Otwórz oczy

TEN KTO IDZIE ZA TŁUMEM NIE DOTRZE DALEJ NIŻ TŁUM

TEN KTO IDZIE ZA TŁUMEM NIE DOTRZE DALEJ NIŻ TŁUM

Na samym wstępie chcemy poruszyć kwestię opisaną w przytoczonym cytacie powyżej, a zatem o samotnym podążaniu, o wzniesieniu się ponad tłum i dzięki temu uzyskaniu możliwości sięgania jeszcze dalej i jeszcze szerzej. Albert Einstein wypowiedział wiele przełomowych zdań to, od którego rozpoczynamy dzisiejsze rozważania należy, w naszym przekonaniu, do tych najważniejszych. Jednak nie chodzi w nim dosłownie o podążanie przez życie w samotności, lecz w postawie samodzielnego i aktywnego myślenia.

A zatem podróżujmy przez życie w grupie, z kimś u boku, ponieważ człowiek jest stworzeniem społecznym, potrzebna jest mu bliskość kogoś drugiego. Podróżujmy, zatem z kimś, wymieniajmy się informacjami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, ale zawsze w oparciu o nasze przekonania i zdobytą wiedzę decydujmy, co jest warte a, co nic nie warte. W czasach gdzie manipulacja i kłamstwa wdzierają się do naszych umysłów w każdy możliwy sposób, należy postawić przed tą destrukcyjną falą tamę.

Następnie w owej tamie, owej ścianie wykłuć małe przejście, przez które to my będziemy decydować, jakie zaserwowane przez świat wiadomości przepuścimy a jakie nie. Samodzielne myślenie to podstawa. Samo pojęcie samodzielności jest w życiu fundamentalne, jeżeli samodzielnie uczymy się myśleć, pokonywać problemy, podejmować decyzje, wówczas życie już dorosłe, to, które jest bądź, co bądź życiowym testem, nie będzie aż tak wymagające i trudne jakby mogło być, w przypadku totalnego nie przygotowania.

Nie przygotowania i pewnego wyluzowania emocjonalnego oraz braku posiadania kręgosłupa moralnego oraz kręgosłupa z konkretnymi przekonaniami. Wielcy ludzie tego świata, jak Albert Einstein, Nikola Tesla, było swojego rodzaju rewolucjonistami czasów, w których żyli, ale i nie tylko. Postawa i nauczanie Jezusa (Boga – Człowieka) odmieniło oblicze tej ziemi na tysiąclecia, być może i na zawsze.

Ludzie wielcy nie idą za przekonaniami tłumu, większości, myślą samodzielnie, są poniekąd intelektualnymi outsiderami, którzy dostrzegają prawdę ponad ogólnie przyjętymi kłamstwami. Jak wiemy prawda wyzwala i zarazem pozwala sięgać dalej. Co to oznacza? To oznacza, że prawda połączona z samodzielnym myśleniem jest niczym koło zamachowe, które z czasem powiększa się i pozwala na jeszcze więcej.

Teraz jeszcze kilka słów o pozytywnym myśleniu, o pozytywnym nastawieniu do życia. Otóż z punktu widzenia psychologii takie podejście wpływa na pozytywny rozwój zarówno fizyczny jak i mentalny człowieka. Jak wiemy, ludzie pozytywnie nastawieni, wręcz bojowo do życia, często pokonują teoretycznie nieuleczalne choroby jak rak. Jak to się dzieje? Tego nawet nauka wytłumaczyć nie może, ale jest to dowód, że tego typu postawa popłaca.

Myśląc pozytywnie zajdziemy dalej, ponieważ idąc ścieżką życia, często podążamy w ciemno. Robimy kroki kolejnych dni, ale nie znamy rzeczywistej przyszłości. To też bywa i tak, że tracimy nadzieję i wiarę, tracimy sens i nie chcemy już zrobić tego kolejnego kroku, popadamy w pesymizm a nawet dramaturgię. To błąd, ponieważ być może jeszcze kilka kolejnych kroków i dni codziennych zmagań a nasze życie odmieniłoby się na lepsze.

Taka postawa uratowała życie wielu osobom. A zatem każda chwila to kolejna szansa, dobrze jest się jej chwycić i nie odwracać wzroku. Walczmy do końca, starajmy się do końca nawet, gdy wmawiają nam, że już od samego początku stoimy na straconej pozycji. Na sam koniec w ramach ciekawostki. Naukowcy zauważyli, że zwierzęta w szczególności psy, czyli teoretycznie jedni z najlepszych przyjaciół człowieka, żyją dłużej i są zdrowsze, gdy obcują z ludźmi nastawionymi do życia pozytywnie. W jakiś sposób to się udziela tym czworonogom.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TEN KTO IDZIE ZA TŁUMEM NIE DOTRZE DALEJ NIŻ TŁUM

Globalna Świadomość25 czerwca 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułWEF WZYWA DO PRZEPISANIA BIBLI PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJE – Chat GPT PROWADZI MSZE W KOŚCIELE !Następny artykułEKOSEKTA MÓWI WPROST

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TEN KTO IDZIE ZA TŁUMEM NIE DOTRZE DALEJ NIŻ TŁUM
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?