się zrozumieć to zagadnienie z naukowego punktu widzenia, uwzględniając różne aspekty.
I tak w naszych czasach krzyż w kole ma kilka znaczeń i znaczeń: kultowy – chrześcijański i pogański, a także praktyczny – naukowy i przemysłowy. Na początek przeanalizujmy wszystkie znaczenia, jakie różni współcześni naukowcy nadają temu symbolowi, zarówno oficjalne, jak i alternatywne. Nietrudno się domyślić, że wszystkie te znaczenia są poniekąd kultowe. Potraktujemy analizę znaczeń kultowych jako krótkie oficjalne odniesienie historyczne.
Pierwszy zmysł , pogański. Kwiat Życia, Znak Grzmotu lub Koło Grzmotu to znak Peruna. Znak grzmotu, podobny do współczesnej litery „Ж”, to sześcioramienny krzyż lub płatek umieszczony w kole. Symbolizuje, że Perun jest bogiem-obrońcą życia. Nawiasem mówiąc, w alchemii jest to symbol magnezu, ale o tym później.
Znak Perun był bardzo rozpowszechniony i był używany prawie wszędzie – ozdoby na ubraniach, rzeźby na chatach, na kołowrotkach itp. W niektórych krajach nadal jest to zabronione. Przyjaciele, nie mogę tu pokazać większości symboli związanych z krzyżem w kółku, ponieważ w wielu krajach znaki te są uważane za ekstremistyczne i słuszne sumienie, a także pamięć historyczną Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, dla mnie jako wnuk człowieka, który szturmował Berlin, nie pozwala na to. Jednak dzięki wyszukiwarkom, jeśli chcesz, możesz je wszystkie znaleźć i rozważyć bardziej szczegółowo.
Drugi sens , ten sam pogański. Krzyż jest nie tylko symbolem kwiatu życia, od czasów starożytnych był świętym symbolem równonocy dla naszych dziadków i pradziadów, ponieważ nasi przodkowie czcili Słońce i ogień.
Informacje te potwierdzają znaleziska archeologiczne na prawie całym terytorium ziemi. Na długo przed przyjęciem chrześcijaństwa Rosjanie nosili talizman z krzyżem, tylko że miał on nieco inny wygląd niż współczesny symbol chrześcijański.
Trzecie znaczenie jest również pogańskie. Semargl (Simargl, znany również jako Bóg Ognia) jest bogiem ognia i żywiołu ognia w mitologii słowiańskiej. Uważano, że sprzyja wyzdrowieniu, poprzez wzrost temperatury („ciepłem odpędza choroby”). W tym przypadku oczyszczenie przez ogień następuje nie tylko na ciele, ale i na duszy.
Czwarty zmysł , Christianie. Ale zanim przeanalizujemy chrześcijańskie wyjaśnienie tego symbolu, należy jeszcze raz podkreślić, że sam krzyż nie jest pierwotnie symbolem chrześcijańskim, ale został zapożyczony od pogan.
Zwłaszcza krzyż w kole. Koło jest także symbolem przedchrześcijańskim, którego pierwotne znaczenie przyjęło również nauczanie chrześcijańskie. Uniwersalny symbol Wieczności i Życia Wiecznego, niezwykle powszechny na nagrobkach.
Więcej szczegółów na temat napisów na nagrobkach opisano w serii filmów o cmentarzach, a także w artykule .kanał „Nieoficjalna historia”
Najbardziej rozpowszechnioną formą symbolu koła jest krzyż w kole. To krzyż celtycki, a także symbol Trójcy Świętej – trzy połączone ze sobą koła. Równie często pojawiają się dwa koła – jedno nad drugim – symbolizujące ziemię i niebo.
Tutaj, na przykład, świątynia Duomo w Mediolanie, a tutaj jest Wzorowy sztandar św. Jerzego 68 życia piechoty Borodino imienia Aleksandra III Pułku, 1878.
Zwróć uwagę na fragment w rogach sztandaru. Bardzo przypomina słowiański symbol – Gwiazdę Rusi, nazywany jest też znakiem Svaroga.
