Otwórz oczy

NIEWIDZIALNY EKSPERYMENT ELIT – PONURA PRAWDA O ”ZMIANE CZASU”

NIEWIDZIALNY EKSPERYMENT ELIT – PONURA PRAWDA O ”ZMIANE CZASU”

Trudno w to uwierzyć, ale około jedna trzecia populacji planety Ziemia (a w niedalekiej przeszłości połowa) uczestniczy bez zgody i informacji w globalnym eksperymencie, który niektórzy naukowcy nazywają jednym z najbardziej śmiercionośnych na świecie.

Nie będą tu ujawniane żadne dane; wszystko jest dostępne online w różnych źródłach naukowych. Po prostu te dane są ukrywane dla czyjejś korzyści. Tak więc, dosłownie w trzech słowach, zjawisko to nazywa się „nowoczesnymi badaniami nad snem”.

„Najstraszniejszy eksperyment społeczny”, jak nazwał go w swojej książce Mat Walker, uznana legenda świata nauki w badaniach nad snem.

Zegarek oszczędzający energię

Koncepcja czasu letniego została po raz pierwszy wprowadzona podczas I wojny światowej przez Niemcy i Francję, a następnie przez inne kraje, wyłącznie w celu oszczędzania energii. Brakowało prądu, a wiosną przesunięcie zegarów o godzinę do przodu pozwoliło dłużej cieszyć się naturalnym światłem dziennym.

Niemcy w kwietniu 1916 roku stały się pierwszym krajem w Europie, który wykorzystał ideę czasu letniego do oszczędzania węgla. Wielka Brytania i większość sojuszników wkrótce poszła w jej ślady, Rosja i kilka innych krajów w 1917 r., a Stany Zjednoczone w 1918 r.

Jednocześnie czas „naturalny”, czyli strefowy, czyli standardowy dla danego terytorium, to czas, który obecnie powszechnie nazywany jest „zimą”.

Po wojnie w Europie zniesiono czas letni, jednak od lat 70. XX w. w wielu krajach europejskich mechanizm ten został przywrócony, po części ze względu na kryzys naftowy i związane z nim argumenty za oszczędzaniem energii. Ogólnounijne przepisy dotyczące czasu letniego wprowadzono po raz pierwszy w 1980 r.

Ale teraz główny argument, który dał początek „czasowi letniemu”, po prostu nie działa.

Do oświetlenia wykorzystuje się diody lub lampy energooszczędne, a ich udział w ogólnym bilansie zużycia energii elektrycznej stał się znikomy, a oszczędności energii dzięki wyłącznikom są na ogół znikome.

Zwolennicy zmiany czasu zadają pytanie: „po co nam w lecie wschód słońca o 4 rano – byłoby lepiej, gdyby wieczorny zmierzch zaczynał się później”.

Śpij dla zdrowia

Sen jest główną gwarancją wysokiej jakości życia. W pewnych fazach snu nasze mózgi są bardziej aktywne niż na jawie, a niektórzy naukowcy twierdzą nawet, że możemy się obudzić, aby spać, a nie spać, aby się obudzić.

Nauka w dalszym ciągu bada mechanizmy snu, ale pomimo ogromnego postępu, wciąż patrzymy tylko na wierzchołek góry lodowej. I nawet korzystając z najnowocześniejszych aparatów MRI i innych osiągnięć nauki, nikomu nie udało się dotychczas na przykład kompleksowo wyjaśnić fenomenu snów.

Dlatego niektóre rzeczy są dla nas wciąż zbyt skomplikowane i niezrozumiałe. Jednak naukowcy nie musieli nawet udowadniać znaczenia snu dla zdrowia fizycznego i szkodliwych skutków jego absencji. Taki eksperyment na własnych narodach organizowały już rządy takich krajów jak USA, Kanada, Brazylia, prawie wszystkie kraje europejskie, a w przeszłości także Rosja.

Choć wszystko to wydaje się bzdurą, dane naukowe potwierdziły coś zupełnie przeciwnego.

Mapa krajów uczestniczących
Mapa krajów uczestniczących.

Największym i z pewnością najbardziej katastrofalnym eksperymentem, który co roku pochłania życie ludzkie, jest czas letni. I nie uwierzysz statystykom!

