Otwórz oczy

PUTIN – ”POSIADAMY BROŃ OPARTĄ NA NOWYCH ZASADACH FIZYCZNYCH”

PUTIN – ”POSIADAMY BROŃ OPARTĄ NA NOWYCH ZASADACH FIZYCZNYCH”

Rosyjski prezydent Putin mówił niedawno o tajemniczej nowej broni opartej na „nowych zasadach fizycznych”. „Broń oparta na nowych zasadach fizycznych zapewni bezpieczeństwo każdego kraju. Rozumiemy to bardzo dobrze i pracujemy nad tym” – powiedział Putin w obszernym przemówieniu na Wschodnim Forum Ekonomicznym we wtorek.

Taką bronią mogą być systemy laserowe, systemy ultradźwiękowe, broń o częstotliwości radiowej i wiele innych produktów, z których wielu nawet sobie jeszcze nie wyobrażamy. Putin nie rozwinął tematu, pozostawiając media i obserwatorów wojskowych w poszukiwaniu dalszych informacji.

Co dokładnie powiedział Putin?
Według artykułu rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej TASS, prezydent Rosji Władimir Putin powiedział podczas spotkania z moderatorami na marginesie 8. Wschodniego Forum Ekonomicznego (EEF), że broń, która wdroży nowe zasady fizyczne, zapewni bezpieczeństwo na nowej stronie historii, dodając, że władze rosyjskie już zdały sobie z tego sprawę.

„Jeśli przyjrzeć się bliżej dziedzinie bezpieczeństwa, broń, która będzie stosować nowe zasady fizyczne, zapewni bezpieczeństwo każdego kraju na nowej stronie historii, która wkrótce nadejdzie. Rozumiemy to bardzo dobrze i pracujemy nad tym” – powiedział Putin.

Rozwój broni opartej na nowych zasadach fizycznych wiąże się z wykorzystaniem przełomowych technologii, rewolucyjnych technik i ogólnie rzeczy, których przemysł obronny próbuje po raz pierwszy. Taką bronią mogą być systemy laserowe, systemy ultradźwiękowe, broń o częstotliwości radiowej i wiele innych produktów, z których wielu nawet sobie jeszcze nie wyobrażaliśmy.

Oficjalna internetowa encyklopedia rosyjskiego Ministerstwa Obrony definiuje „broń opartą na nowych zasadach fizycznych” jako „nowe rodzaje broni, których niszczycielski efekt opiera się na procesach i zjawiskach, które nie były wcześniej wykorzystywane do celów wojskowych”.

Na początku XXI wieku do broni tych zalicza się:

Ukierunkowana broń energetyczna (broń laserowa, akceleratorowa, mikrofalowa i ultradźwiękowa zaprojektowana do niszczenia lub unieszkodliwiania siły roboczej wroga, sprzętu lub silnych instalacji i infrastruktury). „Wszystkie rodzaje ukierunkowanej broni energetycznej są praktycznie bezwładnościowe, a z wyjątkiem broni ultradźwiękowej, są natychmiastowe […] Największe sukcesy w tym kierunku” zostały osiągnięte w ulepszaniu broni laserowej „, według Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Broń elektromagnetyczna (ultra-wysokiej częstotliwości i laserowa), której niszczycielskie właściwości są osiągane poprzez użycie „silnego, zwykle impulsowego strumienia elektromagnetycznego spójnego promieniowania optycznego [widocznego w niektórych typach laserów] lub niespójnego promieniowania optycznego”.

Broń nieśmiercionośna, zaprojektowana do unieszkodliwiania broni, sprzętu, materiałów i personelu bez powodowania nieodwracalnych strat. Rosyjskie wojsko dzieli je na systemy przeciwpiechotne, przeciwwrogie i przeciwmateriałowe oraz mieszane systemy przeciwpiechotne, przeciwwrogie i przeciwmateriałowe.

Obejmują one różne rodzaje broni zaprojektowane w celu zastąpienia istniejących narzędzi używanych przez krajowe agencje bezpieczeństwa, takich jak gaz łzawiący, gumowe kule, urządzenia psychotropowe, broń ultradźwiękowa i tłumienie elektroniczne, a także środki biologiczne i chemiczne klasy wojskowej, które mogą się rozpaść lub uczynić paliwo wroga bezużytecznym itp.

