AGENDA 2030

CIA, ROCKEFELLER, DEAGEL – ZŁOWIESZCZE PROGNOZY WYLUDNIENIA ZIEMI

CIA, ROCKEFELLER, DEAGEL – ZŁOWIESZCZE PROGNOZY WYLUDNIENIA ZIEMI

W świecie, w którym rzeczywistość często wydaje się dziwniejsza od fikcji, machinacje stojące za globalnymi wydarzeniami mogą być tajemnicą pełną sekretów. Jedna z takich intryg obraca się wokół Deagel.com, mało znanej firmy internetowej znanej z kompleksowych danych dotyczących zdolności wojskowych i sensacyjnych prognoz wyludnienia na 2025 rok. Mogę pokazać, że ostatnie odkrycia wydają się bezpośrednio łączyć Deagel z głównymi graczami na światowej scenie: Centralną Agencją Wywiadowczą (CIA), Departamentem Obrony USA (DoD) i Fundacją Rockefellera.

A ostatnie rzeczywiste dane dotyczące nadmiernej liczby zgonów na Zachodzie zdecydowanie sugerują, że prognoza wyludnienia Deagela nie jest tylko szacunkiem, ale w rzeczywistości celem, który jest na dobrej drodze do osiągnięcia, dzięki śmiertelnym skutkom szczepionki Covid-19.

Człowiek stojący za Deagel:

Można potwierdzić, że dr Edwin A. Deagle Jr, który zmarł 16 lutego 2021 r., jest głową stojącą za Deagel.com. W swoim życiu dr Edwin Deagle Jr. był zastępcą sekretarza obrony i zastępcą ministra obrony. Był także dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych w Fundacji Rockefellera, wpływowej globalnej organizacji filantropijnej.


Fragment źródła.

Z książki „Przyszłość międzynarodowego rynku ropy naftowej”, opublikowanej przez „Grupę Trzydziestu”. Deagle został mianowany podsekretarzem sił powietrznych przez prezydenta Billa Clintona w 1993 roku.


Źródło.

Ale intryga się pogłębia. Odtajnione dokumenty ujawnione w odpowiedzi na wniosek Freedom of Information Act ujawniają komunikację Deagle’a z ówczesnym dyrektorem wywiadu centralnego USA, Stansfieldem Turnerem, sugerując związek z CIA. Dokument z 1977 roku w interesujący sposób odnosi się do wydarzenia opisanego jako „najbardziej znaczące w wywiadzie od 1947 roku”.


Źródło.

Pełny list do ówczesnego dyrektora CIA Stansfielda Turnera od dr Edwina A. Deagle Jr, zastępcy dyrektora ds. stosunków międzynarodowych w Fundacji Rockefellera.


Źródło.

CIA opublikowała 23 artykuły FOIA dotyczące dr Deagle’a, Fundacji Rockefellera, Departamentu Obrony USA i byłego dyrektora CIA.


Źródło.

To zdecydowanie sugeruje, że Deagel.com to nie tylko dzieło jednego człowieka, ale w rzeczywistości dzieło amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego składającego się z CIA, Departamentu Obrony USA i podejrzanej Fundacji Rockefellera. Apokaliptyczne prognozy depopulacji są tym bardziej niepokojące.

Prognozy Deagla i bieżące wydarzenia:

Apokaliptyczne prognozy wyludnienia Deagel na 2025 r. przewidują znaczny spadek populacji w kilku krajach, wywołując niepokój, biorąc pod uwagę nadmierne dane dotyczące zgonów odnotowywane obecnie na całym świecie. [Słynna] prognoza Deagel.com na rok 2025 została usunięta z ich strony internetowej w 2020 roku. Jednak dzięki Wayback Machine / Internet Archive możemy zobaczyć oryginalne prognozy, zanim zostały odkryte przez krytycznych myślicieli. Deagel przewidział w 2020 r., że populacja Wielkiej Brytanii zmniejszy się o 77,1% do 2025 r.


Źródło.

Deagel przewidział w 2020 roku, że populacja Stanów Zjednoczonych zmniejszy się o 68,5% do 2025 roku.


