Alternatywna historia świata

RESET XIX WIEKU – ZNISZCZENIA OD POŻARÓW CZY BRONI ATOMOWEJ ?

RESET XIX WIEKU – ZNISZCZENIA OD POŻARÓW CZY BRONI ATOMOWEJ ?

Rozumiem, jak szalenie to brzmi. Jak w XIX i na początku XX wieku nieznana broń mogła zniszczyć amerykańskie miasta? Podobno technologii nie było. Wydarzenie tej rangi znalazłoby odzwierciedlenie w historii i pamięci pokoleń. W końcu Hiroszima i Nagasaki są dobrze udokumentowane. Oficjalnie tylko dwa japońskie miasta zostały zniszczone przez broń jądrową. Ale skąd o tym wiesz? Ponieważ to jest oficjalna wersja, tak właśnie jest.

Jednak poniższy odcisk pieczęci na glinie przedstawia króla Nabuchodonozora II (rządził w latach 605-562 p.n.e.), uwalniającego dużą skonstruowaną formę, która wygląda podobnie do współczesnej bomby atomowej

babylon_cylindrical_seal_nuclear_bomb.jpg

Spójrzmy na niemieckie miasto Drezno. W szczególności podczas bombardowania Drezna podczas II wojny światowej. To bombardowanie przeszło do historii jako jedna z najcięższych konwencjonalnych operacji bombowych w historii świata. Poniżej znajdują się niektóre szczegóły tego wydarzenia:

 • cztery naloty między 13 a 15 lutego 1945 r
 • 722 ciężkie bombowce Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF)
 • 527 ciężkich bombowców Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych (USAAF)
 • na Drezno zrzucono ponad 3900 ton bomb odłamkowo-burzących i urządzeń zapalających
 • bombardowanie i wynikająca z niego burza ogniowa zniszczyły ponad 1600 akrów (6,5 km2) centrum miasta. Szacuje się, że zginęło od 22 700 do 25 000 osób.
 • trzy kolejne naloty USAAF odbyły się 2 marca i 17 kwietnia

Bombardowanie zdewastowało miasto Drezno. A poniższe zdjęcia są żywym dowodem rzezi dokonanej przez Drezno.

Przyjrzyjmy się uszkodzeniom od konwencjonalnych materiałów wybuchowych i wynikającej z tego burzy ogniowej. Widzimy mocno zniszczone budynki. Większość dachów zniknęła. Jeśli ściana jest zawalona, ​​możemy zobaczyć leżące na ziemi pojedyncze cegły lub fragmenty muru. Jeśli cały budynek się zawalił, to możesz zobaczyć pozostałości tego zawalonego budynku, w którym kiedyś stał budynek. Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcje nadal stoją ze wszystkimi poniesionymi katastrofalnymi zniszczeniami.Poniżej znajdują się szkody poniesione przez Hiroszimę i Nagasaki. Jak wiemy, szkody zostały spowodowane przez broń jądrową.

Jak widać na powyższych zdjęciach uszkodzenia są zupełnie inne. Podczas gdy Drezno w większości wygląda jak dewastacja nuklearna to zdjęcia Hiroszimy i Nagasaki sugerują zupełnie inny rodzaj zastosowanej broni. To jest całkowite unicestwienie. Kilka budynków pozostał stojących. Pozostała część jest kruszona do poziomu pojedynczych cegieł. Trochę więcej zniszczeń i można powiedzieć, że Hiroszima i Nagasaki właściwie wyparowały z powodu użytej barbarzyńskiej siły.

Poszukaj w sieci fotografii przedstawiających miasta po nalotach z II wojny światowej. I spójrz na zdjęcia. Wszystkie wyglądają podobnie. I to podobieństwo wydaje się być bliższe Hiroszimie i Nagasaki niż Dreźnie.​

Oczywiście Wikipedia wyjaśnia wszystko za pomocą konwencjonalnych nalotów bombowych to wiele fotografii sugeruje użycie „potężniejszej” broni podobnej do nuklearnej, oficjalna wersja musi się utrzymać. W przeciwnym razie wkroczylibyśmy na terytorium teorii spiskowych, prawda?

Tutaj zbliżamy się do terytorium Stanów Zjednoczonych. Co naprawdę zniszczyło takie miasta jak Seattle, Chicago, Boston, Portland, San Francicso itp? Konwencjonalnym wyjaśnieniem poniższych poziomów zniszczenia jest Burza Ognia . Firestorm tworzy własne środowisko, w tym własny system wiatrowy itp. Powodem, dla którego dzisiaj tego typu zniszczenia nie występują, jest tak zwana przegroda . Oto twoja oficjalna wersja. To, czy Firestorm jest w stanie niszczyć budynki z cegły, wyraźnie zależy od wielu okoliczności związanych z budową. Mam wątpliwości. Spójrz na poniższe informacje i stwórz własną opinię.

Aby zapoznać się z pełną listą wielkich pożarów, możesz zwrócić uwagę na Listę pożarów miast i miast udostępnioną uprzejmie przez Wikipedię. Omawiane pożary miały miejsce w latach 1870 – 1890. Chociaż okres śledztwa powinien prawdopodobnie wynosić 1850-1910. Daty są faktami historycznymi dostarczonymi nam i rzekomo potwierdzonymi dokumentami i innymi oficjalnymi źródłami lub zapisami. Historię w końcu piszą zwycięzcy (Winston Churchill). Kto wie, co tam napisali…

Wielki pożar Bostonu z 1872 roku

 • Wielki pożar Bostonu w 1872 roku był największym pożarem w Historii i nadal zalicza się do jednych z najbardziej kosztownych strat majątkowych związanych z pożarami w historii Ameryki. Pożar rozpoczął się o 9 listopada 1872 r. w piwnicy magazynu handlowego przy ul. Letniej 83-87. Pożar został ostatecznie opanowany 12 godzin później, po tym, jak pochłonął około 65 akrów (26 ha) centrum Bostonu, 776 budynków i dużej części dzielnicy finansowej, powodując straty w wysokości 73,5 miliona dolarów. Mimo tych zniszczeń w piekle zginęło tylko trzynaście osób.

