AGENDA 2030

KOSZMAR ORWELLA NADCHODZI – SYSTEM ”OCENY SPOŁECZNEJ” I CYFROWA WALUTA TO NASZ KONIEC

KOSZMAR ORWELLA NADCHODZI – SYSTEM ”OCENY SPOŁECZNEJ” I CYFROWA WALUTA TO NASZ KONIEC

Znany podcaster i komentator, Joe Rogan, ostrzega przed tym, co elity chcą osiągnąć, całkowitą kontrolą naszych społeczeństw, poprzez połączenie walut cyfrowych i nowych cyfrowych portfeli-tożsamości, które w przyszłości mogą być powiązane z kontami bankowymi i konkretnym systemem kredytu społecznego, który będzie oparty na systemie punktowym „dobrego zachowania”, takim jak w Chinach.

Wielu słyszało, że w Chinach każdy obywatel ma ocenę, która określa „wiarygodność” w oczach władz. Każdy obywatel gromadzi punkty „dobrego zachowania”. Krótko mówiąc, jeśli jest lubiany przez władze za to, co mówi i robi, otrzymuje certyfikat „dobrego obywatela”, a tym samym ma dostęp do funduszy i korzyści. Jeśli, przeciwnie, spadnie poniżej „bazy” w rankingu, tj. stworzy problemy dla istniejącej władzy, zostanie odcięty od dostępu do świadczeń i ogólnie do jakiejkolwiek działalności społecznej, która promuje jego życie.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest elektroniczny dowód tożsamości połączony z wirtualnym zniesieniem gotówki. W końcu główny przedstawiciel i teoretyczny wyraziciel elit, prezes WEF Klaus Schwab, ogłosił się fanem chińskiego modelu zarządzania, co oznacza, że dokładnie to zamierzają zrobić jego polityczni „uczniowie” na całej planecie.

Joe Rogan powiedział:

„Więc co sądzisz o rządowej walucie cyfrowej, nad którą [pracują]?”. Rogan odpowiedział: „Nie ma mowy. Nie ma mowy. Tak właśnie myślę. Myślę, że to szach mat. Koniec gry. Ponieważ jeśli zastosują to do oceny wiarygodności społecznej – jeśli zdecydują w jakiś sposób, że potrzebujesz jakiegoś systemu oceny wiarygodności społecznej i jest to korzystne dla społeczeństwa, a oni to nakreślą, mogą śledzić twoje zachowanie, twoje tweety i wszystkie twoje rzeczy … Właśnie zdecydowali, że spieprzyłeś, a zasady są zasadami „.

Należy zauważyć, że zupełnie przypadkowo głównym celem NWO jest ograniczenie korzystania z gotówki, rzekomo w celu zwalczania uchylania się od płacenia podatków. Ograniczenie i ostatecznie zniesienie gotówki oznacza zniesienie wolności. Oznacza to, że ktoś nie będzie mógł kupić czegoś, czego chce, jeśli nie ma na to zgody elektronicznego „finansisty” i bez wiedzy wszystkich pracowników globalnego systemu finansowego.

NWO zręcznie sprzedaje „narrację”, że „co masz do ukrycia” i niestety masy, które przez dziesięciolecia były pozbawione krytycznego myślenia, akceptują to. Jeśli pieniądze staną się całkowicie cyfrowe, „system punktowy” może zostać zastosowany od następnego dnia, a pieniądze mogą zostać potrącone każdemu, kto nie jest „dobrym chłopcem”.

Niepopularny nie oznacza przestępcy, ale każdego, kto ośmiela się wyrażać opinie, które nie są lubiane przez dominujący system polityczny i reaguje na to, co się dla niego robi nie będąc o to pytanym. Jeśli istnieje powszechne użycie gotówki, nie można tego osiągnąć.

„Ale rządy są dobre, są demokratyczne, zostały wybrane, musimy im ufać” – ktoś mógłby powiedzieć. To Alicja w Krainie Czarów tuż przed wejściem do „króliczej nory”.

Dyktatura społeczeństwa cyfrowego

System ratingu społecznego jest narzędziem kontroli, które działa zgodnie z określonymi parametrami oceny obywateli i organizacji. Dane do takiej oceny są gromadzone przez organizacje rządowe za pomocą narzędzi masowego nadzoru (kamery z rozpoznawaniem twarzy, usługi publiczne), a następnie przetwarzane przy użyciu technologii analizy dużych zbiorów danych. SSR jest obecnie wdrażany w Chińskiej Republice Ludowej.

Chiński rząd rozpoczął wdrażanie Systemu Kredytu Społecznego w 2014 roku, w ramach którego posiadacze różnych pozycji w rankingu będą mieli różne warunki kredytowe. Głównym celem tej kampanii było zbudowanie harmonijnego, rozwiniętego społeczeństwa. Ocenie powinny podlegać cztery obszary życia: sprawy publiczne, działalność handlowa, działalność społeczna i sprawy sądowe.

Oznacza to, że obywatel musi być uczciwy i przestrzegać prawa we wszystkich sferach życia. W erze społeczeństwa cyfrowego ogromna część informacji osobistych znajduje się w sieciach społecznościowych i czatach – znacznie łatwiej jest uzyskać informacje potrzebne państwu.

Kultura zachowania obywatela determinuje jego osobistą ocenę. Względnie rzecz biorąc, może on awansować w rankingach dzięki zupełnie innym działaniom. Jego pozycja poprawi się, jeśli zdobędzie dobre wykształcenie lub będzie zachowywał się z szacunkiem w sieci. Pozycja może się pogorszyć, jeśli na przykład spłata pożyczki nie zostanie dokonana na czas lub wartości kulturowe zostaną obrażone w komentarzach w sieci społecznościowej. Tak więc, przy niskiej ocenie, życie obywatela może się znacznie pogorszyć.

