Świat jest inny

CZY CHRZEŚCIJANIE POWINNI OBCHODZIĆ BOŻE NARODZENIE?

CZY CHRZEŚCIJANIE POWINNI OBCHODZIĆ BOŻE NARODZENIE?

Ludzie obchodzą dziś Boże Narodzenie, nie z powodu urodzin Chrystusa, ale dlatego, że jest to popularna tradycja i część naszej współczesnej kultury. Tak naprawdę w gruncie rzeczy jest to pogańskie święto.

Boże Narodzenie nie jest doktryną biblijną.

Po pierwsze, Boże Narodzenie nie ma nic wspólnego z biblią. Gdyby Bóg chciał, abyśmy obchodzili jego urodziny, powiedziałby nam, kiedy to obchodzić i jak świętować. Ale Chrystus nigdy nie powiedział nikomu, aby obchodzić święto jego narodzin. Ponadto wiemy z Biblii i historii Kościoła, że ​​apostołowie i wczesny kościół nigdy nie obchodzili urodzin Chrystusa.

Biblia mówi nam jak ewangelizować zgubionych, jak obchodzić wieczerzę pańską i wszystko inne, co dotyczy życia chrześcijańskiego. Ale ani razu w Biblii Bóg nie mówi nam, aby świętować Boże Narodzenie! Powiedziano nam, abyśmy pamiętali o śmierci Jezusa, ale nigdzie nie jest nam powiedziane, aby świętować Jego narodziny.

Chrystus nie urodził się 25 grudnia.

Pismo Święte mówi nam tak o okresie narodzin Zbawiciela.

„A w tym samym kraju pasterze przebywali na polu, pilnując swojej trzody w nocy”. Łukasza 2: 8

Powszechnie wiadomo, że grudzień przypada w połowie pory deszczowej w Palestynie, a owce trzymano w owczarni o tej porze roku. Pasterze zawsze gromadzili swoje stada od października do kwietnia. Przywieźli swoje owce ze zboczy górskich i pól nie później niż w połowie października, aby uchronić je przed chłodnymi i deszczowymi porami roku, które nastąpiły po tej dacie. Tak więc narodziny Chrystusa nie mogły mieć miejsca pod koniec grudnia.

E.W. św. Łukasza 2: 1, 3 mówi nam, że w czasie narodzin Jezusa ogłoszono, że „cały świat będzie opodatkowany … I wszyscy zostaną opodatkowani, każdy w swoim mieście”. To nie mogło mieć miejsca zimą. Cezar August, władca Rzymu, z pewnością nie wezwałby do takiego opodatkowania w głębi zimy. Podróżowanie o tej porze roku jest niezwykle trudne, w związku z tym praktycznie nie byłoby możliwe spełnienie przez wszystkich dekretu, gdyby został on wydany.

Nikt nie zna dokładnego dnia narodzin Jezusa, ale najprawdopodobniej urodził się w pierwszej połowie października. Możemy być tego całkiem pewni, ponieważ Jego ziemska posługa trwała 3,5 roku i został ukrzyżowany 14 dnia miesiąca Nisan, który przypada na miesiąc kwiecień (Jan 19:31, Księga Kapłańska 23: 5). Jeśli cofniemy się o 3,5 roku do czasów, kiedy Jezus miał 30 lat, wtedy rozpoczął swoją publiczną posługę to dochodzimy do miesiąca października. Był to prawdopodobnie miesiąc, w którym urodził się Jezus.

Pochodzenie świąt Bożego Narodzenia.

A więc, skąd pochodzą Boże Narodzenie? Kult ten zaczął się od wyznawców słońca w czasach Nimroda, władcy, który nadzorował budowę wieży Babel.

Tysiące lat przed narodzinami Jezusa poganie w każdym kraju obchodzili 25 grudnia jako urodziny boga zwanego ”bogiem słońca”. Semiramida, wdowa po Nimrodzie, była jego matką. Twierdziła, że ​​jest królową nieba. I miała syna, który miał się urodzić 25 grudnia; nazywał się Tammuz.