Piąty zmysł , alchemia. Sama alchemia jest pełna różnych znaków i symboli. Krzyż w kole nie jest tutaj wyjątkiem. Jest używany bardzo często w różnych odmianach w odniesieniu do wielu procesów i elementów alchemii. Na przykład sześcioramienny krzyż w kole jest symbolem pierwiastka chemicznego „magnez”. W pierwszym sensie wśród Słowian nazywa się to Znakiem Grzmotu.
Szósty zmysł , astrologia. Krzyż w kole jest symbolem planety Ziemia. Przyjaciele, jeśli zwróciliście uwagę, to niektóre inne planety Układu Słonecznego również mają w swoim składzie krzyż i okrąg.
Siódmy zmysł , geograficzny. Chyba każdy zna słowo „Sąsiedztwo”, od słowa okolice – okolice. Krzyż w kole jest symbolem ruchu i przestrzeni. W większości przypadków równoboczny krzyż był zamknięty w okręgu, który uosabiał otaczającą przestrzeń, a cztery linie krzyża oznaczały cztery strony świata: północ, południe, wschód i zachód. Ponadto cztery pozycje krzyży oznaczały położenie słońca na niebie i symbolizowały cztery pory roku: jesień, zimę, wiosnę i lato. Obraz krzyża symbolizuje również obrót elektronów wokół (wokół) jądra atomu, spirala, czyli ruch planet. Krzyż uosabia ruch widocznej części rozgwieżdżonego nieba, z punktu widzenia ziemskiego obserwatora, wokół (wokół) Gwiazdy Północnej.
Ósmy zmysł , techniczny. Symbol nieugaszonego ognia. Krzyż w kole to schematyczny model reaktora jądrowego – kontur zewnętrzny, kontur wewnętrzny. Liczba promieni (4 lub 6) symbolicznie oznacza liczbę rozpadów na sekundę lub masę atomową surowca (na przykład uranu lub plutonu).
Dziewiąte znaczenie , czas. Tarcza ze strzałkami jest jednocześnie krzyżem w kole. Ale tu pewnie powiesz, chwileczkę, co za krzyż, bo są tylko trzy wskazówki: godzinowa, minutowa i sekundowa, i będziesz miał rację. Tak, tak jest teraz. Ale kto ci powiedział, że wcześniej nie było 4 wskazówek lub że ogólnie wskazówki poruszały się wzdłuż tarczy, a nie odwrotnie?
Aby ułatwić wam, przyjaciele, zrozumienie, co czas ma z tym wspólnego, pozwolę sobie przytoczyć fragmenty niektórych starych tekstów.
Richard B. Mooney donosi, że bramińska książka Siddnanta-Chiromani używa jednostek czasu, z których ostatnia, najmniejsza trutti to 0,3375 sekundy. Badacze tekstów sanskryckich są zakłopotani, ponieważ nie mogą zrozumieć i wyjaśnić, dlaczego tak mała jednostka czasu mogła być używana w starożytności i jak można ją mierzyć bez odpowiednich narzędzi. Współczesne prymitywne plemiona mają raczej mgliste pojęcie o czasie i nawet zwykłe zegary mają dla nich stosunkowo niewielkie znaczenie. Trudno więc sobie wyobrazić, aby starożytne ludy prymitywne zachowywały się pod tym względem inaczej.
Andrew Thomas w swojej książce „Nie jesteśmy pierwsi” pisze: „… pierwotnie bramiński system czasu był sześćdziesiętny, dla którego joga cytuje fragment z Brihath Sakatha i inne teksty…”:
Wcześniej dzień był podzielony na 60 kalorii, z których każda miała 24 minuty. „Kala” została podzielona na 60 „wikali”, z których każdy trwał 24 sekundy. Kolejne 60 razy mniejsze jednostki to „para”, „tatpara”, „vitatpara”, „ima” i wreszcie „kaszta” – jedna trzysta milionowa sekundy. Co starożytni Hindusi mogli zrobić z ułamkami mikrosekund? Jedna trzysta milionowa sekundy – kashta – nie może oczywiście mieć żadnego praktycznego znaczenia bez przyrządów, które potrafią odmierzać czas z taką dokładnością. Z drugiej strony wiadomo, że czas życia niektórych cząstek atomowych: hiperonów i mezonów jest bliski jednej trzystu milionowej części sekundy.
