Otwórz oczy

TAJEMNICE KSIĘGI DANIELA – CZY ”BIBLIJNY WIELKI UCISK” TO TRWAJĄCA ”NOWA NORMALNOŚĆ” ?

TAJEMNICE KSIĘGI DANIELA – CZY ”BIBLIJNY WIELKI UCISK” TO TRWAJĄCA ”NOWA NORMALNOŚĆ” ?

Wielki Biblijny Ucisk to termin używany w chrześcijańskiej eschatologii, który odnosi się do okresu chaosu, cierpienia i próby dla świata, który ma poprzedzać ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa i sąd ostateczny. Istnieje wiele różnych interpretacji tego zdarzenia, ale jedną z kluczowych źródeł dla chrześcijańskiej wizji Wielkiego Ucisku jest Księga Daniela w Starym Testamencie.

Księga Daniela, napisana przez proroka Daniela, składa się z dwóch części: historycznej i proroczej. Opisuje ona historię Daniela, młodego żydowskiego niewolnika z Judei, który został przewieziony do Babilonii po najeździe króla Nabuchodonozora. Daniel wyróżniał się mądrością i zdolnością do interpretacji snów, co przysporzyło mu uznanie i pozycję w dworze babilońskim.

Wielki Biblijny Ucisk jest pojęciem eschatologicznym, które odnosi się do okresu chaotycznego i trudnego, który według niektórych interpretacji ma poprzedzać Drugie Przyjście Jezusa Chrystusa i Sąd Ostateczny. Jednak konkretna data lub czas nadejścia tego okresu nie jest zawarta w Biblii, a samo pojęcie Wielkiego Ucisnku jest interpretowane na różne sposoby przez różne grupy religijne i teologów.

Wielu badaczy Biblii uważa, że próba ustalenia dokładnej daty Wielkiego Biblijnego Ucisnku jest niewłaściwa, ponieważ Jezus w swoich nauczaniach jasno stwierdził, że nikt nie zna dnia ani godziny Jego powrotu, oprócz samego Boga Ojca (por. Mateusza 24:36).

Jednak to część prorocza Księgi Daniela jest szczególnie ważna w kontekście Wielkiego Biblijnego Ucisnku. W rozdziale 7-12 opisane są wizje Daniela dotyczące przyszłych wydarzeń, w tym czasu Wielkiego Ucisku.

W Księdze Daniel 7, Daniel widzi wizję „Czterech Bestii”, które reprezentują kolejne imperia, które miały dominować nad światem. Pierwsza bestia to lew z orlimi skrzydłami, reprezentujący Babilonię. Druga to niedźwiedź, symbolizujący Medo-Persję. Trzecia bestia to lampart z czterema skrzydłami, reprezentujący Grecję. Czwarta bestia to straszny i potężny potwór, nie do porównania z żadnymi zwierzętami, które symbolizuje potężne imperium, które miało jeszcze nadejść.

W rozdziale 9 Księgi Daniela, Daniel otrzymuje wizję o „Siedemdziesięciu Tygodniach”, które miały ustalić losy narodu żydowskiego. Jednakże, w trakcie tych siedemdziesięciu tygodni, ma nadejść okres ucisku. Księga Daniela 12 opisuje ten okres jako „Czas Ucisku”, podczas którego ludzie doświadczą wielkiego cierpienia, ale ci, którzy są zapisani w Księdze Życia, zostaną zbawieni.

Wielu badaczy Biblii interpretuje ten okres ucisku jako Wielki Biblijny Ucisk, który poprzedza Drugie Przyjście Jezusa Chrystusa. W tym czasie miałyby nastąpić katastrofy naturalne, wojny, prześladowania chrześcijan i pojawienie się antychrysta – postaci, która będzie się wzbijać przeciw Bogu i Jezusowi.

Istnieje wiele różnych teorii dotyczących czasu i charakteru Wielkiego Biblijnego Ucisnku, a ta tematyka była wielokrotnie dyskutowana i interpretowana przez teologów i uczonych przez wieki. Niezależnie od konkretnego poglądu, Księga Daniela pozostaje ważnym źródłem dla chrześcijan, które inspiruje do wglądu w przyszłość i rozeznania czasów, które miałyby nastąpić przed ostatecznym triumfalnym przyjściem Chrystusa.

Warto pamiętać, że Księga Daniela, podobnie jak cała Biblia, jest dziełem o wielkiej symbolice i znaczeniu duchowym. Jej interpretacja wymaga ostrożności i szerszego kontekstu teologicznego. Dlatego też, zrozumienie Wielkiego Biblijnego Ucisnku i jego znaczenia dla współczesnego świata pozostaje kwestią indywidualnego rozumienia i wiary.

Czy obecnie żyjemy w czasach wielkiego biblijnego ucisku ?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TAJEMNICE KSIĘGI DANIELA – CZY ”BIBLIJNY WIELKI UCISK” TO TRWAJĄCA ”NOWA NORMALNOŚĆ” ?

Globalna Świadomość1 sierpnia 20231 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJEMNICZE OBSERWACJE SYREN – CO ŻYJE W DNACH OCEANÓW?Następny artykułTAJNY PLAN PENTAGONU – PRZYGOTOWANIA DO ”WIELKIEGO PRZYBYCIA”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA UKRAINIE ! OKULTYSTYCZE ELITY UE CHCĄ NAS WPĘDZIĆ DO WOJNY

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TAJEMNICE KSIĘGI DANIELA – CZY ”BIBLIJNY WIELKI UCISK” TO TRWAJĄCA ”NOWA NORMALNOŚĆ” ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?