Źródło.

W 2020 r. Deagel przewidywał, że do 2025 r. populacja Niemiec zmniejszy się o 65,1%.


Deagel przewidywał w 2020 r., że populacja Australii zmniejszy się o 34,6% do 2025 r.


Przewiduje się, że wiele innych krajów zachodnich również doświadczy ogromnego spadku.


Pełną listę oryginalnych apokaliptycznych prognoz wyludnienia Deagela można znaleźć tutaj.

Niestety, pojawiające się wydarzenia zdecydowanie sugerują, że złowieszcze szacunki Deagela dotyczące wyludnienia mogą nie być jedynie spekulacjami. Dane ze świata rzeczywistego wydają się niepokojąco spójne z tymi liczbami, głównie ze względu na poważne i śmiertelne konsekwencje szczepionki Covid-19. Jednak powszechna dystrybucja tych eksperymentalnych szczepionek, dozwolona na podstawie licencji awaryjnej, nie byłaby możliwa bez tła pandemii Covid 19. Fakt, że Departament Obrony USA (DoD) wydał „umowę badawczą dotyczącą COVID-19” na Ukrainie trzy miesiące przed oficjalnym rozpoznaniem wirusa Covid-19, rodzi kilka poważnie niepokojących pytań.

Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Departament Obrony USA jest obecnie ściśle powiązany z Deagel.com, podobnie jak CIA i Fundacja Rockefellera.

Czynnik Departamentu Obrony USA:

Świat po raz pierwszy usłyszał o nowym koronawirusie na początku stycznia 2020 r., kiedy w Wuhan w Chinach pojawiły się doniesienia o rzekomej nowej chorobie przypominającej zapalenie płuc. Jednak świat dowiedział się o Covid-19 dopiero w lutym 2020 roku, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie nazwała nową chorobę koronawirusową dopiero 11 dnia; COVID-19.


Jeśli więc jest to oficjalna prawda, dlaczego dane rządu USA pokazują, że 12 listopada 2019 r. Departament Obrony USA (DoD) przyznał Labyrinth Global Health INC. kontrakt na „badania nad COVID-19” trwające co najmniej miesiąc? Przed rzekomym pojawieniem się nowego koronawirusa i trzy miesiące przed jego oficjalnym oznaczeniem jako Covid-19?

Rząd Stanów Zjednoczonych ma stronę internetową o nazwie „USA Spending„, oficjalne otwarte źródło danych dla informacji o wydatkach federalnych. Według strony internetowej, od 12 kwietnia 2021 r. rząd USA wydał niewiarygodne 3,63 bln USD „w odpowiedzi na COVID-19”. Ale to nie jedyne informacje na temat Covid, które można znaleźć na stronie.


Ukryte w „Wyszukiwaniu nagród” są szczegóły kontraktu przyznanego przez Ministerstwo Obrony firmie o nazwie „Black & Veatch Special Projects Corp„, która jest rzekomo „globalną firmą inżynieryjną, zaopatrzeniową, konsultingową i budowlaną specjalizującą się w rozwoju infrastruktury”.

Zamówienie zostało udzielone w dniu 20 września 2012 r. i jest zatytułowane „Usługi profesjonalne, naukowe i techniczne”.

„Historia zamówień” dla umowy zawiera zakładkę „Subawards”, która zawiera listę odbiorców, datę działania, kwotę i bardzo krótki opis 115 transakcji subaward. Większość sub-nagród na rzeczy takie jak „sprzęt laboratoryjny dla Kijowa” lub „meble biurowe dla Kijowa” jest niezwykle przyziemna.


Jest jednak jedna sub-nagroda, która wyróżnia się spośród pozostałych, a została ona przyznana Labyrinth Global Health INC za „Dokumentację manuskryptów MŚP i badania nad COVID-19”.

