extra-terrestrial

TAJEMNICZY METAL Z KATASTROFY W ROSWELL.

TAJEMNICZY METAL Z KATASTROFY W ROSWELL.

Jeśli chodzi o tematykę katastrofy w Roswell z lipca 1947 r. to powstało już wiele teorii i pomysłów na to co się tam wydarzyło. Jednym z tematów, który bardzo często się pojawia w związku z badaniem wraku UFO jest tak zwany „memory metal” – „metal pamięci” podobno znaleziony na miejscu katastrofy. Wielu badaczy tego zjawiska sugeruje, że metal pamięci mógł mieć charakter pozaziemski. Ale czy na pewno?

Major Jesse Marcel, który był na miejscu katastrofy, powiedział kilkadziesiąt lat później:

 „Widziałem wiele wraków ale ten był inny, rozpadł się zanim upadł na ziemię a szczątki zostały rozrzucone na obszarze o długości około trzech czwartych mili i szerokości kilkuset stóp. Byłem całkiem dobrze zaznajomiony z większością wszystkiego, co było w powietrzu w tym czasie, zarówno naszym, jak i obcym. Znałem również praktycznie każdy rodzaj balonu meteorologicznego lub urządzenia śledzącego radar, z którego korzystają zarówno cywile, jak i wojsko, lecz czegoś takiego wcześniej nie wiedzialem. Z pewnością ten obiekt nie był zbudowany przez nas”.  Oświadczenie Marcela można znaleźć w książce Billa Moore-Charlesa Berlitza z 1980 r., The Roswell Incident.

Balon meteorologiczny z polietylenu z lat 60.

Mack Brazel był ranczerem, który wraz z synem znalazł wrak. Niektórzy twierdzą, że znalazł o wiele więcej, prawdopodobnie kilka ciał obcych. Syn Brazela, Bill powiedział później, że szczątki znalezione na ranczu Foster to „coś na wzór folii aluminiowej, z wyjątkiem tego, że się nie rozrywało, można go było pogiąć i położyć z powrotem a on natychmiast powracał do pierwotnego kształtu. Był całkiem giętki, ale nie można go zgiąć ani odkształcić jak zwykły metal. Prawie jak plastik, ale zdecydowanie bardziej metaliczny”. To cytat pojawiający się w raporcie Billa Moore’a z 1981 r., The Roswell Investigation: New Evidence, New Concactions, opublikowanym w wydaniu Frontiers of Science z lipca i sierpnia 1981 r. Co naprawdę spadło na ranczo? Istnieje jeszcze kilka możliwości.

Amerykańskie siły powietrzne wypowiedziały się na temat metalu pamięci już w maju 1948 r. Balony polietylenowe pokryte lub laminowane aluminium były puszczane z Holloman AFB i okolic. Od sierpnia 1955 r. Duża liczba tych balonów została użyta jako cele do badań nad rakietami powietrze-powietrze kierowanych radarem. Różne relacje z „Incydentu w Roswell” często opisywały znalezienie cienkiego, podobnego do metalu materiału, który po zwinięciu w kulkę powracał do ​​swojego pierwotnego kształtu. Balony te zwykle puszczano z punktów na zachód od poligonu, unosiły się one nad terenem jako cele i schodziły w rejonach na północny wschód od poligonu, gdzie rzekomo znaleziono „dziwne materiały”.

Pojawiły się sugestie do tego czym był „metal pamięci”. Jedna z teorii mówi, że był to niezwykły stop niklowo-tytanowy opracowany tutaj na ziemi już w 1940 roku, zwany Nitinolem.

Tradycyjnie uważa się że „metal pamięci” to stop Niklu i Tytanu znany jako Nitinol, został „odkryty przypadkowo” na początku lat 60. XX wieku w US Naval Ordnance Lab w Maryland, przez współtwórców Drs. Wang i Buehler. Ale prawdziwa historia Nitinolu jest bardzo niejasna i pełna dziur oraz rozbieżności.

Prawda jest taka, że ​​pierwsze próby zbadania tego niezwykłego stopu niklu i tytanu miały miejsce wiele lat wcześniej, pod koniec lat 40. XX wieku po katastrofie w Roswell. Badań dokonano w Battelle Memorial Institute w Ohio. Zadanie to zostało zlecone przez samą bazę wojskową z Roswell która dostarczyła materiały pobrane z katastrofy.

Jednym z problemów natychmiast widocznych w „oficjalnej” historii Nitinolu jest dokładny rok jego odkrycia. Szukając w internecie informacji o Nitinolu dowiemy się, że powstał w latach: 1958, 1959, 1960, 1961, 1962 lub 1963. Wyniki wyszukiwania pokażą linki do stron, które określają każdy z tych lat jako „rok odkrycia” Nitinolu. Nawet wynalazcy Nitinolu, Buehler i Wang, oferowali różne lata odkryć w Naval Lab. Czasopisma naukowe i artykuły w popularnej prasie, również podają różne lata.

Większość źródeł donosi że pierwiastek ten powstał przypadkowo z zabawy kilku naukowców ogniem i stopami metali, jest to co najmniej zastanawiające.

Doctor Howard Cross Battelle, metalurg i tajny badacz projektu Blue Book UFO – prawdopodobnie kierował analizą szczątków z Roswell. Cross posiadał informacje techniczne na temat specjalnie przetworzonego tytanu (który jest niezbędny do produkcji Nitinolu) już w 1948 roku. Nitinol wydaje się bardzo podobny do morfującego metalu, który został odzyskany po katastrofie niezidentyfikowanego obiektu w Roswell.

