AGENDA 2030

PO CO WHO I ROCKEFELLER TWORZĄ ”GLOBALNY RADAR PANDEMICZNY” ?

PO CO WHO I ROCKEFELLER TWORZĄ ”GLOBALNY RADAR PANDEMICZNY” ?

Mając na celu dotarcie do każdego zakątka globu w celu wykrycia pojawiających się chorób zakaźnych, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) współpracuje z głównymi krajami na wszystkich kontynentach i podmiotami prywatnymi, takimi jak Fundacja Rockefellera, w celu utworzenia nowej globalnej organizacji monitorującej, identyfikującej i śledzącej choroby. WHO brakuje przejrzystości i nie ujawnia, kim są jej partnerzy w niektórych projektach.

Nawet w przypadku projektu o takiej skali, jak ocena danych prowadzących do ogłoszenia globalnej pandemii, WHO pozostaje powściągliwa w tym względzie. Nie jest zatem jasne, czy Wellcome Trust jest partnerem obok Fundacji Rockefellera. Opublikowałem już artykuł na temat ogłoszonego partnerstwa Fundacji Rockefellera z WHO w zakresie wykrywania patogenów. Chociaż Fundacja Rockefellera nie wymieniła jej nazwy, współpraca ta nosi nazwę International Pathogen Surveillance Network („IPSN”).

Ogłoszenie Fundacji Rockefellera nie pozostawia wątpliwości, że koncentruje się ona na pandemiach spowodowanych zmianami klimatu:

Inwestycja w wysokości 5 milionów dolarów przyspieszy priorytetowe projekty WHO Pandemic and Epidemic Intelligence Hub, aby przyspieszyć globalną współpracę w zakresie nadzoru genomowego, wdrażania narzędzi danych do wykrywania patogenów i oceny zagrożeń epidemicznych związanych z klimatem.

Ogłoszenie o partnerstwie WHO nie wspomina jednak o pandemiach klimatycznych. Co więcej, ogłoszenie nie zawiera żadnych informacji o partnerach, a na stronie internetowej WHO również nie znalazłem żadnych odniesień do nich.

„WHO i jej partnerzy uruchamiają globalną sieć w celu wykorzystania genomiki patogenów do ochrony ludzi przed zagrożeniem chorobami zakaźnymi. Międzynarodowa Sieć Nadzoru nad Patogenami (IPSN) zapewni platformę do łączenia krajów i regionów, ulepszania systemów zbierania i analizowania próbek, wykorzystywania tych danych do podejmowania decyzji dotyczących zdrowia publicznego i szerokiego udostępniania tych informacji” – podała WHO w komunikacie prasowym.

„IPSN, którego sekretariat jest prowadzony przez WHO Pandemic and Epidemic Intelligence Hub, skupia globalnych ekspertów z rządów, fundacji filantropijnych, organizacji wielostronnych, społeczeństwa obywatelskiego, środowisk akademickich i sektora prywatnego, którzy są liderami w dziedzinie genomiki i analizy danych. Wszyscy mają wspólny cel: identyfikacja zagrożeń chorobowych i reagowanie na nie, zanim staną się epidemiami i pandemiami, oraz optymalizacja rutynowego nadzoru nad chorobami”.

IPSN został uruchomiony podczas brytyjskiej prezydencji G7 w 2021 roku. W tym czasie premier Boris Johnson nazwał go „globalnym radarem pandemicznym”, o który po raz pierwszy zaapelował na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ we wrześniu 2020 r. w ramach „5-punktowego planu”. W maju 2021 r. rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że zlecił sporządzenie raportu Sir Jeremy’emu Farrarowi, przewodniczącemu Wellcome Trust, opisującego mechanizmy globalnego systemu nadzoru patogenów w celu identyfikacji nowych wariantów COVID-19 i wykrywania innych chorób, zanim staną się pandemiami.