Nagroda za badania nad Covid-19 nie jest zbyt szokująca, gdy świat ma zostać dotknięty pandemią Covid-19, ale biorąc pod uwagę, że sub-nagroda została przyznana 12 listopada 2019 r., co najmniej miesiąc przed rzekomym wybuchem nowego koronawirusa i trzy miesiące przed oficjalnym nazwaniem go Covid-19, nagroda za badania nad Covid-19 powinna być szokiem dla wszystkich.


Źródło.

Ale to nie koniec szoku, ponieważ kontakt z badaniami Covid 19 miał mieć miejsce na Ukrainie, w kraju, który amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy wykorzystuje obecnie do prowadzenia wojny zastępczej przeciwko Rosji.

Czynnik Rockefellera:

Podczas gdy powiązania dr Deagle’a z Fundacją Rockefellera, CIA i Departamentem Obrony stanowią fascynującą historię, rola Fundacji Rockefellera dodaje dodatkową warstwę złożoności. Będąc potężnym podmiotem od 1913 roku, jej rzekoma misja „promowania dobrobytu ludzkości na całym świecie” ukształtowała globalną politykę zdrowotną i doprowadziła do znacznego wpływu na utworzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wpływ ten nie był jednak pozbawiony kontrowersji.

Historyczne zaangażowanie Fundacji Rockefellera w kontrolę populacji i programy eugeniczne pozostaje kontrowersyjnym rozdziałem w jej spuściźnie. Jej wsparcie dla tych inicjatyw na początku XX wieku maluje niepokojący obraz roli Fundacji w manipulowaniu strukturą populacji ludzkiej. Eugenika, dziedzina obecnie powszechnie dyskredytowana i odrzucana jako pseudonauka, miała na celu poprawę składu genetycznego ludzkości poprzez selektywną hodowlę.

Finansowe i ideologiczne wsparcie Fundacji Rockefellera dla tych programów wskazuje na wątpliwe etycznie zaangażowanie w kontrolowanie ewolucji człowieka i składu społeczeństwa. Inicjatywy kontroli populacji, pomyślane jako wysiłki na rzecz zarządzania globalnym wzrostem populacji w celu zrównoważonego rozwoju i ochrony zasobów, również nosiły podpis Fundacji. Krytycy twierdzą, że takie działania odzwierciedlały ingerencję i sugerowały rzekomy autorytet w kontrolowaniu demografii światowej populacji.

Chociaż od tego czasu fundacja publicznie odrzuciła takie działania i wydaje się, że skupiła się na bardziej uznanych obszarach zdrowia publicznego, edukacji i sztuki, echa jej wcześniejszych działań pozostają.

Wcześniejsze działania Fundacji Rockefellera oferują bezcenne lekcje na temat potencjalnych konsekwencji niekontrolowanych wpływów i przejmujący wgląd w znaczący wpływ organizacji na globalne sprawy ludzkie. Pomimo zmiany ukierunkowania i podejścia w ostatnich latach, wpływ wcześniejszych wysiłków podkreśla, jak ostrożni musimy być, gdy organizacje filantropijne wywierają wpływ na skalę globalną.

Prognozy Deagela dotyczące wyludnienia są celem

Rewelacje, które Deagel przedstawił wraz z dr Edwinem A. Deagle Jr, CIA, Departamentem Obrony i Fundacją Rockefellera, tworzą fascynującą, choć niepokojącą narrację. Te głośne powiązania sugerują poziom wpływu, który rodzi pytania o motywacje stojące za apokaliptycznymi prognozami populacji Deagela.

Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że rzeczywiste dane są obecnie zgodne z prognozami Deagela na 2025 rok. Oficjalne raporty kilku rządów na całym świecie podniosły alarm, dokumentując bezprecedensową liczbę nadmiernych zgonów od czasu powszechnego podawania zastrzyków Covid-19.

Oficjalne dane dostarczone EuroMOMO przez rząd Wielkiej Brytanii i 26 innych rządów hrabstw w całej Europie pokazują, że większość kontynentu doświadczyła 375 253 dodatkowych zgonów w 2021 r. i 404 6000 dodatkowych zgonów w 2022 r.. Oznacza to 779 853 dodatkowych zgonów w ciągu tych dwóch lat. Dane nie obejmują Ukrainy, więc nie można za to winić trwającej wojny.