Tabela Varahamira, datowana na 550 rne, zawiera wielkości matematyczne porównywalne z wielkością atomu wodoru. Czy te liczby są również przekazywane nam z odległej przeszłości? Vashishta Yoga mówi: „W pustej przestrzeni każdego atomu istnieją rozległe światy, tak różnorodne jak pyłki w promieniach słońca ” .
Wskazuje to na starożytną wiedzę, że nie tylko materia składa się z niezliczonych atomów, ale że w samych atomach, jak wiemy dzisiaj, większość przestrzeni nie jest wypełniona materią. Te pochodzące z odległej przeszłości teksty świadczą o tym, że już wtedy istniała głęboka znajomość fizyki atomowej. Fakt, że bramini musieli zapamiętać wiele symboli matematycznych, nawet ich nie rozumiejąc, wskazuje na świadomy wysiłek przekazywania wiedzy z utraconej epoki technologicznej. Można sobie wyobrazić starożytnych naukowców, którzy obserwując upadek swojej cywilizacji, spisali swoją wiedzę i poinstruowali pewną grupę ludzi, aby przekazywali ją przez wieki, aż znów stanie się zrozumiała.
Wydaje się, że coś w tej starożytnej nauce przenikało wieki w dość ogólnej formie. Dwa i pół tysiąca lat temu Demokryt powiedział: „W rzeczywistości nie ma nic oprócz atomów i pustej przestrzeni”. Grecy wierzyli, że atom jest najmniejszą cząstką materii i nie można jej podzielić, natomiast Fenicjanin Mosch zapewniał, że atom można podzielić i próbował przekonać o tym Greków. Żyjący w I wieku p.n.e. rzymski uczony Lukrecjusz napisał, że atomy nieustannie pędzą w przestrzeni i przechodzą niezliczone zmiany pod wpływem niepokojących zderzeń. Są zbyt małe, by je zobaczyć.
Jednym słowem teksty pochodzące z odległej przeszłości świadczą o tym, że już wtedy istniała głęboka znajomość fizyki atomowej. Podsumowując, dla wszystkich dziewięciu symboli zauważcie, przyjaciele, że nawet abstrakcyjne wyjaśnienia oficjalnych naukowców, filozofów i innych postaci systemowych, wszystkie te wyjaśnienia nie są ze sobą sprzeczne, ale wręcz przeciwnie, są podobne pod wieloma względami i bardzo dobrze się uzupełniają.
Dlatego krzyż w kole, będący symbolem pokojowego atomu przeszłości, zawiera opis koła grzmotu, ognia nieugaszonego, życia wiecznego, czasu, krążenia substancji, ruchu i przestrzeni. Wszystkie te opisy idealnie pasują do opisu reakcji łańcuchowej rozpadu jądrowego. W tym miejscu ważne jest, aby zrozumieć, że przypisywanie kultowego znaczenia przedmiotom i znakom było nieuniknione podczas opracowywania nowej chronologii w okresie postapokaliptycznym. Oznacza to, że pojawienie się kultu cargo, opartego na widocznym efekcie zaawansowanej technologii, było nieuniknione.
Nawiasem mówiąc, ankh jest jedną z odmian krzyża w kole, podobnie jak symbol islamu, kopulasty krzyż w prawosławiu, „czaszka z kośćmi” i tak dalej – to wszystko to samo. Ten symbol ma wiele różnych interpretacji w różnych znakach, ale aby nie urazić uczuć wierzących i nie przeładowywać was informacjami, przyjaciele, dzisiaj rozważaliśmy tylko klasyczny krzyż w kole.