Fundacja Rockefellera wyraziła radość z ogłoszenia Johnsona, stwierdzając:

W międzynarodowej współpracy z Fundacją Rockefellera, Centrum Wywiadu Pandemicznego i Epidemicznego WHO w Republice Federalnej Niemiec oraz brytyjskim Globalnym Radarem Pandemicznym, przy wsparciu Wellcome Trust i Światowej Organizacji Zdrowia, do końca tego roku poprawi globalną zdolność do powstrzymywania ognisk chorób w ciągu pierwszych 100 dni przed ich rozprzestrzenianiem się. Na szczycie G7 w Carbis Bay uzgodniono poprawę systemów wczesnego ostrzegania przed pandemiami i w tym kontekście Farrar został doceniony w komunikacie za swoją pracę nad nadzorem patogenów w ciągu ostatniego półtora roku.

Będziemy promować globalny nadzór, sekwencjonowanie genomu i szybką wymianę informacji potrzebnych do szybkiego wykrywania i zwalczania wirusa i jego nowych wariantów. Popieramy ustanowienie Międzynarodowej Sieci Nadzoru Patogenów – globalnego radaru pandemicznego … Odnotowujemy raport Sir Jeremy’ego Farrara dla Prezydencji w sprawie nadzoru patogenów. W tym celu z zadowoleniem przyjmujemy Globalne Centrum Wywiadu Pandemicznego i Epidemicznego WHO.

Szczyt G7 zakończył się 13 czerwca 2021 r. Następnego dnia Fundacja Rockefellera wydała oświadczenie, w którym „z zadowoleniem przyjęła zaangażowanie G7 w zapobieganie pandemiom i deklarację zdrowotną z Carbis Bay, aby powstrzymać kolejną pandemię w ciągu pierwszych 100 dni….”. Fundacja Rockefellera [obecnie] opracowuje Instytut Zapobiegania Pandemii, aby ściśle współpracować z G7 i Światową Organizacją Zdrowia”. Farrar opuścił Wellcome Trust w lutym 2023 r. W dniu 8 maja 2023 r. Farrar został głównym naukowcem WHO. W dniu 20 maja 2023 r. IPSN został uruchomiony przy okazji Światowego Zgromadzenia Zdrowia. Partnerstwo między WHO a Fundacją Rockefellera. Utworzenie IPSN było wspierane przez rząd niemiecki poprzez finansowanie WHO Pandemic Hub. Centrum umożliwia globalną współpracę między nienazwanymi partnerami z różnych sektorów, współpracującymi z prawie 250 instytucjami na całym świecie.

Podczas Światowego Zgromadzenia Zdrowia WHO uruchomiła również Globalny Korpus Ratownictwa Medycznego wraz z niemieckim federalnym ministrem zdrowia Karlem Lauterbachem i Chrisem Eliasem z Fundacji Gatesów.

Global Health Emergency Corps ma na celu połączenie sieci wymienionych poniżej, tak aby były one „połączone i interoperacyjne”:

 • Global Outbreak Alert and Response Network („GOARN”) z ponad 270 agencjami partnerskimi;
 • Inicjatywa Emergency Medical Teams („EMT”);
 • Klaster Zdrowie z ponad 900 partnerami;
 • TEPHINET z 76 programami szkoleniowymi w zakresie epidemiologii na miejscu;
 • IANPHI, sieć 115 krajowych instytutów zdrowia publicznego w 98 krajach; oraz,
 • Sieci regionalne, takie jak Afrykański Korpus Ochotników Zdrowia Unii Afrykańskiej, Korpus Zdrowia Ameryk i Grupa Zadaniowa Unii Europejskiej do spraw Zdrowia.

Podsumowując, wygląda na to, że Bill Gates i Rockefellerowie umacniają swoją władzę i przejmują kontrolę nad WHO. I wygląda na to, że finansują go niemieccy podatnicy.

Udostępnij

PO CO WHO I ROCKEFELLER TWORZĄ ”GLOBALNY RADAR PANDEMICZNY” ?

Globalna Świadomość23 sierpnia 202323 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY NADCHODZI COVID 2.0 ? CO CZEKA NAS NA JESIEŃ ?Następny artykułDZIWNE WYDARZENIA ZWIĄZANE Z ”POŻARAMI” NA HAWAJACH

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

BLACKROCK I VANGUARD – KTO STOI ZA PROTESTAMI ROLNIKÓW ? PRAWDZIWE PRZYCZYNY PROTESTÓW – ”WOJNA Z ROLNIKAMI ” TO OSZUSTWO

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • PO CO WHO I ROCKEFELLER TWORZĄ ”GLOBALNY RADAR PANDEMICZNY” ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?