Źródło.

W 2021 roku w Australii odnotowano 11 068 dodatkowych zgonów, a następnie szokujące 22 730 dodatkowych zgonów do 38. tygodnia 2022 roku. Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do 2020 r., kiedy to w szczytowym momencie pandemii Covid i przed wprowadzeniem Covid odnotowano tylko 1 306 dodatkowych zgonów. Oznacza to, że Australia doświadczyła szokującego wzrostu liczby zgonów o 1 640% w ciągu zaledwie 39 tygodni w 2022 roku, w porównaniu do 53 tygodni w 2020 roku.


Nowa Zelandia odnotowała 2 169 dodatkowych zgonów w 2021 r., a następnie szokującą liczbę 5 286 dodatkowych zgonów w 49. tygodniu 2022 roku. Są to szokujące liczby dla małej wyspy o szacowanej populacji 5 milionów. Zwłaszcza w porównaniu z rokiem 2020, w którym nie odnotowano nadmiernej liczby zgonów, a w rzeczywistości odnotowano o 160 zgonów mniej niż oczekiwano w szczytowym momencie pandemii Covid i przed wprowadzeniem zastrzyków Covid.

Oznacza to, że Nowa Zelandia odnotowała szokujący wzrost liczby zgonów o 3,404% w ciągu 49 tygodni w 2022 r. w porównaniu z 53 tygodniami w 2020 r.


W Kanadzie sytuacja jest równie niepokojąca. Kraj ten odnotował 35 318 dodatkowych zgonów w 2021 r. i 25 333 dodatkowych zgonów do 34. tygodnia 2022 r.. W porównaniu do 31 042 dodatkowych zgonów w 53. tygodniu 2020 roku. Jednak patrząc na dane do 34. tygodnia w 2020 i 2021 roku, jasne jest, że rok 2022 był zdecydowanie najgorszym rokiem pod względem nadwyżki zgonów. Do 34. tygodnia 2020 r. Kanada odnotowała 17 888 dodatkowych zgonów. W 34. tygodniu 2021 r. Kanada odnotowała 18 498 dodatkowych zgonów. Jednak do 34. tygodnia 2022 r. Kanada odnotowała 25 333 dodatkowych zgonów, co stanowi 42% wzrost w stosunku do dodatkowych zgonów odnotowanych w 2020 r. przed wprowadzeniem szczepień przeciwko Covid 19.

Ten dramatyczny wzrost liczby dodatkowych zgonów rodzi poważne pytania dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Covid 19 i tego, czy mogły one być czynnikiem zwiększającym liczbę dodatkowych zgonów.


W 2021 r. w Stanach Zjednoczonych odnotowano 674 954 dodatkowych zgonów, a do 49. tygodnia 2022 r. – 434 520 dodatkowych zgonów. Oznacza to ponad 1,1 miliona dodatkowych zgonów w ciągu prawie dwóch lat. Stany Zjednoczone poniosły oszałamiającą liczbę 674 954 dodatkowych zgonów w 2021 roku, w którym kraj został zmuszony do wielokrotnych szczepień podczas masowego wprowadzania szczepionek Covid 19. Liczby te oznaczają znaczny wzrost liczby zgonów w porównaniu z poprzednimi latami i podniosły alarm zarówno wśród opinii publicznej, jak i pracowników służby zdrowia.

Sytuacja nie uległa poprawie w 2022 r., a do 49. tygodnia odnotowano 434 520 dodatkowych zgonów, co daje łączną liczbę dodatkowych zgonów do ponad 1,1 miliona w ciągu prawie dwóch lat. Jest to przerażająca liczba, która rodzi pytania o skuteczność szczepionki i reakcję rządu na domniemaną pandemię.


Oficjalna narracja rządów i organizacji zdrowotnych jest taka, że liczba zgonów w 2020 r. wzrosła z powodu wybuchu rzekomej pandemii Covid 19, a reakcja miała negatywny wpływ na miliony ludzi na całym świecie. Jednak wraz z postępem pandemii oraz opracowaniem i rozpowszechnieniem szczepionki narracja zmieniła się, koncentrując się na bezpieczeństwie i skuteczności zastrzyku Covid 19 jako środka powstrzymującego rozprzestrzenianie się wirusa i zmniejszającego liczbę zgonów.

