Przekraczając Rubikon

STRAŻNICY ZAKAZANEJ WIEDZY – JAK POWSTAŁY KALENDARZ ,MATEMATYKA I SYSTEM PISANIA ?

STRAŻNICY ZAKAZANEJ WIEDZY – JAK POWSTAŁY KALENDARZ ,MATEMATYKA I SYSTEM PISANIA ?

Starożytne cywilizacje świata pozostawiły po sobie wiele tajemnic i sekretów, których współczesna nauka i historia nie są w stanie wyjaśnić. Jak zbudowali swoje monumentalne struktury, takie jak piramidy, Stonehenge i posągi z Wyspy Wielkanocnej?

Jak opracowali swoje wyrafinowane kalendarze, systemy pisma i matematykę? Jak osiągnęli swoją głęboką mądrość i duchowy wgląd?

Jedną z możliwych odpowiedzi na te pytania jest to, że posiadali oni zakazaną wiedzę, która była ukryta przed masami i przekazywana poprzez tajne inicjacje i nauki. Wiedza ta obejmowała zrozumienie kosmicznych sił i wzorców, które rządzą wszechświatem i ludzkim przeznaczeniem. Wiedza ta opierała się na trzech głównych filarach: astrologii, numerologii i świętej geometrii.

Astrologia


Astrologia to nauka o ruchach i pozycjach ciał niebieskich oraz ich wpływie na sprawy ludzkie i zjawiska naturalne. Starożytne cywilizacje wierzyły, że gwiazdy i planety są nie tylko obiektami fizycznymi, ale także żywymi istotami z osobowościami, mocami i celami. Wierzyli również, że ludzka dusza jest połączona z niebiosami, a wykres urodzeniowy jest mapą podróży i potencjału duszy. Starożytne cywilizacje opracowały swoje systemy astrologii w oparciu o obserwacje i obliczenia niebios. Na przykład Babilończycy są uważani za twórców zachodniej astrologii, ponieważ podzielili ekliptykę na 12 równych części odpowiadających 12 znakom zodiaku.

Egipcjanie również posiadali złożony system astrologii oparty na ich wierzeniach religijnych i mitologii. Chińczycy opracowali swój system astrologii w oparciu o kalendarz księżycowy i koncepcję yin i yang. Hindusi stworzyli swój system astrologii, zwany Jyotisha, oparty na Wedach i koncepcji karmy.

Starożytni astrologowie wykorzystywali swoją wiedzę do przewidywania przyszłych wydarzeń, takich jak wojny, głód, zaćmienia słońca i klęski żywiołowe. Wykorzystywali ją również do kierowania swoim życiem osobistym, na przykład przy wyborze partnera, kariery lub imienia. Wierzyli, że znając swój wykres astrologiczny, mogą zrozumieć swoje mocne i słabe strony, możliwości i wyzwania.

Numerologia

Numerologia bada mistyczne i symboliczne znaczenie liczb oraz ich wpływ na ludzkie życie. Starożytne cywilizacje wierzyły, że liczby są nie tylko jednostkami matematycznymi, ale także wyrazem boskiego porządku i harmonii. Wierzyli również, że liczby mają ukryte moce i tajemnice, które można ujawnić poprzez zastosowanie pewnych zasad i obliczeń. Starożytne cywilizacje opracowały swoje systemy numerologiczne w oparciu o ich wartości kulturowe i wierzenia.

Pitagorejczycy, na przykład, byli grupą greckich filozofów, którzy podążali za Pitagorasem, uważanym za ojca zachodniej numerologii. Wierzyli oni, że wszystko we wszechświecie można zredukować do liczb i że liczby mają właściwości duchowe. Hebrajczycy również posiadali system numerologii zwany gematrią, który przypisywał wartości liczbowe literom i słowom na podstawie ich pozycji w alfabecie.

Hebrajczycy używali gematrii do interpretowania ukrytych znaczeń świętych pism i ujawniania boskich imion. Chińczycy również posiadali system numerologiczny oparty na filozofii taoistycznej. Chińczycy używali numerologii do określania pomyślnych dat, kierunków, kolorów, imion i liczb.

Starożytni numerolodzy wykorzystywali swoją wiedzę, aby poprawić swoje życie na różne sposoby. Używali jej do tworzenia świętych symboli, takich jak mandale, jantry i talizmany. Używali jej do wykonywania rytuałów, takich jak modlitwy, ofiary i zwierzęta ofiarne. Wykorzystywali ją do osiągania osobistych celów, takich jak zdrowie, bogactwo, miłość i szczęście.

