Otwórz oczy

TAJEMNICE WŁADZY – CO KRYJE SIĘ ZA ZA PRZEKOPEM MIERZEI WIŚLANEJ ?

TAJEMNICE WŁADZY – CO KRYJE SIĘ ZA ZA PRZEKOPEM MIERZEI WIŚLANEJ ?

W moim poprzednim artykule napisałem o Przekopie Mierzi, a powinienem napisać o Przekopku. Jak ktoś jest dociekliwy niech sobie obejrzy film na YT. To były szumne zapowiedzi budowy kanału, siła tej propagandy była tak wielka, że w umysłach obywateli pojawiły się obrazy kanału panamskiego, tymczasem przez ten wąziutki przesmyk przeciśnie się może stateczek z kartki papieru.

Przypomnę że najpierw koszt budowy przekopku miał wynosić 880 mln, w grudniu 2020 wzrósł do 2 mld. Kiedy to było ? Sądzę ze rzeczywisty koszt, uwzględniając inflację, wyniósł nie mniej niż 2,5 mld złotych.

Spójrzmy teraz na ekonomiczną stronę tego „przedsięwzięcia”. W moim poprzednim artykule powiązałem przekopek z energią i nie przypadkiem. Od 1989 roku , kiedy Polska wychodziła z Bloku Wschodniego i kiedy 15 lat później wchodziła do Unii, było oczywiste, wobec wyboru systemu gospodarczego, że fundamentem gospodarki jest i będzie energetyka.

Po 1989 roku Polskę było stać jedynie na dokończenie Elektrowni Pątnów i uruchomienie bloków Pątnów II ( 1996 – 2007 ). Nawet tej inwestycji nie udało by się dokończyć gdyby nie kredyt w wysokości 240 mln EUR.

Od tamtej pory Polacy, podejmując wiele inicjatyw ochrony polskiej gospodarki, przez budowę elektrowni odbijali się od ściany. CZYJA TO ŚCIANA , KTOŚ TO ZAPLANOWAŁ, bo jak pisał jeden z przedsiębiorców jeszcze niedawno płacił za prąd 5000 z , a teraz 14 000 zł.

Czy już wiecie dlaczego w naszym kraju nie wybudowano ani jednej elektrowni, choć to najbardziej potrzeba inwestycja w kraju ? Rządy wydawały miliardy na orliki, stadiony, hale sportowe, widowiskowe, na różne przekopki i wykopki, a na najpilniejszą inwestycję w kraju nie było forsy ! Za to 2,5 mld znalazło się na propagandowy przekopek.

No to teraz przejdźmy do tego przekopka. Czy ktoś wie , że śluzy zwodzony most pochłaniają gigantyczne ilości energii ? To setki pomp, kilometry kabli, energetycznej infrastruktury. To już nie jest koszt 2,5 mld, utrzymanie tego przekopka to kolejne miliardy złotych. Już WAM piszę że lepiej ten przekopek zamknąć i przeznaczyć do zwiedzenia.

Przy obecnej cenie energii Polacy wykopali sobie całkiem schludny grób. Dlaczego tych pieniędzy nie przeznaczono na budowę elektrowni ? Kto chciał wykończyć poslką gospodarkę i wymienić w Polsce rząd ?

Coś istotnego zmieniło się kiedy do władzy doszedł Biden w USA, który reprezentuje środowiska dążące do ścisłej współpracy z Rosją, Chinami, Starą Unią, Indiami, RPA, Japonią, Koreą i Brazylią. Amerykanie w grudniu 2020 roku siedli do stołu z Rosjanami by wypracować nowy reset. To oczywiste że Rosja, Niemcy, Francja, Stara Unia w pierwszej kolejności zażądały zneutralizowania Ukrainy i Polski i storpedowania planu budowy Międzymorza.

Powstał problem jak udobruchać wpływowy konglomerat amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, wojska i służb, powiązany z PIS-em. Oczywiście byłoby głupio gdyby USA oficjalnie zaatakowały Polskę, co robią niejawnie od 1945 roku. Uradzono że Rosja zaatakuje Ukrainę, a konglomerat amerykańskich korporacji zbrojeniowych, wojska i służb zadowoli się lukratywnymi kontraktami na dostawy broni na pole walki. Inne amerykańskie korporacje zgłosiły także akces do interesu, tym zagwarantowano udział w nie mniej lukratywnym planie pomocy dotkniętej wojną Ukrainie.

Władymir zobowiązał się prowadzić jak najdłużej wojnę, by amerykańskie korporacje były zadowolone. To nie wymaga dodatkowej argumentacji że wojna może być tylko konwencjonalna, z kilku powodów. Pierwszy, taka wojna może być prowadzona latami. Drugi, użycie broni masowej zagłady mogłoby istotnie wpłynąć na postrzeganie Rosji przez społeczeństwa zachodu, co mogłoby niespodziewanie związać ręce rządom zachodnich pastw.