Według wszystkich pogańskich religii tamtych czasów Tammuz miał cudowne narodziny i przez wieki jego urodziny obchodzono ucztami, biesiadą i pijanymi orgiami. Poganie świętowali urodziny Tammuza według tego samego przykładu. Był on największym na świecie miłośnikiem kobiet, mocnego alkoholu, sprośnych żartów i innych zmysłowych zabaw. Mówiło się, że kochał wszystkich i że wszyscy jego kochali. 25 grudnia wszystkie pogańskie religie obchodziły urodziny Tammuza – syna boga.

Tak więc ​​Boże Narodzenie to pogańskie święto, które wyszło ze starego pogańskiego Babilonu.

Boże Narodzenie to Rzymsko-katolickie święto.

Boże Narodzenie według wielu autorytetów nie było obchodzone w pierwszych wiekach kościołów chrześcijańskich. Święto zostało ustanowione ku pamięci narodzin zbawiciela w IV wieku naszej ery, a w V wieku kościół rzymskokatolicki nakazał, aby obchodzić go na zawsze w dniu rzymskiej uroczystości „Dies Sol” – narodzin niepokonanego słońca. Tradycja stawiania choinki też pochodzi od Rzymian.

Po tym, jak Konstantyn został cesarzem Rzymu, zmusił wszystkich pogan w swoim imperium do chrztu w Kościele chrześcijańskim. W ten sposób liczba pogan znacznie przewyższyła liczbę prawdziwych chrześcijan.

Ponieważ kościół wielbił Pana Jezusa jako Syna Bożego to gdy zbliżał się 24 grudnia, poganie chcieli czcić Tammuza, ich boga słońca, Konstantyn wiedział, że będzie musiał coś z tym zrobić. Tak więc kazał Kościołowi połączyć kult Tammuza z urodzinami Chrystusa, w tym celu stworzono specjalną mszę, aby uszczęśliwić wszystkich. W ten sposób pogańskie uwielbienie zostało wprowadzone do kościoła chrześcijańskiego.

Tradycje niebiblijne.

Istnieje wiele niebiblijnych tradycji, które otaczają święta. Na przykład wielu ludzi wierzy, że mędrcy ze Wschodu i pasterze byli razem w Betlejem w czasie narodzin Chrystusa. Pismo mówi, że pasterze przybyli do Betlejem, aby zobaczyć Jezusa przy jego narodzinach, jednak przybyli do Nazaretu, gdy Jezus miał prawie dwa lata (Mt 2:16). Co więcej, Biblia nic nie mówi o trzech mędrcach, ani też nie mówi, że byli królami. a jedynie stwierdza, że ​​byli mędrcami.

Być może najgorszą częścią obchodów Bożego Narodzenia jest to, że tysiące rodziców nauczy swoje dzieci kłamstwa Świętego Mikołaja. Dzieci uczą się, że Święty Mikołaj zamieszkuje na Biegunie Północnym i raz w roku wypełnia swoje sanki zabawkami dla chłopców i dziewcząt, które były dobre przez cały rok. Jeśli są dobre, przynosi im zabawki w Wigilię Bożego Narodzenia, a jeśli są złe, dostają rózgę.

Czy to dziwne, że kiedy dzieci dorastają i uczą się prawdy, pytają, czy Chrystus jest także mitem?

Kupowanie i wymiana prezentów.

Bez wątpienia najważniejszą częścią świąt Bożego Narodzenia dla większości ludzi jest kupowanie i wymiana prezentów. Być może niektórzy z was pytają: „Czy mędrcy nie dali Jezusowi prezentów?” Z pewnością tak zrobili, ale nie dawali ich sobie nawzajem. A ich prezenty nie były prezentami urodzinowymi, ponieważ mędrcy nie przyszli odwiedzić Jezusa, dopóki nie miał prawie dwóch lat (Mt 2:16)

Czy wiesz, że dawanie prezentów królowi było powszechnym zwyczajem na Dalekim Wschodzie? To jest powód, dla którego mędrcy przynieśli prezenty Jezusowi – ponieważ urodził się, aby być Królem Żydów. Ale to nie były prezenty urodzinowe. W związku z tym nie ma związku między Bożym Narodzeniem a urodzinami Jezusa.