Od 2014 roku dane na temat wieloaspektowego życia obywateli są gromadzone przez agencje rządowe i osiem prywatnych firm (w tym Tencent, Alibaba). Wszystkie fragmentaryczne informacje są przesyłane do jednego centrum informacyjnego, które przetwarza je przy użyciu technologii big data. Na tej podstawie istnieją trzy źródła uzyskiwania oceny społecznej: system oceny w niektórych miastach, ogólne czarne listy, system kredytów społecznych (dane z instytucji finansowych).

Czarne listy

Jeśli obywatel naruszył prawo kraju, zostaje wpisany na ogólną czarną listę, którą tworzy Sąd Najwyższy Chin. W przypadku niektórych poważnych naruszeń, będąc na czarnej liście, zabronione jest korzystanie z konta osobistego w celu zakupu mieszkania, samochodu, zakupu biletów i poruszania się po kraju różnymi środkami transportu. Oczywiście możesz przywrócić swoją ocenę do wartości dodatniej. Ponadto zawsze możesz odwołać się od decyzji sądu. Przy pozytywnym wyniku zostaniesz wykluczony z czarnej listy.

System kredytów społecznościowych

System analizuje zdolność kredytową obywateli i firm za pomocą algorytmicznego modelu analizy informacji otrzymywanych w czasie rzeczywistym.

Znajomi w sieciach społecznościowych z niską oceną, duża liczba godzin spędzonych w grach może negatywnie wpłynąć na ocenę. Jeśli lubisz wysyłać pieniądze na cele charytatywne, masz znajomych z wysokimi ocenami w sieciach społecznościowych, prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki staje się wyższe. W takiej cyfrowej dyktaturze, gdzie nie ma poufności informacji, interesujące jest wiedzieć, jak system jest oceniany przez samych obywateli ChRL.

Według badania przeprowadzonego w chińskim artykule „Systemy kredytów społecznościowych i opinia publiczna: Explaining high levels of approval”, zamożni, wykształceni i starsi obywatele entuzjastycznie aprobują wprowadzony system ratingowy. Na pierwszy rzut oka wydaje się sprzeczne z intuicją, że zamożni i wykształceni obywatele mogą wspierać system, który może potencjalnie wpłynąć na wolność gospodarczą, polityczną i społeczną obywateli.

Wysoki stopień aprobaty wynika z faktu, że bardziej wykształceni mieszkańcy miast są obeznani z technologią i bardziej otwarci na zmiany technologiczne, a system kredytów społecznych jest z ich punktu widzenia postrzegany jako postęp technologiczny.

Tak więc najbardziej wykształceni i zamożni obywatele, zwłaszcza na obszarach miejskich, mają dostęp do wielu korzyści płynących z systemu kredytów społecznościowych i chętnie z nich korzystają. Pozornie postrzegają oni system kredytów społecznościowych nie jako narzędzie nadzoru, ale jako narzędzie do poprawy jakości życia i wypełnienia luk instytucjonalnych i regulacyjnych, co prowadzi do bardziej uczciwego i zgodnego z prawem zachowania w społeczeństwie.

Również w Chinach wielu obywateli nie ma dostępu do kart kredytowych ze względu na tradycyjne instytucje bankowe i nie może ocenić ratingu finansowego. Pozytywna ocena jest również związana z przejrzystymi metodami stosowanymi do określania ratingu społecznego.

Oczywiście opinia publiczna może się zmienić, gdy system kredytu społecznego stanie się bardziej namacalny dzięki zestawowi dodatkowych narzędzi karnych. Niektórzy obywatele już teraz obawiają się, że rating społeczny nie może wpływać na urzędników.

Dobry wizerunek systemu kredytu społecznego jest również kształtowany przez państwowe media, które przedstawiają utopijne społeczeństwo z uczciwymi, przestrzegającymi prawa i posłusznymi obywatelami. Ale oprócz tego system ratingowy jest wygodnym narzędziem do zwalczania sprzeciwu i tworzenia wizerunku „wygodnego obywatela”, który nie może sprzeciwić się państwowej machinie powszechnego nadzoru wszystkiego i wszędzie.

Udostępnij

KOSZMAR ORWELLA NADCHODZI – SYSTEM ”OCENY SPOŁECZNEJ” I CYFROWA WALUTA TO NASZ KONIEC

Globalna Świadomość9 listopada 20239 listopada 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY ŚWIAT COFNIE SIĘ Z NAD ”KRAWĘDZI ZAGŁADY” ?Następny artykułSTRAŻNICY ZAKAZANEJ WIEDZY – JAK POWSTAŁY KALENDARZ ,MATEMATYKA I SYSTEM

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CZY ICH PLAN POLEGŁ – CZEMU ELITY CHCIAŁY NAS KARMIC ROBAKAMI ? CO MOŻEMY ZROBIĆ GDY NADEJDZIE ”NOWA PANDEMIA” ?

Ostatnie wpisy

”LECZYŁ RAKA W 5 MINUT” – JAK BIG PHARMA STWORZYŁA PANDEMIĘ NOWOTWOROWĄ JAKI EFEKT NA ŚWIAT MIAŁ OSTATECZNIE ”ŚWIATOWY TEST

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KOSZMAR ORWELLA NADCHODZI – SYSTEM ”OCENY SPOŁECZNEJ” I CYFROWA WALUTA TO NASZ KONIEC
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?