Po trzecie, skutki wojny w światowej gospodarce pojawią się dopiero po jakimś czasie. Cele tej wojny zostały przeze mnie już dawno opisane. Z grubsza chodzi o to żeby państwa słabsze stały się jeszcze słabsze, a państwa bogate jeszcze bardziej bogate, by te biedniejsze całkowicie uzależnić od tych bogatszych.

Wojna na Ukrainie ma pozwolić ostatecznie skolonizować Afrykę, widmo głodu umożliwi zachodnim korporacjom uruchomienie licznych programów pomocowych, za którymi zawsze kryją się wrogie przejęcia. Co ciekawego kryzys dotknie kraje jakie sąsiadują z Izraelem, stanowią dla Izraela problem, lub ich terytoria leżą w obszarze zainteresowania Izraela.

Najpierw te tereny dotknęła wojna, potem dodatkowo doszło do destabilizacji tych regionów podczas wiosny arabskiej, wywołanej przy wydatnej pomocy Rosji. Następnie wielka emigracja, teraz głód jaki tę emigrację zwielokrotni. Obawiam się że terytoria Syrii, Jordanii, Iraku, Jemenu, Libanu będzie można zająć bez jednego wystrzału.

Zagospodarowanie takiej przestrzeni wymaga FORSY, no ktoś musi zapłacić za to, no kto to taki ? Ukraińcy do Polski, emigranci z Afryki do Ukrainy, a raczej do tego co niej pozostanie ?

Na deser zostawiłem sobie Polskę oczywiście. Wszystkie umawiające się strony, podczas resetu w grudniu 2020 roku uzgodniły zmianę rządu w Polsce. Skłamałbym jednak gdybym napisał że rząd w Polsce ( nie Polski ), doskonale współpracujący z braćmi, jacy w takim samym stopniu zdominowali rząd Bidena, nie robił co może by przyspieszyć i zintensyfikować proces destabilizacji polskiej gospodarki, utopienie jej w długu i niemocy, spętanej i ubezwłasnowolnionej.

Temu służą takie propagandowe przekopki za miliardy. Partnerzy z resetu z 2020 roku podrzucają co jakiś czas alibi rządowi Morawieckiego. A to zaraza, a to lockdown, a to ta Unia nie chce dać forsy, a to wojna na Ukrainie.

Nasz Premier przekonuje że inflacja jest wszędzie, tylko dlaczego tam, w Unii 4,8% a u nas 14% ? CIEMNY LUD TO KUPI. Nie zapominajmy o tym że ten rząd odpowiada za śmierć 200 000 Polaków. Przebili tych , którzy w latach 1945-1956 zdołali wytłuc ponad 100 000 Polaków, za to cały kwiat Polski patriotycznej, polskiej inteligencji.

Nie trzeba jakieś wyszukanej argumentacji wystarczy dostrzec wielki entuzjazm w szeregach KO, Lewicy, rubaszna radość Tuska i niepohamowana energia Trzaskowskiego. Już padają zdecydowane deklaracje rozdziału Kościoła i Państwa, pewnie tu opozycja szuka pieniędzy jakie mogłaby „zagospodarować”, bo Polska na kolanach.

Twarde żądania delegalizacji wszelkich organizacji, partii konserwatywnych, wolnościowych i patriotycznych, „Marszu Niepodległości”, więzienia i planowane samobójstwa w celach. Już wiecie dlaczego Kaczyński nie zgadza się na poszerzenie prawa do broni, przygotowuje nas na rzeź. Czy damy się wyrznąć jak nasi ojcowie i dziadowie, czy pójdziemy za rączkę do gazowych komór ?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TAJEMNICE WŁADZY – CO KRYJE SIĘ ZA ZA PRZEKOPEM MIERZEI WIŚLANEJ ?

Globalna Świadomość13 maja 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNIEWOLA POLSKI – TAJEMNICE PAKTU ROCKEFELLER/JARUZELSKINastępny artykułRAPA NUI – CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ NA WYSPIE WIELKANOCNEJ ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”LECZYŁ RAKA W 5 MINUT” – JAK BIG PHARMA STWORZYŁA PANDEMIĘ NOWOTWOROWĄ JAKI EFEKT NA ŚWIAT MIAŁ OSTATECZNIE ”ŚWIATOWY TEST

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TAJEMNICE WŁADZY – CO KRYJE SIĘ ZA ZA PRZEKOPEM MIERZEI WIŚLANEJ ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?