Kluczem do zachowania tajemnicy pochodzenia takiej technologii jest szczątkowe przekazywanie wiedzy na jej temat na różnych szczeblach. Nie dzieje się to od razu. Wiedzę częściowo przekazuje naukowcom posiadającym wysokim poziomie bezpieczeństwa, a następnie personelowi posiadającemu tylko niezbędne kompetencje. Ale co najważniejsze, nigdy nikomu nie przekazuje się skąd ta wiedza i technologia pochodzi.

Metal Pamięci i NASA.

Jednym z ostatecznych celów pracy nad metalem pamięci było zwrócenie go z powrotem w kosmos. Pochodził ze statku kosmicznego w Roswell i ostatecznie zostanie wykorzystany w tym właśnie celu przez NASA.

NASA starała się opracować zmiennokształtny materiał do wykorzystania we własnych statkach kosmicznych. Bardzo przydatny byłby materiał „samoleczący się” lub materiał, który „zapamiętuje” się do przyszłej funkcji. Gdyby metal mógł się przekształcić, kształt statku mógłby zostać zmieniony aby najlepiej dopasować się do środowiska w którym się porusza. 

Oto niezwykle wymowny film, który dowodzi, że NASA udoskonala tego typu metale jako „inteligentne”, adaptacyjne materiały konstrukcyjne dla statku kosmicznego.

https://www.youtube.com/watch?v=Z23st_WG9QY&feature=emb_logo

Ten film pozwala wizualnie zrozumieć, jak niesamowity może być materiał pamięci: może pochłonąć uderzenie, jak w Roswell. Może działać jako nowatorski siłownik. Może nawet służyć do tworzenia zaawansowanych jednostek z elastycznymi skrzydłami! A statek, który wydaje się mały, może okazać się bardzo duży wewnątrz. Siłowniki i panele wykonane z metalu pamięci mogą stworzyć ten efekt poprzez rozszerzenie wewnętrznych ścian i podłóg oraz przedłużenie ramy jednostki. Co ciekawe, ten właśnie efekt był opisywany przez niektórych, którzy twierdzą, że byli na pokładach UFO.

Umysł materia i morfowanie.

Ten unikalny materiał ma tak szczególne znaczenie, że został przetestowany przez rząd USA, aby sprawdzić, czy ludzki umysł może na niego wpłynąć! Zostało to ujawnione w dziesięcioletnim technicznym raporcie podsumowującym, opracowanym przez US Naval Lab. Na początku lat 70. Rząd USA przetestował Nitinol, aby sprawdzić, czy może on „przekształcić się”, wykorzystując jedynie energię umysłu. Czy „telekineza” może wpływać na ten materiał do przywracania kształtu? Czy „inteligentny metal” jak Nitinol zareagowałby na energię generowaną przez inteligentny umysł?

Eldon Byrd, ( brat znanego admirała Byrda) astro fizyk, przez dziesięciolecia był zatrudniony w US Naval Lab i innych agencjach rządowych. W swoim artykule „Wpływ umysłu na stop metali nitinolowych” (1973 Naval Surface Weapons Center, White Oak Laboratory, Silver Spring, MD), Byrd opisuje testy, które zostały wykonane przy użyciu „medium”, aby spróbować zmienić twardość materiału, odkształć go w określony sposób lub zmień jego właściwości magnetyczne. Testy były częściowo udane. W obrębie testowanego materiału zaobserwowano niezwykłe mikroskopijne zmiany w jego strukturze. Wprowadzenie energii jest wymagane do wytworzenia zmiany morfingu w metalu. Zazwyczaj ta energia to ciepło. Wydawało się jednak, że „energia” umysłu może również przekształcić jego formę.

Co niewiarygodne naukowiec dr. Fred Wang który przeprowadził testy wpływu psychicznego na materiał, jest tym samym naukowcem, który miał dostęp do „zaginionych” raportów z końca lat 40. XX wieku na temat metalu pamięci prawdopodobnie znalezionym na miejscu katastrofy z Roswell!

Kilka lat temu dr. Wang zaprzeczył swojej obecności w Naval Lab, oraz jakimkolwiek badaniom tam przeprowadzanym.

Czy ten tajemniczy Materiał jest wykorzystywany przez NASA lub inne tajne projekty w strefie 51?

Zapraszamy do komentowania oraz dyskusji na naszym fb.

Źródło:

https://www.ufoexplorations.com/final-secrets-roswell-memory-metal

Od redakcji:

Historie, relacje i dyskusje w tym artykule nie zawsze są oparte na sprawdzonych faktach i mogą być sprzeczne z obecnie przyjętą nauką i powszechnymi przekonaniami.

Globalna świadomość nie bierze odpowiedzialności integralność zawartych informacji. Powinieneś przeczytać ten artykuł z otwartym umysłem i samemu wyciągnąć wnioski z treści.

Udostępnij

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TAJEMNICZY METAL Z KATASTROFY W ROSWELL.

Globalna Świadomość17 listopada 20196 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł„Zadam Ci pytanie, Ty pomyśl nad odpowiedzią”Następny artykułJedyną drogą jaką powinniście podążać jest „WZROST”.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

RAPORT SPECJALNY : ALIEN AGENDA – CZYM BĘDZIE ”WIELKIE UJAWNIENIE” ? RAPORT SPECJALNY : ALIEN AGENDA I PŁASKA ZIEMIA, CO

34 komentarze

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

PRAWDZIWE PRZYCZYNY PROTESTÓW – ”WOJNA Z ROLNIKAMI ” TO OSZUSTWO DEPOPULACYJNE FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB PODDANYCH TERAPI GENOWEJ !

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TAJEMNICZY METAL Z KATASTROFY W ROSWELL.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • 34 komentarze
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?