Otwórz oczy

SZOKUJĄCA PROGNOZA SAXO BANK NA 2024 ROK – TRUMP, KENNEDY, PANDEMIA, ZAŁAMANIE RYNKÓW

SZOKUJĄCA PROGNOZA SAXO BANK NA 2024 ROK – TRUMP, KENNEDY, PANDEMIA, ZAŁAMANIE RYNKÓW

Duński Saxo Bank opublikował dziesięć „szokujących prognoz” na 2024 rok. Dotyczą one szeregu mało prawdopodobnych i niedocenianych wydarzeń, w wyniku których jednak „światowe rynki mogą zostać pokryte potężną falą”.

Pod koniec 2021 r. bank przewidywał nową rundę wyścigu zbrojeń i zimnej wojny na 2022 r. Natomiast w ubiegłorocznej prognozie na 2023 r. bank stwierdził, że presja inflacyjna i niestabilność geopolityczna będą miały wpływ na rynek finansowy. W tej sytuacji państwa przyjmą bardziej konserwatywną politykę, ograniczając inwestycje w złożone instrumenty finansowe i inwestując w tradycyjne aktywa, takie jak złoto, których cena gwałtownie wzrośnie. Notowania złota osiągnęły wczoraj nowy historyczny szczyt, osiągając 2148 dolarów za uncję troy.

Dyrektor inwestycyjny Saxo Bank Steen Jacobsen zwrócił uwagę, że po światowym kryzysie w 2008 roku stabilność została całkowicie wyparowana. Wszyscy zmierzamy w niebezpieczną przyszłość, w której scenariusze dla gospodarki mogą być bardzo różne. Co zatem dalej z planetą?

Koniec drogi?

Bank spodziewa się kilku globalnych i regionalnych wstrząsów w 2024 r. Stany Zjednoczone stoją w obliczu „ końca kapitalizmu ” w jego tradycyjnym rozumieniu.

„Rząd USA będzie zmuszony zwiększyć wydatki fiskalne w związku z wyborami w 2024 r., aby uniknąć problemów gospodarczych i niepokojów społecznych. Ze względu na rosnącą presję inflacyjną i wycofywanie kapitału przez inwestorów zagranicznych popyt na amerykańskie obligacje rządowe będzie bardzo słaby, co spowoduje wzrost rentowności. W desperackiej próbie normalizacji kosztów pożyczek rząd USA zwolni dochody z obligacji rządowych z podatków” – oznajmił bank.

Według Saxo Bank to dramatyczne posunięcie administracji Bidena oznacza także koniec kapitalizmu w Stanach Zjednoczonych, wraz z transferem kapitału z prywatnych firm do skarbców publicznych. Wygrywa jedynie 12 największych spółek amerykańskiej giełdy, które duński bank nazywa „12 Tytanami” i które korzystają z rządowego finansowania. Cała reszta krachów na giełdzie w USA. 

„Następnie zobaczymy długi okres nacjonalizacji i interwencji rządu w krytycznych sektorach, w których trudno jest przyciągnąć kapitał” – bank zamknął swoją prognozę, wywołując reakcje międzynarodowe.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Mówiąc o  wyborach w USA w 2024 r ., Saxo Bank spodziewa się, że po raz pierwszy w historii kraju wygra je niezależny kandydat, czyli Robert Kennedy Jr. 

Co więcej, taki wynik będzie negatywny dla kraju – bezpartyjny kandydat utworzy pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych rząd koalicyjny, a także podejmie walkę z monopolami w dziedzinie medycyny, obronności i Internetu . A to nieuchronnie doprowadzi do przewartościowania wartości gigantycznych firm.

„Jego populistyczna platforma jest skierowana zarówno przeciwko zwolennikom kontynuowania wojny w Partii Demokratycznej, jak i elitom korporacyjnym. To odbije się echem wśród rozczarowanych zwolenników Partii Demokratycznej i miłośników Donalda Trumpa. Nowa era polityczna w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się ostrym odwróceniem się od plutokracji, gdy wyborcy zażądają położenia kresu rosnącym nierównościom, niesprawiedliwości i zakończenia niekończących się wojen” – głosi prognoza.

Jakie kryzysy czekają ludzkość w 2024 roku?

Bank spodziewa się dwóch globalnych kryzysów w 2024 roku. Jeden będzie spowodowany  generatywną sztuczną inteligencją/deepfakes , a drugi będzie spowodowany  epidemią otyłości . 

„Generatywna sztuczna inteligencja, reklamowana jako sposób na zwiększenie produktywności, stanie się zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego po bezczelnym, fałszywym ataku na wyższego urzędnika w kraju rozwiniętym. Rządy zemszczą się na sztucznej inteligencji, uchwalając nowe regulacje, które znacznie zmniejszą szum wokół sztucznej inteligencji i doprowadzą do odpływu inwestorów kapitału wysokiego ryzyka z branży. Wzrośnie nieufność społeczna do wiadomości generowanych przez sztuczną inteligencję, a rządy wprowadzą nowe przepisy, które zapewnią, że wiadomości będą mogły być rozpowszechniane jedynie przez niewielką grupę organizacji” – zauważa prognoza.

Mówiąc o otyłości, Saxo Bank zauważa, że ​​nowe leki przeciw otyłości oparte na glukagonopodobnym peptydzie-1 (GLP-1), który już został nazwany „hormonem sytości”, „postrzegane są jako rozwiązanie globalnej epidemii otyłości.

Ale łatwość, z jaką dana osoba może zażyć taką pigułkę, sprawi, że ludzie przestaną ćwiczyć i zaczną spożywać więcej śmieciowego jedzenia.

Jeśli podaż leków GLP-1 nie nadąży za rosnącym popytem, ​​na świecie nastąpi wzrost otyłości i problemów zdrowotnych z nią związanych, co doprowadzi do ogólnoświatowego spadku poziomu produktywności” – twierdzą autorzy prognozy.

Ile będzie kosztować ropa w 2024 roku?

Według Saxo Bank rynek ropy  czeka na  wzrost cen do 150 dolarów za baryłkę. Dzięki temu Arabia Saudyjska odkupi od UEFA prawa do organizacji Ligi Mistrzów i stworzy Ligę Mistrzów Świata. Organizacja tych prestiżowych i wysoce dochodowych konkursów pozwoli Arabii Saudyjskiej na dalszą dywersyfikację swojej gospodarki i uniezależnienie się od ropy w ramach programu Saudi Vision 2030 rozpoczętego w 2016 roku.

Udostępnij

SZOKUJĄCA PROGNOZA SAXO BANK NA 2024 ROK – TRUMP, KENNEDY, PANDEMIA, ZAŁAMANIE RYNKÓW

Globalna Świadomość7 grudnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSZCZYTY ELIT ”COP 28” – ”ALBO URUCHOMIMY AGENDĘ 2030 TERAZ ALBO NIGDY”Następny artykułTAJEMNICE WOLNEJ ENERGII – DLACZEGO ELITY WYCOFAŁY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA UKRAINIE ! OKULTYSTYCZE ELITY UE CHCĄ NAS WPĘDZIĆ DO WOJNY

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • SZOKUJĄCA PROGNOZA SAXO BANK NA 2024 ROK – TRUMP, KENNEDY, PANDEMIA, ZAŁAMANIE RYNKÓW
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?