Otwórz oczy

BROŃ UKIERUNKOWANEJ ENERGII I TAJEMNICA DZIWNYCH POŻARÓW NA ŚWIECIE

BROŃ UKIERUNKOWANEJ ENERGII I TAJEMNICA DZIWNYCH POŻARÓW NA ŚWIECIE

Od 10 sierpnia wyspę Maui w amerykańskim stanie Hawaje trawały niszczycielskie pożary. Według doniesień prasowych w pożarze w mieście Lahaina zginęło co najmniej 36 osób, a wyspa stała się obszarem klęski żywiołowej. Pożary spowodowały także ewakuację tysięcy mieszkańców i turystów.

Istnieje wiele możliwych przyczyn tych pożarów, w tym susza, która zwiększyła ryzyko pożarów lasów i gospodarstw rolnych: zmiany klimatyczne, które wpłynęły na rozkład opadów i temperatury na Hawajach oraz zaniedbanie lub wandalizm ze strony osób podpalających niektóre obszary. Ale jest inna wersja.

Osoba, która przeżyła pożar na Hawajach, twierdziła, że ​​pożary na wyspie nie były klęską żywiołową.

Pionierzy serwisów społecznościowych rozpowszechniali także nagrania wideo (nie udało nam się udowodnić ich autentyczności), twierdząc, że ujawniają prawdziwą przyczynę pożarów na wyspie Maui w amerykańskim stanie Hawaje.

Film pokazuje potężny laser pochodzący z nieba, który uderza w budynek przy jednej z głównych ulic wyspy. Kilka kont w mediach społecznościowych twierdziło, że przyczyną katastrofy był laser. 

https :// twitter . com / Ivankalema01 / status / 1690746263640137728

Podczas samego pożaru nie zabrakło niezwykłych momentów. Wykonano więc kilka ujęć z dronów, w których ogień rozprzestrzeniał się jak w pierścieniach:

Tuż przed pożarem na wyspę zerwał się wiatr, który powalił filary, które stały przez 150 lat:

Wyspa Maui jest dość duża, ma prawie 770 mil kwadratowych. Ale z jakiegoś powodu miasto spłonęło, chociaż lasy nie zostały poważnie zniszczone.

Możliwe wyjaśnienie tragicznego zdarzenia przyszło z Kalifornii, gdzie początek pożaru w mieście wyglądał następująco:

Na pierwszy rzut oka benzyna płynie ze stacji benzynowej, ale to nie benzyna – to zwykły chodnik.

Istnieją teorie spiskowe, które twierdzą, że pożary są wynikiem ataku, interwencji rządu lub nieudanego eksperymentu naukowego. Jednak teorie te nie są oparte na solidnych i wiarygodnych dowodach i zostały obalone przez władze lokalne i federalne.

Ukierunkowana broń energetyczna

Broń o ukierunkowanej energii to broń, która wystrzeliwuje wiązkę energii w cel bez wystrzeliwania pocisku. Energia ta może być elektromagnetyczna, cząsteczkowa lub subcząstkowa. Broni tej można używać do celów nieśmiercionośnych lub śmiercionośnych.

Stany Zjednoczone Ameryki są jednym z krajów pracujących nad rozwojem broni o ukierunkowanej energii do celów wojskowych i oczekują, że stanie się ona częścią przyszłości działań wojennych.

Broń o energii ukierunkowanej dzieli się na różne typy w zależności od rodzaju użytej energii. Niektóre popularne typy to:

Laser: wykorzystuje wiązkę światła o wysokiej energii, aby uszkodzić lub unieruchomić cel

Kuchenka mikrofalowa: wykorzystuje krótkie fale elektromagnetyczne, aby wywołać u celu ciepło lub porażenie prądem

Cząstki: wykorzystuje przyspieszone cząstki, takie jak elektrony lub protony, do penetracji lub detonacji celu

Chiny: Mogą strzelać w nieskończoność

Jak donosi South China Morning Post, przedstawiciele Narodowego Uniwersytetu Technologii Obronnych twierdzą, że opracowali najnowocześniejszy system chłodzenia, który pozwoli wysokoenergetycznym laserom pozostać włączonymi „w nieskończoność” bez nadmiernego nagrzewania się .

Chociaż technologia laserowa istnieje już od dziesięcioleci, te wysokoenergetyczne wiązki wytwarzają tak dużo nadmiernego ciepła, że ​​często utrudniały wcześniejsze próby stworzenia podobnych systemów uzbrojenia na całym świecie.

Jak wynika z raportu, nowy chiński system chłodzenia będzie wykorzystywał gaz wdmuchiwany przez broń w celu usunięcia nadmiaru ciepła i umożliwienia broni strzelania precyzyjnymi wiązkami laserowymi w nieskończoność bez utraty mocy i zniekształceń.

„Wysokiej jakości belki można wyprodukować nie tylko w ciągu pierwszej sekundy, ale także utrzymać je w nieskończoność” – napisał zespół w nowym artykule na temat technologii chłodzenia, opublikowanym w chińskim czasopiśmie Acta Optica Sinica.

Wyścig zbrojeń

Stany Zjednoczone, jak zauważa South China Morning Post (SCMP), często zajmują się podobną technologią. Jednak projekty te w dużej mierze nie weszły do ​​głównego nurtu broni, ponieważ, jak sugeruje raport, po prostu nie były wystarczająco niszczycielskie.

W tweecie na temat tych raportów były brytyjski urzędnik wojskowy Steve Weaver zauważył, że jeśli ta wiadomość jest prawdziwa, Chiny wyprzedzą Stany Zjednoczone pod wieloma względami.

„Lasery te oprócz zapewnienia rzekomo tańszej alternatywy dla przestarzałych systemów rakietowych, ponieważ tradycyjna amunicja nie byłaby potrzebna, lasery te można również wykorzystać do zestrzelenia satelitów, takich jak te dostarczane przez system Starlink Elona Muska” – stwierdzili urzędnicy wojskowi z SCMP.

Twierdzenia należy oczywiście traktować poważnie, dopóki nie zobaczymy systemu w działaniu. Nie jest to jednak wykluczone.

Udostępnij

BROŃ UKIERUNKOWANEJ ENERGII I TAJEMNICA DZIWNYCH POŻARÓW NA ŚWIECIE

Globalna Świadomość2 września 20232 września 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułŚWIAT PŁONIE – KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ”DZIKIE POŻARY” NA CAŁYM ŚWIECIE ?Następny artykułHARARI – ”ZASTĄPIMY WAS LUDŹMI 2.0”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Ostatnie wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • BROŃ UKIERUNKOWANEJ ENERGII I TAJEMNICA DZIWNYCH POŻARÓW NA ŚWIECIE
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?