Świat jest inny

TŁUMIONE TECHNOLOGIE – JAK ELITY ZNISZCZYŁY ”SILINK NA WODĘ”

TŁUMIONE TECHNOLOGIE – JAK ELITY ZNISZCZYŁY ”SILINK NA WODĘ”

Stanley Meyer był wynalazcą wodnego ogniwa paliwowego. 24 sierpnia 1940, zm. 21 marca 1998 amerykański wynalazca. Stworzył i opatentował proces, dzięki któremu silniki spalinowe będą działać na wodzie, poprzez urządzenie, które nazwał ogniwem wodnym.

Ogniwo paliwowe to projekt techniczny „maszyny perpetual motion” stworzony przez Stanleya Allena Meyera, wokół którego rozwinęła się bardzo kontrowersyje wydarzenia.

Meyer twierdził, że samochód doposażony w jego urządzenie może używać wody jako paliwa zamiast benzyny. W 1996 roku sąd w Ohio orzekł, że roszczenia Meyera dotyczące jego „ogniwa paliwowego” i samochodu, którym napędzał były oszukańcze i nakazał Meyerowi zwrócić pieniądze inwestorom, którzy go pozwali.

Komórka wodna

Według Meyera, samochód korzystający z tego urządzenia mógłby używać wody zamiast benzyny, do poruszania się. Urządzenie oddzieliło składniki wody, wodoru i tlenu poprzez elektrolizę, ale zużywa znacznie mniej energii niż konwencjonalna elektroliza.

Następnie wodór i tlen zostały spalone, aby wytworzyć energię, w procesie, który odtworzył cząsteczki wody. Społeczność naukowa uznała ogłoszenie Meyera z zastrzeżeniami, ponieważ gdyby urządzenie działało zgodnie z określonymi przez Meyera, naruszyłoby zarówno pierwsze, jak i drugie prawo termodynamiki.

W 1996 r. sąd w Ohio, przesłuchując pozew od inwestorów Meyera, uznał wynalazek Meyera za oszustwo. Termin „ogniwo paliwowe”Meyer używa terminów „ogniwo paliwowe” lub „ogniwa paliwowe wodne”, aby odnosić się do części swojego urządzenia, w której prąd przechodzi przez wodę, aby uwolnić wodór i tlen.

Używa terminów przeciwieństwa tego, co stosuje się w nauce lub inżynierii jako „komórki elektrolityczne. „Encyklopedia Uniwersytetu Columbia definiuje „ogniwo paliwowe” jako ogniwo, w którym „energia chemiczna z utleniania gazu paliwowego jest przekształcana bezpośrednio w energię w ciągłym procesie”, a elektroliza jest „przejściem prądu przez roztwór przewodzący lub soli fizjologicznej.

„Relacja medialna W wiadomościach na stacji WSYX w Ohio, Meyer pojawił się pojazd, który rzekomo poruszał się z wodą. Ocenił, że do pokonania odległości między Los Angeles a Nowym Jorkiem potrzebne będą jedynie 83 litry wody. Meyer powiedział, że zmodyfikował silnik pojazdu, aby wykorzystywać mieszaninę wodoru/tlenową produkowaną przez jego urządzenie.

Philip Ball, redaktor Nature Magazine, scharakteryzował twierdzenia Meyera jako Pseudonaukę, mówiąc, że „nie jest łatwo powiedzieć, jak działa pojazd Meyera, poza tym, że wiąże się z ogniwem paliwowym zdolnym do rozdzielenia wody na jej żywioły, wykorzystując mniej energii niż ten, który został następnie wydany poprzez ponowne połączenie ich”.Nie ma udokumentowanego dowodu, że system produkuje wystarczającą ilość wodoru i tlenu, aby uruchomić silnik. Do tej pory w literaturze naukowej ukazało się kilka badań urządzeń Meyer.

Artykuł w dzienniku Nature opisuje twierdzenia Meyera bardziej jako mit „woda za paliwo”. Działania prawneW 1996 roku Meyer został ścigany przez dwóch inwestorów, którym sprzedał swój pomysł produkcji paliwa poprzez wodę. Profesjonaliści zatrudnieni przez Sąd zbadali komórkę Meyera i stwierdzili, że w urządzeniu nie ma nic rewolucyjnego i że stosuje jedynie konwencjonalny proces elektrolizy.