Święta geometria


Święta geometria bada kształty i wzory występujące w naturze i sztuce. Starożytne cywilizacje wierzyły, że te kształty i wzory były nie tylko formami estetycznymi, ale także wyrazem boskiej inteligencji i piękna. Wierzyli również, że te formy i wzory mają święte znaczenie i funkcje, które można zastosować w różnych aspektach życia. Starożytne cywilizacje opracowały swoje systemy świętej geometrii w oparciu o obserwacje i pomiary natury.

Na przykład Egipcjanie byli znani ze swojego mistrzostwa w świętej geometrii, ponieważ budowali swoje piramidy, świątynie i sfinksy zgodnie z precyzyjnymi proporcjami i ustawieniami. Grecy również posiadali system świętej geometrii oparty na ich filozofii i matematyce. Grecy odkryli złoty podział, ciąg Fibonacciego i bryły platońskie, które są uważane za elementy składowe wszechświata.

Hindusi również posiadali system świętej geometrii zwany Vastu Shastra, który jest nauką o architekturze i projektowaniu. Hindusi używali Vastu Shastra do projektowania swoich świątyń, pałaców i miast zgodnie z zasadami harmonii i równowagi.

Starożytni geodeci wykorzystywali tę wiedzę do kształtowania swojej sztuki i kultury na różne sposoby. Używali jej do projektowania swoich pomników, rzeźb i obrazów. Używali jej do kodowania swojej wiedzy, mądrości i tajemnic. Używali go do łączenia się z boskością, kosmosem i samym sobą.

Konkluzja

Starożytne cywilizacje posiadały głęboką wiedzę na temat kosmosu i jego wpływu na sprawy ludzkie. Opracowały złożone systemy astrologii, numerologii i świętej geometrii, aby rozszyfrować przesłania gwiazd, planet i liczb. Wierzyli, że wszystko we wszechświecie jest połączone ukrytym porządkiem i harmonią, a badając te powiązania, mogą uzyskać wgląd w swój los i przeznaczenie.

W przeciwieństwie do tego, współcześni ludzie często polegają na losowych liczbach i przypadku, aby określić swoje przeznaczenie. Przykładem tego są automaty do gier w kasynach, popularna forma hazardu, w której kręcisz bębnami z symbolami i masz nadzieję, że znajdziesz je w określonych wzorach, aby wygrać pieniądze.

Automaty do gier opierają się na czystym szczęściu i nie mają żadnego związku z kosmicznym porządkiem ani prawami natury. Są sposobem na ucieczkę od rzeczywistości i poszukiwanie szybkiego dreszczyku emocji, a nie na zrozumienie rzeczywistości i poszukiwanie głębszego znaczenia. Starożytne cywilizacje świata posiadały zakazaną wiedzę opartą na astrologii, numerologii i świętej geometrii. Wykorzystywały tę wiedzę do zrozumienia tajemnic wszechświata i ludzkiego przeznaczenia.

Wykorzystywali ją również do poprawy swojego życia na różne sposoby. Jednak wiedza ta nie była dostępna dla wszystkich, ponieważ była ukryta przed masami i przekazywana poprzez tajne inicjacje i nauki.

Dziś wiedza ta jest nadal dostępna dla tych, którzy jej szukają, ponieważ jest zachowana w starożytnych tekstach, symbolach i strukturach. Studiując i stosując tę wiedzę, można odkryć sekrety przeszłości i potencjał przyszłości.

Udostępnij

STRAŻNICY ZAKAZANEJ WIEDZY – JAK POWSTAŁY KALENDARZ ,MATEMATYKA I SYSTEM PISANIA ?

Globalna Świadomość10 listopada 202310 listopada 2023

Numerologia

Numerologia bada mistyczne i symboliczne znaczenie liczb oraz ich wpływ na ludzkie życie. Starożytne cywilizacje wierzyły, że liczby są nie

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułKOSZMAR ORWELLA NADCHODZI – SYSTEM ”OCENY SPOŁECZNEJ” I CYFROWA WALUTA TO NASZ KONIECNastępny artykułMASOŃSKA TAJEMNICA PLANU 3 WOJEN ŚWIATOWYCH

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

BYŁY CZŁONEK ZAKONU MASONERII UJAWNIA – TAJNY JĘZYK, JAK POROZUMIEWAJĄ SIĘ ELITY PRÓBA ROZBICIA FIRMAMENTU – TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PROJEKTU ”ARTEMIS”

Ostatnie wpisy

”LECZYŁ RAKA W 5 MINUT” – JAK BIG PHARMA STWORZYŁA PANDEMIĘ NOWOTWOROWĄ JAKI EFEKT NA ŚWIAT MIAŁ OSTATECZNIE ”ŚWIATOWY TEST

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • STRAŻNICY ZAKAZANEJ WIEDZY – JAK POWSTAŁY KALENDARZ ,MATEMATYKA I SYSTEM PISANIA ?
  • Numerologia
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?