Broń geofizyczna (powodująca trzęsienia ziemi, ingerująca w klimat, ozon, środowisko): Zdefiniowana zbiorczo przez Ministerstwo Obrony Narodowej jako „sposób celowego wpływania na środowisko w celu wykorzystania sił natury do celów militarnych”.

Ta hipotetyczna broń jest zaprojektowana do działania przeciwko stałym, ciekłym i gazowym właściwościom planety i jej atmosfery i może obejmować użycie materiałów wybuchowych w celu wywołania trzęsień ziemi, erupcji wulkanów, powodzi i innych katastrof, a także zmiany pogody lub klimatu w niektórych częściach świata, powodując susze, powodzie, burze itp.

Broń ozonowa ma na celu tworzenie dziur w warstwie ozonowej, powodując rozległe szkody przy użyciu promieniowania ultrafioletowego z kosmosu na rozległych obszarach geograficznych. Wreszcie, broń środowiskowa jest sklasyfikowana jako broń zaprojektowana do atakowania lasów, upraw, wody, powietrza lub gleby;

Broń radiologiczna obejmuje broń, której niszczycielski efekt „opiera się na wykorzystaniu substancji radioaktywnych zdolnych do zatrucia zasobów ludzkich promieniowaniem jonizującym bez wybuchu jądrowego”, z radioaktywnymi materiałami startowymi uzyskanymi z pozostałości paliwa jądrowego lub poprzez wystawienie pierwiastków chemicznych na działanie strumieni neutronów w celu wytworzenia izotopów promieniotwórczych.

Broń genetyczna/biologiczna jest definiowana jako „rodzaj broni zdolnej do uszkodzenia genetycznego (dziedzicznego) aparatu człowieka”, w tym poprzez wykorzystanie wirusów o właściwościach mutagennych, a także „mutacji pochodzących ze źródeł naturalnych poprzez syntezę chemiczną lub biotechnologiczne metody powodowania uszkodzeń lub zmian w DNA!”. Ten rodzaj potencjalnej broni jest uważany za szczególnie niebezpieczny w świetle „nieprzewidywalności konsekwencji” ich użycia, według rosyjskich wojskowych.

Czy bliższe stosunki z Chinami pomogą?
Na tym samym forum prezydent Rosji Władimir Putin mówił o bliskich stosunkach między Moskwą a Pekinem, co każe nam spekulować, że w przyszłości dojdzie do znaczącej współpracy między tymi dwoma krajami w sektorze obronnym. Z pewnością współpraca rosyjskich i chińskich naukowców pomogłaby obu państwom konkurować z NATO w nowym wyścigu zbrojeń.

W szczególności Putin stwierdził, że utrzymuje przyjazne stosunki osobiste i biznesowe z prezydentem Chin Xi Jinpingiem na tle 8 Wschodniego Forum Ekonomicznego (EEF).

Rosyjski przywódca dodał, że jego osobiste relacje z chińskim odpowiednikiem niewątpliwie pomagają promować dwustronne stosunki między Moskwą a Pekinem w ogóle oraz wielonarodowe stosunki obu państw.

Do tej pory Rosja i Chiny publicznie ujawniły kilka planów współpracy, takich jak projekty energetyczne i gospodarcze, ale utrzymywały w tajemnicy swoje plany dotyczące sektora obronnego.

Co Putin będzie próbował wykorzystać ?

Udostępnij

PUTIN – ”POSIADAMY BROŃ OPARTĄ NA NOWYCH ZASADACH FIZYCZNYCH”

Globalna Świadomość15 września 202315 września 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułW MEKSYKAŃSKIM PARLAMENCIE UJAWNIONO CIAŁO OBCEGO – CZY NADCHODZI ”WIELKIE UJAWNIENIE ” ?Następny artykułSZEFOWA UE : ”KTO ODMÓWI IDENTYFIKATORA CYFROWEGO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • PUTIN – ”POSIADAMY BROŃ OPARTĄ NA NOWYCH ZASADACH FIZYCZNYCH”
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?