Otwórz oczy

”PUREWRIST” – POLSKI CHIP NFC IMPLANTOWANY W DŁOŃ TRAFIA NA RYNEK

”PUREWRIST” – POLSKI CHIP NFC IMPLANTOWANY W DŁOŃ TRAFIA NA RYNEK

Założona przez Polaka firma Walletmor oferuje nowy system płatności o nazwie Purewrist, wykorzystujący chip NFC implantowany w dłoń. Za jego pomocą możemy zapłacić za zakupy, a także odblokować telefon czy też komputer.

Na przestrzeni ostatnich lat systemy płatności mocno się zmieniły. Coraz częściej przestajemy korzystać z gotówki, zastępując ją kartą płatniczą, telefonem, a nawet zegarkiem. Być może w niedalekiej przyszłości nie trzeba będzie nosić nawet takich gadżetów, gdyż za zakupy w sklepie zapłacimy po prostu przesuwając dłoń nad czytnikiem.

Nie chodzi tu bynajmniej o biometryczne systemy płatności wykorzystujące odcisk palca użytkownika. Pomysł jest zdecydowanie ciekawszy, choć pewnie wiele osób będzie miało opory przed jego używaniem. Amerykańska firma Walletmor oferuje bowiem system płatności Purewrist, bazujący na chipie NFC implantowanym w dłoń użytkownika.

Aby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy umieścić pod skórą implant z mikroprocesorem, zbliżony rozmiarem do ziarna ryżu. Firma twierdzi, że umieszczenie implantu w dłoni zajmuje tylko 15 minut, a pacjentowi podaje się jedynie znieczulenie miejscowe. Całkowity czas gojenia wynosi natomiast około czterech tygodni.

Wszczepienie implantu Walletmor – jak przebiega? | CENA: 600 zł

Wszczepienie Implantu do płatności zbliżeniowych Walletmor jest na tyle prostym zabiegiem, że teoretycznie można go dokonać samemu w domu, przy użyciu dołączonego do implantu zestawu.

Jednak z uwagi na zachowanie odpowiednich standardów sanitarnych, a także, że podczas instalacji dochodzi do niewielkiej ingerencji w tkankę skórną, twórcy implantu zalecają jego instalację w rekomendowanych punktach medycznych, klinikach medycyny estetycznej i studiach modyfikacji ciała.

”Umów się teraz na zabieg wszczepienia implantu płatniczego Walletmor w naszym szpitalu”

lek. med. Grzegorz Jarosławski – spec. ortopeda

Jaka jest wielkość Implantu Walletmor?

Waga implantu to niecały 1 gram. Kształtem nieco przypomina małą agrafkę o wymiarach ok. 0,5 mm x 7 mm x 28 mm.

Przebieg zabiegu

– Sam zabieg zajmuje około 15 minut. Do wszczepienia implantu wymagane jest minimalne nacięcie skóry. Nasze urządzenie działa już od razu po wszczepieniu, a zagojenie rany po niewielkim nacięciu na skórze trwa zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni.

Mając taki gadżet możemy nie tylko zapłacić za zakupy w sklepie, a dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, możemy śledzić nasze wydatki.

Płatności nie są bynajmniej jedynymi możliwościami tej technologii. Może ona stanowić jedną z dodatkowych warstw zabezpieczeń, umożliwiając np., odblokowanie telefonu, komputera lub innego urządzenia. W implancie można też przechowywać dokument tożsamości, czy też dane medyczne.

Więcej informacji o nowym systemie uzyskacie na stronie firmy Walletmor.

Udostępnij

”PUREWRIST” – POLSKI CHIP NFC IMPLANTOWANY W DŁOŃ TRAFIA NA RYNEK

Globalna Świadomość17 kwietnia 202217 kwietnia 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułFORT DETRICK – GDZIE SĄ PRZECHOWYWANE NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE VIRUSY NA ŚWIECIENastępny artykułBIBLIJNY SYSTEM FINANSOWY – ILE JUDASZ ZAROBIŁ NA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ? JAK ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 ZMIENIĄ NASZ ŚWIAT ?

O czym myślisz?

  • ”PUREWRIST” – POLSKI CHIP NFC IMPLANTOWANY W DŁOŃ TRAFIA NA RYNEK
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • O czym myślisz?