Meyer został uznany za winnego oszustwa i zapłacił inwestorom 25 mln USD.Śmierć MeyeraStanley Meyer zmarł nagle 21 marca 1998 roku, po kolacji w restauracji. Autopsja wykazała, że zmarł na tętniaka mózgu. Od tego czasu pojawiły się różne teorie, twierdząc, że został celowo otruty i że zarówno firmy naftowe, jak i rząd USA będą zaangażowane. Konsekwencje Patenty Meyera wygasły, a jego wynalazki znalazły się w domenie publicznej.

Jednak ani hobbyści, ani firmy komercyjne nie wyprodukowały działających prototypów pod tymi patentami. Genepax (zob. Water Engine), japońska firma twierdziła, że posiada patenty na układ napędowy podobny do Meyera, WES(System Energetyki Wodnej).Firma ta pokazała nawet prototyp, ale nie pozwoliła na jego zbadanie, dlatego czasopismo Mecánica Popular zaznaczyło, że te twierdzenia Genepax „są śmieciami. „

Spiskowa teoria wolnej energii

Tłumienie darmowej energii(lub tłumienie nowej energii) to teoria spiskowa, w której nowe źródło technologicznie opłacalnej, przyjaznej środowisku i bezkosztowej energii jest tłumione przez rząd, potężne korporacje, a nawet grupy interesów. Wśród rzekomo stłumionych urządzeń możemy znaleźć maszyny perpetual motion, generatory zimnej syntezy jądrowej, generatory toroidalne, inżynierię odwrotną stosowaną w technologii pozaziemskiej i inne źródła energii ogólnie niesprawdzone i lo w cenie.

Twierdzi się, że rzekome tłumienie (zwane też osłabieniem) trwa od połowy XIX wieku, rzekomo popełniane przez różne agencje rządowe, władze biznesowe, grupy specjalnych interesów, a nawet oszukańczy inwestorzy. Te specjalne grupy interesów są powszechnie powiązane z przemysłem paliw kopalnych lub elektrowni jądrowych, których plany finansowe i plany pracy są zagrożone.

Wśród rzekomych skreśleń możemy znaleźć następujące rzeczy: Założenie, że środowisko naukowe kontroluje i tłumi badania związane z alternatywnymi sposobami wytwarzania energii poprzez wzajemną ocenę i presję w akademiach. Rzekome istnienie i tłumienie urządzeń zdolnych do wydobycia dużej ilości pożytecznej energii z istniejących wcześniej i niekonwencjonalnych rezerw energii, takich jak zeropunktowa energia próżni kwantowej, za niewielką lub za nie.

Przypadek, w którym kwestionuje się istnienie bardziej wydajnych wersji technologii dla energii wielokrotnego użytku (takich jak ogniwa fotoelektryczne i biopaliwa), jak również technologie energoochłonne (takie jak w przypadku pojazdów elektrycznych), które uważają się za energoogniwa I zostanie wycofany. Niektóre przykłady świadków, którzy twierdzą, że byli ofiarami tłumienia, molestowania lub nawet śmierci, znajdujemy: Thomas Henry Moray, Stanley Meyer i na koniec Eugene Mallove.

Udostępnij

TŁUMIONE TECHNOLOGIE – JAK ELITY ZNISZCZYŁY ”SILINK NA WODĘ”

Globalna Świadomość5 grudnia 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJNE PROJEKTY BRONI PRZECIW LUDZKOŚCI – BROŃ AKUSTYCZNA KONTROLA ŚWIADOMOŚCI, BROŃ KLIMATYCZNANastępny artykułROSJA, UFO I ZIMNA WOJNA – TAJNE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA UJAWNIAJĄ MROCZNY PROCEDER CZY PO 2023 ROKU NASTĄPI TOTALNA KONTROLA POPULACJI

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TŁUMIONE TECHNOLOGIE – JAK ELITY ZNISZCZYŁY ”SILINK NA WODĘ”
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?