Narracja ta została wzmocniona przez różne kampanie propagandowe, oświadczenia publiczne i oficjalne deklaracje z przesłaniem, że szczepionka była „bezpieczna i skuteczna” oraz „kluczem do zakończenia pandemii”. Jednak dane liczbowe i oficjalne raporty opublikowane przez rządy w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i większości krajów europejskich pokazują, że stało się odwrotnie: od czasu masowego wprowadzenia wirusa odnotowano miliony dodatkowych zgonów z powodu Covid-19.

Doprowadziło to do wielu pytań dotyczących bezpieczeństwa szczepionki, faktów oficjalnej narracji oraz uczciwości rządów i organów ds. zdrowia na całym świecie.

Dane liczbowe zostały przekazane zarówno Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), jak i EuroMOMO przez organizacje rządowe w każdym kraju. Dane z USA zostały dostarczone przez Centers for Disease Control. Dane z Wielkiej Brytanii zostały dostarczone przez Office for National Statistics. Dane z Australii zostały dostarczone przez Australijskie Biuro Statystyczne. Nie są to więc niezależne szacunki. Są one oficjalne, autoryzowane przez rząd.


Dane te pokazują, że kraje Five Eyes i 26 innych krajów w całej Europie poniosły 1,99 miliona dodatkowych zgonów do 34/49 tygodnia 2022 r. po awaryjnym zatwierdzeniu zastrzyków Covid 19. Liczby te rzucają niepokojący cień na narrację otaczającą pandemię i budzą obawy co do rzeczywistego wpływu wysiłków związanych ze szczepieniami. Zwłaszcza w połączeniu ze wskaźnikiem zgonów na 100 000 mieszkańców.

Śmiertelność na 100 000 osób jest najniższa wśród osób niezaszczepionych

Oficjalne dane opublikowane przez rząd Wielkiej Brytanii sugerują, że szczepionki na Covid-19 mogły być największym czynnikiem w milionach dodatkowych zgonów w krajach Five Eyes i większości Europy. Dane te można znaleźć w raporcie zatytułowanym „Zgony według statusu szczepień, Anglia, 1 stycznia 2021 r. do 31 maja 2022 r.” i można je znaleźć na stronie internetowej ONS tutaj i pobrać tutaj. Tabela 2 raportu przedstawia miesięczne współczynniki umieralności standaryzowane względem wieku według statusu szczepień i grupy wiekowej dla zgonów na 100 000 osobolat w Anglii do maja 2022 roku.

Dane dostarczone przez ONS za okres od stycznia do maja 2022 r. zostały wykorzystane do sporządzenia poniższych wykresów, które ilustrują straszliwe konsekwencje masowej kampanii szczepień przeciwko Covid-19.

Poniższy wykres przedstawia miesięczne standaryzowane względem wieku wskaźniki umieralności według statusu szczepień dla osób w wieku 40-49 lat w przypadku zgonów niezwiązanych z COVID-19 w Anglii w okresie od stycznia do maja 2022 roku.


W każdym miesiącu od początku 2022 r. prawdopodobieństwo zgonu wśród częściowo i podwójnie zaszczepionych osób w wieku 40-49 lat było wyższe niż wśród niezaszczepionych osób w wieku 40-49 lat. Miesiącem o najgorszym wskaźniku umieralności wśród osób częściowo i podwójnie zaszczepionych w porównaniu do osób niezaszczepionych był luty. W tym miesiącu częściowo zaszczepione osoby w wieku 40-49 lat były o 264% bardziej narażone na śmierć niż niezaszczepione osoby w wieku 40-49 lat. Podwójnie zaszczepione osoby w wieku 40-49 lat były o 61% bardziej narażone na śmierć niż niezaszczepione osoby w wieku 40-49 lat.