Wielki pożar Chicago w 1871 r.

 • Wielki pożar Chicago był pożogą, która płonęła od niedzieli 8 października do wczesnego wtorku 10 października 1871 roku. Ogień zabił do 300 osób, zniszczył około 9 km2 powierzchni Chicago w stanie Illinois i pozostawił ponad 100 000 mieszkańców bezdomnych.

​Wielki pożar Seattle w 1889 roku.

 • Wielki pożar w Seattle był pożarem, który zniszczył całą centralną dzielnicę biznesową Seattle w stanie Waszyngton, 6 czerwca 1889 r. Pożar płonął przez kilka godzin, niszcząc 25 bloków i powodując szkody na kwotę 20 milionów (527 milionów w dzisiejszych dolarach). ) W pożarze nie zginęła ani jedna osoba. W wyniku pożaru ulice w dzielnicy Pioneer Square w Seattle zostały podniesione o 22 stopy (6,7 m) powyżej poziomu ulicy sprzed pożaru, a budowa budynków z drewna została zakazana. W końcu doprowadziło to również do tego, że miasto Seattle przeszło z wielu prywatnych dostawców wody na jedno miejskie źródło wody.

​1866 Wielki pożar Portland

 • Pożar Portland miał miejsce 4 lipca 1866 roku — w pierwszy Dzień Niepodległości po zakończeniu wojny secesyjnej. Zaczęło się w hangarze na łodzie na Commercial Street, prawdopodobnie spowodowane przez petardę lub popiół z cygara. Ogień rozprzestrzenił się na skład drewna i cukrownię, a następnie rozprzestrzenił się na miasto, ostatecznie wypalając się na wzgórzu Munjoy na wschodnim krańcu miasta. W pożarze zginęły dwie osoby. Dziesięć tysięcy osób zostało pozbawionych dachu nad głową, a 1800 budynków zostało doszczętnie spalonych. Wkrótce po pożarze poeta Henry Wadsworth Longfellow opisał swoje rodzinne miasto: „Pustkowie! Pustkowie! Spustoszenie! Przypomina mi Pompeje, „grobowe miasto”.

​Trzęsienie ziemi w San Francisco w 1906 roku.

 • Trzęsienie ziemi w San Francisco z 1906 r. nawiedziło wybrzeże Północnej Kalifornii o godzinie rano 18 kwietnia z siłą 7,9 w skali Richtera. Silne drżenie było odczuwalne od Eureki na północnym wybrzeżu do doliny Salinas, regionu rolniczego na południe od obszaru zatoki San Francisco. Wkrótce w mieście wybuchły niszczycielskie pożary, które trwały kilka dni. W rezultacie zginęło do 3000 osób, a ponad 80% miasta San Francisco zostało zniszczone. Wydarzenia te zostały zapamiętane jako jedno z najgorszych i najbardziej śmiertelnych trzęsień ziemi w historii Stanów Zjednoczonych.

​Powyższe szkody poniesione przez miasta Stanów Zjednoczonych wydają się mieścić się pomiędzy materiałami wybuchowymi o mocy jądrowej i konwencjonalnymi.

Chociaż istnieje wiele innych miast zniszczonych przez tak zwane Burze Ognia, jest jeszcze jedna rzecz łącząca te wszystkie miasta. I to jest szybkość powrotu do zdrowia i tempo ich odbudowy. Nowe budynki nie były współczesnymi konstrukcjami z lekkiego pustaka i karton-gipsu. Zamienniki były często budowane z myślą o stylach wiktoriańskich i romańskich. Były to arcydzieła geniuszu konstrukcyjnego i architektonicznego. Nie wiadomo, czy infrastruktura z XIX wieku będzie w stanie utrzymać takie tempo. Pewnym niespójnościom związanym z tą tak zwaną przebudową przyjrzymy się pewnego dnia.

Udostępnij

RESET XIX WIEKU – ZNISZCZENIA OD POŻARÓW CZY BRONI ATOMOWEJ ?

Globalna Świadomość5 czerwca 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułKTO RZĄDZIŁ W ATLANTYDZIE ? – SPOŁECZEŃSTWO, JĘZYK, STRUKTURA WŁADZY.Następny artykułTAJEMNICE ANTARKTYDY – CZY ARMIA USA ODKRYŁA TUNEL CZASOPRZESTRZENNY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

WIELKI RESET CYWILIZACJI I ZAGADKA PIRAMID TAJEMNICE TARTARII – JAK WYGLĄDAŁ ŚWIAT PO ŚREDNIOWIECZNYM POTOPIE ? PRZED RESETOWE WOJNY NUKLEARNE

Ostatnie wpisy

BYŁY CZŁONEK ZAKONU MASONERII UJAWNIA – TAJNY JĘZYK, JAK POROZUMIEWAJĄ SIĘ ELITY IKONA NWO, MENTOR SHWABA I ZAŁOŻYCIEL ”GRÓPY BILDERBERG”

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • RESET XIX WIEKU – ZNISZCZENIA OD POŻARÓW CZY BRONI ATOMOWEJ ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?