Świat jest inny

NIEZNANA ”FUNDACJA SCP” I JEJ BADANIA OBIEKTÓW ANOMALNYCH ŁAMIĄCYCH ZASADY PRAWA NATURALNEGO.

NIEZNANA ”FUNDACJA SCP” I JEJ BADANIA OBIEKTÓW ANOMALNYCH ŁAMIĄCYCH ZASADY PRAWA NATURALNEGO.

Zapewne mało z was słyszało o Fundacji SCP (rozwinięcie skrótu to Secure. Contain. Protect co tłumacząc na polski oznacza: Zabezpieczać. Przechowywać. Chronić). Czym jest ta Fundacja ? Jest to potajemna organizacja, o której wiedzą rządy całego świata, mająca na celu wyłapywanie i przechowywanie obiektów anomalnych.

Fundacja SCP to tajemna organizacja, której rządy światowe powierzyły zadanie zabezpieczania i badania istot, miejsc oraz obiektów anomalnych, które łamią zasady prawa naturalnego. (Obiekty te nazywa się także „SCP”, jako że do każdego można się odnieść poprzez jego identyfikator numeryczny). Niektóre z takich obiektów, jeśli pozostawione samym sobie, mogą zagrażać ludzkości bądź jej pojęciu normalności.

Przykłady zabezpieczonych obiektów.

 • SCP-055: nieznany obiekt, który sprawia, że każda próbująca go zbadać osoba niemal natychmiast zapomina, czym obiekt jest, co uniemożliwia jego zdefiniowane, pomijając opisy na zasadzie: „Czym obiekt nie jest”

 • SCP-087: klatka schodowa, która najwyraźniej wiedzie nieskończenie głęboko. Klatkę schodową zamieszkuje SCP-087-1, stworzenie opisywane jako twarz pozbawiona ust, źrenic oraz nozdrzy.

 • SCP-173: żelbetonowa humanoidalna statua pomalowana farbą w spreju. Obiekt pozostaje nieruchomy, kiedy jest bezpośrednio obserwowany, lecz natychmiast atakuje gdy kontakt wzrokowy zostaje z nim zerwany. Kiedy obiekt zbliży się na tyle blisko aby dotykać ciało człowieka lub zwierzęcia natychmiast skręci kark u podstawy czaszki.

 • SCP-294: automat do kawy, który może podać wszystko, co znajduje się w zasięgu automatu.

 • SCP-1609: mulcz, który teleportuje się do płuc każdego, kto zbliży się do obiektu w sposób agresywny lub mającego na sobie kombinezon przypominający ten noszony przez GOC, rywalizującą organizację. Dawniej obiekt stanowił łagodne krzesło, które teleportowało osoby na nim siadające, a agresywna zmiana charakteru zaszła po tym, jak funkcjonariusze GOC włożyli obiekt do rębaka.

 • SCP-049: humanoidalna istota, przypominająca średniowiecznego Lekarza Plagi. Jego maska przypominająca głowę ptaka, jak i strój są wrośnięte w jego ciało. Zabija ofiary dotykiem. Potrafi komunikować się w języku angielskim, francuskim, oraz nieznanym ludzkości języku, w którym zapisane są jego notatki.

Istnienie obiektów SCP jest utajnione przez Fundację SCP celem zapobiegania wybuchowi masowej paniki i umożliwiania cywilizacji ludzkiej normalnego funkcjonowania. Po odkryciu obiektu SCP Fundacja rozdysponowuje agentów, którzy albo pozyskują obiekt i przetransportowują go do jednej z placówek organizacji, albo zabezpieczają go na miejscu, jeśli jego przeniesienie jest niemożliwe. Po zabezpieczeniu obiektu naukowcy Fundacji SCP poddają go badaniom. Więźniowie, których pozyskuje Fundacja (nazywani klasą D) są wykorzystywani do wchodzenia w interakcje z obiektami SCP, gdyż te mogą stwarzać zagrożenie, a klasa D traktowana jest jako zbywalna siła robocza.