Pogańska historia Bożego Narodzenia jest dobrze znana w całej historii. W rzeczywistości kiedyś w Anglii obchodzenie tego pogańskiego zwyczaju było zabronione przez prawo. W 1644 r. Parlament ogłosił, że Boże Narodzenie jest niezgodne z prawem i w konsekwencji zostało zniesione. Angielscy purytanie uważali obchodzenie Bożego Narodzenia za dzieło szatana.

We wczesnej historii Ameryki obchodzenie Bożego Narodzenia było nielegalne. Około 1650 r. Sąd powszechny w Massachusetts przyjął ustawę, która wymagała ukarania tych, którzy obchodzili Boże Narodzenie.

Sprzeciw wobec obchodów Bożego Narodzenia trwał jeszcze do drugiej połowy XIX wieku.

Tradycja stawiania choinki.

Zielone drzewko jest wspomniane 14 razy w Biblii i za każdym razem jest porównywane z bałwochwalstwem. W Biblii nie ma jednego miejsca, w którym Bóg pochwaliłby użycie „zielonego drzewa” do obchodów jakiegokolwiek święta..

Pierwsze zdobienia zielonego drzewka rozpoczęło się od pogańskich Greków i ich kultu boga Adonisa, który rzekomo został przywrócony do życia przez węża Eskulapa. W każde Boże Narodzenie ludzie ozdabiają choinki światłami i świecidełkami, nie zdając sobie sprawy, że przestrzegają tradycji pogańskiego święta ku czci Greckich Bogów.

Boże Narodzenie to biznes.

Niedawno firma ‘’Hallmark’’, jeden z trzech największych producentów papieru do pakowania w kraju, ogłosił, że w okresie świątecznym wyprodukuje ponad 24 000 mil papieru do pakowania. Ponadto liczba choinek sprzedanych w samym Los Angeles przekroczy 1,1 miliona. W okresie świątecznym Amerykanie wydadzą ponad 7 miliardów dolarów na zabawki dla dzieci. Wspólnie agencje i studia fotograficzne przygotowują i wysyłają aż 20 000 Mikołajów do centrów handlowych, na parady i przyjęcia. Szacuje się, że sklepy detaliczne mogą wygenerować 35 000 USD dodatkowego dochodu po prostu przez wynajęcie fotografa i Świętego Mikołaja na sezon. Szacuje się, że ruch w centrach handlowych wzrasta o 15%, gdy Święty Mikołaj jest w jednym z dużych sklepów.

Samo miasto Los Angeles zużywa ponad 10 milionów kilowatogodzin energii elektrycznej na oświetlenie świąteczne. Jest to średnie miesięczne zużycie dla wielu krajów trzeciego świata.

650 milionów paczek świątecznych zostanie wysłanych do przyjaciół i bliskich w tym sezonie. Miasto Beverly Hills wyda ponad milion dolarów na dekoracje świąteczne, a sklepy ze słodyczami sprzedadzą ponad 12 milionów funtów cukierków.

W rzeczywistości więcej osób upija się w Boże Narodzenie niż w innych porach roku. Jest więcej dużych imprez i więcej samolubnych wydatków niż w jakikolwiek inny sezon. Ponura strona świąt jest taka że od 35% do 40% ludzi popada w depresję, nadużywają alkoholu i narkotyków, aby poradzić sobie z pustką, którą odczuwają w tej „radosnej” porze roku.

Kult Bożego Narodzenia nie jest świętem chrześcijańskim. Jego obrazy i symbole zostały przejęte z pogańskich praktyk i powinny być porzucone przez wszystkich prawdziwych wierzących.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CZY CHRZEŚCIJANIE POWINNI OBCHODZIĆ BOŻE NARODZENIE?

Globalna Świadomość23 grudnia 20196 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPRZYMUS SZCZEPIEŃ I POLICJA SANITARNA.Następny artykułDINOZAURY NIGDY NIE ISTNIAŁY.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? W EUROPIE POWSTAJE NOWY CERN, KTÓRY PRZYĆMI SWOJEGO POPRZEDNIKA ! DZIWNE

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY CHRZEŚCIJANIE POWINNI OBCHODZIĆ BOŻE NARODZENIE?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?