Świat jest inny

GRAND GRIMORIE – EWANGELIA SZATANA UKRYTA W PODZIEMIACH WATYKANU.

GRAND GRIMORIE – EWANGELIA SZATANA UKRYTA W PODZIEMIACH WATYKANU.

Grand Grimoire, nazywany też „Czerwonym Smokiem” lub „Ewangelią Szatana”, jest średniowiecznym manuskryptem, który posiada ogromne moce. Według legendy, został napisany przez apokryficzną postać o imieniu Honoriusz z Teb, który rzekomo został opętany przez samego szatana. Grand Grimoire uważana jest za jedną z najsilniejszych książek okultystycznych w historii i zawiera instrukcje dotyczące wzywania demonów.

Mówi się, że Grimoire został napisany w XVI wieku.W obecnych czasach oryginał Grand Grimoire jest jednak podobno przechowywany obecnie w Tajnym Archiwum Watykańskim i nie jest obecnie dostępny publicznie.

Chociaż dokładne pochodzenie słowa „grimoire” jest nadal przedmiotem dyskusji, powszechnie przyjmuje się dziś, że pochodzi ono od staropolskiego słowa „grammaire”. Słowo to, które oznacza „gramatyka”, było używane jako odniesienie do książek, zwłaszcza tych, które zostały napisane w języku łacińskim. Z czasem jednak znaczenie tego terminu ewoluowało, a w końcu zaczęło kojarzyć się z okultyzmem.

Dlatego też słowo grimoire jest dziś nazwą nadaną podręcznikom używanym w okultyzmie. Zawartość takich grymasów zwykle dostarcza użytkownikowi instrukcji do tworzenia magicznych amuletów i talizmanów, instrukcji do rzucania magicznych zaklęć, a nawet rytuałów przywoływania istot nadprzyrodzonych, takich jak anioły i demony.

Wiele źródeł twierdzi, że grymas ten powstał w 1520 roku, a później został odkryty w „Grobowcu Salomona” w 1750 roku. Ponadto mówi się, że grymas ten został napisany w języku biblijnym, hebrajskim lub aramejskim. Ten rzekomy związek z biblijnym królem Salomonem i starożytnym językiem, w którym podobno został napisany, z pewnością wzmocniłby reputację Wielkiej Grimoire jako potężnej księgi magii.

Jedną z najbardziej niesławnych treści Wielkiego Grimoire jest jednak instrukcja, która rzekomo pozwoliłaby na wezwanie Lucyfera lub Lucifuge Rofocale.

Jednym z instrumentów wymaganych do tego rytuału jest Rózga Strzałowa, która po przywołaniu Lucyfera pozwala zawrzeć umowę z samym diabłem. Dlatego też, Wielka Grimoire zawiera również sekcję zatytułowaną „Prawdziwe Sanctum Regnum, czyli Prawdziwa Metoda Zawierania Paktów”. Między innymi, osoba przeprowadzająca ten rytuał używa kamienia zwanego Ematille, oraz dwóch błogosławionych świec, tak aby mogła być chroniona przed duchami, które zostały wezwane.

Grand Grimoire został po raz pierwszy opublikowana w 19 wieku, i rozprzestrzenił się na większość kolonii francuskich, Grimoire nadal jest szeroko stosowana w krajach karaibskich, które były niegdyś częścią francuskiego imperium kolonialnego, w szczególności na Haiti, gdzie jest określana jako „Le Veritable Dragon Rouge”.

Księga jest prawdziwa, ponieważ Kościół rzymskokatolicki oficjalnie rości sobie do niej prawo własności, ale nigdy nie pozwolił, aby opinia publiczna ją zobaczyła. Faktem jest, że odkryto go w Jerozolimie w 1750 roku, w grobie Salomona, zapisanym w biblijnym języku hebrajskim lub aramejskim. Rękopis nie został datowany na wcześniejszy czas niż powiedział Kościół, ale sama księga jest opatrzona datą 1522 r.

Teoretycy twierdzą, że został on skopiowany w tym roku z rękopisu napisanego w 1200 roku lub wcześniej. Najwcześniejszy znany dowód na to pochodzi z pism jednego Honoriusza z Teb, którego istnienie nie zostało niezaprzeczalnie udowodnione. Mógł to być papież Honoriusz III (1148-1227). Uważa się, że Honoriusz z Teb napisał coś, co obecnie nazywa się „Zaprzysiężoną Księgą Honoriusza”.

Teoria głosi, że Honoriusz był albo samym Szatanem, albo został opętany przez Szatana w celu napisania książki. Grimoire zawiera instrukcje wzywania Szatana w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu na Ziemi. Słowo „grimoire” oznacza podręcznik magii. Teoretycy twierdzą, że Wielki Grimoire jest sam w sobie nadprzyrodzony, ponieważ jest trwale odporny na spalenie, nie można go przeciąć, przebić, rozerwać ani w żaden inny sposób uszkodzić lub zniszczyć.

Jest to jedyna książka z wiedzą o tym, jak przywołać szatana (wszystkie inne fałszywye) z dokładnym rytuałem do wykonania, a ponadto może przywołać dowolną liczbę nazwanych demonów. Księga napisana przez Szatana, zawiera szczegółowe wytłumaczenia różnych nadprzyrodzonych cudw z Biblii, dokładne lokalizacje relikwii biblijnych, a nawet zawiera osobiste szkice szatana przedstawiające twarze Judasza Iskarioty i Jezusa Chrystusa.

Ponieważ jest w posiadaniu Kościoła katolickiego, teoria głosi, że każdy papież zaczyna jako człowiek, a następnie zostaje opętany przez szatana, gdy zostanie wybrany. Film „Czarnoksiężnik” z 1989 roku z Julianem Sandsem w roli przyszłego Antychrysta wykorzystuje Grimoire jako główne narzędzie fabularne i idzie nawet dalej, twierdząc, że Grimoire zawiera tajemne imię Boga, które, wypowiedziane wstecz, unicestwi Wszechświat.

Teoretycy spiskowi bronią Grand Grimoire, twierdząc, że wszystko co w nim napisane opiera się na faktach, które można udowodnić, i że te fakty znajdują się w samym Grand Grimoire. Więc gdzie jest Grimoire? W Tajnym Archiwum Watykańskim i nie jest obecnie dostępny publicznie.

Źródło : https://www.ancient-origins.net/artifacts-ancient-writings/gospel-satan-grand-grimoire-one-creepiest-medieval-manuscripts-out-there-021709

Udostępnij

GRAND GRIMORIE – EWANGELIA SZATANA UKRYTA W PODZIEMIACH WATYKANU.

Globalna Świadomość13 września 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNAZISTOWSKI PROJEKT ”CHRONOS” I NOWA SZWABIA.Następny artykułLUSZ – PRAWDZIWY CEL ISTNIENIA ZIEMI I LUDZI ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? W EUROPIE POWSTAJE NOWY CERN, KTÓRY PRZYĆMI SWOJEGO POPRZEDNIKA ! DZIWNE

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • GRAND GRIMORIE – EWANGELIA SZATANA UKRYTA W PODZIEMIACH WATYKANU.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?