extra-terrestrial

DRZEWO GENEALOGICZNE ANUNNAKI – ”STWORZYCIELE KTÓRZY PRZYBYLI Z NIEBA”

DRZEWO GENEALOGICZNE ANUNNAKI – ”STWORZYCIELE KTÓRZY PRZYBYLI Z NIEBA”

Starożytni Anunnaki są często określani jako nieśmiertelni bogowie, którzy żyli na Ziemi w starożytnych sumeryjskich czasach w Mezopotamii.

Według mitologii Mezopotamii Anunn lub Anunnaki byli początkowo najpotężniejszymi bogami w niebie. Później, bez ustalenia jasnego motywu tej zmiany, ”Igigi” byli uważani za niebiańskich bogów, podczas gdy termin ”Anunna” był używany do określenia bogów Podziemia, zwłaszcza siedmiu bogów, którzy służyli jako sędziowie w Zaświatach.

Anunnaki Enki

W micie Atrahasisa jest powiedziane, że przed stworzeniem człowieka bogowie musieli pracować, aby żyć.

Następnie Anunn stworzyli kategorię podrzędnych bogów Igigi , którzy pracowali dla nich, dopóki nie zbuntowali się przeciw swoim stwórcom.

Następnie Enki stworzył ludzkość, aby nadal wykonywała zadania, które pomniejsi bogowie porzucili, i poprzez kult dostarczała bogom niezbędne surowce takie jak złoto.

W Enûma Elish to Marduk stworzył ludzkość, a następnie podzielił Anunn między niebo a ziemię i przydzielił im zadania.Marduk Lucyfer Szatan

Następnie Anunn, wdzięczni Mardukowi, założyła Babilon i zbudowała na jego cześć świątynię zwaną Esagila.

Odmiana terminu Anunna poprzez jego akadyjską formę, Anunnaki, pojawiło się w 1964 roku, po publikacji książki ”Ancient Mesopotamia: Portrait of a Dead Civilization” , autorstwa Adolpha Leo Oppenheima, który spopularyzował tę koncepcję, która została podjęta przez różne blogi i postacie z ezoteryczny świat i portale pseudonaukowe.

Autor Zecharia Sitchin opublikował kilkanaście książek znanych jako ”Kroniki Ziemi” z lat 70., w których bardzo szczegółowo opisał Anunnaki.

W swoich książkach Sitchin przedstawił przetłumaczone starożytne sumeryjskie tabliczki gliniane i teksty, które zostały napisane pismem klinowym opisującym Anunnaki.

W książce The ”12th Planet” Sitchin opowiada o przybyciu Anunnaki na Ziemię z rzekomej planety o nazwie Nibiru około 450 000 lat temu: wysokie istoty o wysokości około 3 metrów z białą skórą, długimi włosami i brodą, które osiedliłyby się w Mezopotamii, gdzie dzięki inżynierii genetycznej przyspieszyli ewolucję neandertalczyka do Homo Sapiens, korzystając z własnej genetykę na potrzeby niewolników.

Enki, Bóg Ziemi

Według pism Sitchina, technologia i moc Anunnaki są czymś, czego nasza cywilizacja nie może odtworzyć nawet dzisiaj w XXI wieku.

Sitchin twierdził, że starożytni mieszkańcy Nibiru mieli technologię podróży kosmicznych i inżynierii genetycznej 450 000 lat temu pozostawiając ślady swojego istnienia na całej Ziemi ze dowodami wskazującymi na wciąż nieznaną technologię, która jest obecna w różnych formach w budowa piramid (egipski , Majów, Azteków i Chin), w miejscu megalitycznych Stonehenge , w „ kosmodromu Baalbek ”, w liniach Nazca i Machu Picchu.

Teorii jest wiele, a to, co niektórzy uczeni nazywają tę teorię mitem, inni wskazują na międzygwiezdnych podróżników, którzy przybyli na Ziemię tysiące lat temu.

Ale jeśli Anunnaki byli prawdziwi? Kim byli i kto był pierwszym z nich? Jaki jest ich rodowód i czy możemy prześledzić ich wstecz do konkretnych bóstw?

W Internecie dostępne są różne „drzewa genealogiczne” z szeregiem różnic między nimi.

Na przykład to drzewo genealogiczne ukazuje mezopotamską i babilońską wersję rodu Anunnaki, a dowodem na to jest włączenie Tiamat i Marduka.

„Wielkie Zgromadzenie Anunnaki”, zasadniczo drzewo genealogiczne klasy rządzącej (lub „Bogowie i Boginie” w tekstach sumeryjskich) zostało podane przez Laurence’a Gardnera, w Genesis of the Grail Kings 1999 roku :

Wielkie Zgromadzenie starożytnych Anunnaki (sumeryjskie drzewo genealogiczne) Nieco inna wersja:

Genealogia sumero akadyjskich bogów

Udostępnij