Fundacja SCP prowadzi dokumentację specjalnych czynności zabezpieczających dla wszystkich obiektów, które przechowuje. Dokumenty te opisują same obiekty oraz instrukcje zapewniające bezpieczeństwo ich przechowywania. W roku 2015 Fundacja SCP opisuje już ponad dwa tysiące przechowywanych obiektów; nowe procedury są wdrażane praktycznie bez przerwy.

Często przy większych sprawach używa na świadkach środków amnezyjnych aby zapomnieli czego byli świadkami. Czym są obiekty anomalne które Fundacja trzyma w swoich tajnych placówkach ? Są to najprzeróżniejsze rzeczy od zwykłego tostera który potrafi sprawić że sam myślisz że jesteś tosterem, po niebezpieczne byty zdolne zniszczyć świat.

Każdy obiekt jest nazywany SCP- numer seryjny np. SCP-001, i jest przechowywany w tajnych placówkach, często w specjalnie zabezpieczonych celach. Robi się tak bo rządy nie chcą by ludzie wiedzieli o obiektach anomalnych. Fundacja ma własne oddziały militarne mające na celu złapanie SCP gdyby ten uciekł (co pare razy się zdarzyło).

Do testowania obiektów wykorzystuje się personel klasy D, czyli ludzi skazanych na śmierć, których Fundacja oczywiście za zgodą rządu danego państwa ,,zatrudniła” u siebie.

Najczęściej Klasa D nie przeżywa eksperymentów bo zwyczajnie zostają zabici przez danego SCP. W internecie można znaleźć rzekomą stronę Fundacji.

Jest ona przepełniona raportami odnośnie obiektów przetrzymywanych przez Fundacje, które grupa śmiałków zdążyła ukraść. Fundacja jednak szybko pozbyła się ich i przejęła stronę wmawiając wszystkim że jest to strona o fikcyjnych rzeczach, które piszą ludzie z całego świata. By uwiarygodnić to przeredagowała stronę tak, aby wyglądała na rzeczywistą stronę zrzeszjącą autorów, dodając min. zakładke do dyskusji, przeredagowując część raportów tak by wyglądały na żartobliwe, lub dodając obiekty Joke (z ang. Żart).

Dużej części raportów jednak nie udało się Fundacji przeredagować, więc utajniła tam niektóre informacje. Tak więc wchodząc na tą stronę mamy okazje przeczytać raporty jednak wiele rzeczy jest tam utajnionych, i jest to zaledwie procent prawdziwych raportów.

Zachowali też na tej stronie odpowiednie zabezpieczenia min. obrazy powodujące śmierć osoby która będzie chciała poznać raporty AŻ za bardzo. Fundacja działa na terenach wielu państw świata, również w Polsce. Tu obiekty SCP są oznaczane jako SCP-PL-numer seryjny. Jeśli chcecie, możecie wejść na rzekomą stronę Fundacji, jednak jak mówiłem znajdziecie tam nie pełne i ocenzurowane raporty, lub takie które mają wam wmówić że Fundacja nie istnieje. Prawda jest jednak inna.

http://www.scp-wiki.net/

Udostępnij

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NIEZNANA ”FUNDACJA SCP” I JEJ BADANIA OBIEKTÓW ANOMALNYCH ŁAMIĄCYCH ZASADY PRAWA NATURALNEGO.

Globalna Świadomość14 kwietnia 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułWSTRZĄSAJĄCY WYWIAD Z BYŁĄ CZŁONKINIĄ MROCZNEGO KULTU.Następny artykułCZY OKULTYSTYCZNE ELITY SZYKUJĄ KOLEJNY ŚWIATOWY HOLOKAUST ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA UJAWNIAJĄ MROCZNY PROCEDER CZY PO 2023 ROKU NASTĄPI TOTALNA KONTROLA POPULACJI

3 komentarze

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • NIEZNANA ”FUNDACJA SCP” I JEJ BADANIA OBIEKTÓW ANOMALNYCH ŁAMIĄCYCH ZASADY PRAWA NATURALNEGO.
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • 3 komentarze
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?