W maju 2022 r., pięć miesięcy po masowej kampanii przypominającej, ryzyko zgonu było o 40% wyższe wśród potrójnie zaszczepionych osób w wieku od 40 do 49 lat niż wśród niezaszczepionych osób w wieku od 40 do 49 lat, ze wskaźnikiem śmiertelności 81,8 na 100 000 wśród potrójnie zaszczepionych i wskaźnikiem śmiertelności 58,4 wśród niezaszczepionych. To ta sama stara historia w każdej grupie wiekowej, jak widać na dwóch poniższych wykresach.


Pełne zestawienie danych liczbowych dla wszystkich grup wiekowych można znaleźć tutaj .

Tajne operacje?

W miarę jak zagłębiamy się w tę rozwijającą się tajemnicę, stajemy w obliczu trio potężnych podmiotów – CIA, Departamentu Obrony i Fundacji Rockefellera – których przeszłe działania i obecne wpływy rzucają długi cień na naszą globalną narrację. W miarę jak podmioty te wyłaniają się zza zasłony Deagel.com, to, co początkowo mogło zostać odrzucone jako dzikie domysły, wymaga teraz trzeźwego rozważenia.

Dowody sugerujące, że Departament Obrony, ściśle powiązany z Deagel.com, mógł odegrać wybiegającą w przyszłość rolę w badaniach nad COVID-19 na wiele miesięcy przed oficjalnym rozpoznaniem wirusa, jest co najmniej dziwne. Ten dziwny czas, w połączeniu z daleko idącym zasięgiem Departamentu Obrony w kwestiach globalnego bezpieczeństwa, prowadzi nas do pytania o szersze implikacje i rolę, jaką mogli odegrać w rozprzestrzeniającej się pandemii.

Fundacja Rockefellera, kolejna duża siła stojąca za Deagel.com, ma długą historię zaangażowania w programy kontroli populacji. Mimo że wysiłki te rzekomo należą już do przeszłości, ich wpływ jest nadal odczuwalny, zwłaszcza w połączeniu z niepokojącymi prognozami populacji Deagel na 2025 rok.

Podobnie CIA, znane ze swoich tajnych operacji i często działające jako prawo samo w sobie, jest potężnym i enigmatycznym elementem tej skomplikowanej układanki. Jego zaangażowanie w Deagel i wspólne powiązania z dr Edwinem A. Deagle Jr., a tym samym z Departamentem Obrony i Fundacją Rockefellera, dodają kolejną warstwę intrygi do tej narracji. Te dowody i powiązania wymagają dokładnego zbadania graczy działających za kulisami spraw globalnych. Analizując złożoną sieć relacji między tymi podmiotami i ich powiązania z tragicznymi prognozami Deagla dotyczącymi depopulacji, przypominamy sobie o potencjalnym wpływie, jaki mają one na naszą wspólną przyszłość.

W naszym dążeniu do zrozumienia prawdy granice między rzeczywistymi wydarzeniami, tajnymi operacjami i spekulacjami stają się coraz bardziej krytyczne, a jednocześnie zawiłe. Jednak to właśnie w tej złożoności podkreśla się pilną potrzebę naszej czujności i zrozumienia. Nasza zdolność do poruszania się w przyszłości w sposób świadomy i otwarty zależy od naszej czujności i zrozumienia.

Udostępnij

CIA, ROCKEFELLER, DEAGEL – ZŁOWIESZCZE PROGNOZY WYLUDNIENIA ZIEMI

Globalna Świadomość2 listopada 20232 listopada 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł”POKAZUJEMY WAM WSZYSTKO” – DLACZEGO MASONI OSTRZEGAJĄ NAS PRZED WYDARZENIAMI KTÓRE MAJĄ NASTĄPIĆ ?Następny artykuł”CISZA PRZED BURZĄ” ? CZY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ? CYFROWE IDENTYFIKATORY NA CAŁYM ŚWIECIE ! NIE UCIEKNIESZ OD

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CIA, ROCKEFELLER, DEAGEL – ZŁOWIESZCZE PROGNOZY WYLUDNIENIA ZIEMI
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?