Pierwsze niezależne badania naukowe przeprowadzono w USA pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku, a w Niemczech na początku lat sześćdziesiątych. Naukowcy zaczęli badać wpływ sezonowej regulacji wskazówek zegara na zdrowie ludzi, poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego, wydajność pracy itd. Pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy zjawisko to było już w pełni wykorzystywane w wielu krajach na całym świecie.

Naukowcy z Uniwersytetu Helsińskiego mówią o negatywnym wpływie tego zjawiska na skutek zmian w czasie snu na nocne marki, u których zdiagnozowano choroby układu krążenia. W 2007 roku naukowcy z niemieckich uniwersytetów w Groningen i Ludwiga Maximiliana przeanalizowali rytm życia 55 tysięcy ludzi żyjących w strefie czasowej, w której zegary przestawiono na czas letni. W rezultacie autorzy doszli do wniosku, że organizm ludzki nadal żyje według starych czasów i nie przechodzi na nowy.

Jednocześnie potrzeba wcześniejszego wstawania negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu jako całości. Niemieccy naukowcy z Instytutu Psychologii Medycznej w Monachium badali kwestię równowagi pomiędzy wewnętrznym zegarem biologicznym człowieka a czasem rzeczywistym.

Chronobiolog Till Rennenberg przeprowadził specjalne badanie, którego wyniki wykazały, że poruszanie rękami może powodować zmęczenie i zaostrzenie różnych chorób przewlekłych. Może to również negatywnie wpłynąć na wydajność pracownika, który nie ma czasu na normalne przystosowanie się do tymczasowych zmian, co skutkuje niską produktywnością i nieefektywnością w pracy.

Rytm paleniska

Głównym niebezpieczeństwem przejścia na czas letni jest ryzyko zawału serca. Czy chcesz spróbować od razu odgadnąć, jak bardzo rośnie ich liczba?

Analizując dane historyczne, naukowcy doszli do ponurych wyników: liczba zawałów serca tego dnia wzrasta o dwadzieścia cztery procent! I nic dziwnego, że gdy jesienią zegary zostaną cofnięte do normalnego czasu i ludzie dostaną dodatkową godzinę snu, statystyki zawałów serca spadają dokładnie o ten sam procent.

Oto jak ważna dla człowieka jest tylko jedna godzina snu. Nie musisz być neurobiologiem, wyobraź sobie, jak żyli ludzie 400 lat temu, dostosowując się wyłącznie do natury – właśnie to musisz zrobić. Ewolucja przez tyle lat przystosowywała nas do otaczających nas warunków, a my przez 200 lat wszystko psuliśmy telefonami i latarkami i teraz cierpimy.

Najbardziej destrukcyjną dla zdrowia rzeczą jest zakłócenie naturalnego rytmu snu. Najbardziej korzystny sen to czas od 22:00 do 04:00. A Internet i telewizja zostały stworzone, aby je naruszać, powodując wyczerpanie nerwowe, depresję i wiele chorób.

Badanie liczby zawałów serca w dni zmiany czasu – Janszky I, Ljung R. Przesunięcia na czas letni i z czasu letniego oraz częstość występowania zawału mięśnia sercowego. New England Journal of Medicine, 2008.

Konsekwencje zakłócenia rytmów dobowych związanych z przejściem na czas letni. Kantermann T, Juda M, Merrow M, Roenneberg T. Korekta sezonowa ludzkiego zegara dobowego zostaje zakłócona przez czas letni. Aktualna biologia, 2007 .

Udostępnij

NIEWIDZIALNY EKSPERYMENT ELIT – PONURA PRAWDA O ”ZMIANE CZASU”

Globalna Świadomość27 stycznia 202427 stycznia 2024

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułOŚWIADCZENIE Z DAVOS – ”CHOROBA X” UJAWNI SIE W 2025 ROKUNastępny artykułZAGADKA 3 WOJNY ŚWIATOWEJ – PO CO POWSTAŁA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

EUROPA ŚPI ! ZOBACZ JAK JAPONIA WALCZY Z TYRANICZNYM 'TRAKTATEM PANDEMICZNYM’ ’100 RAZY ŚMIERTELNIEJSZA NIŻ COVID-19′ – NOWA PANDEMIA W

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • NIEWIDZIALNY EKSPERYMENT ELIT – PONURA PRAWDA O ”ZMIANE CZASU”
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?