CO SIĘ STANIE GDY BIBLIJNY ”LEWIATAN” WYJDZIE NA POWIERZCHNIĘ ?
25 listopada 2024”KODEX ILLUMINATI” ODSŁANIA IMPERIUM ZŁA !
27 listopada 2024W kwietniu następnego roku na wystawie w Osace w Japonii zostanie zaprezentowana „ludzka pralka”. Ta przezroczysta kapsuła, przypominająca komorę hipersenną z kultowego filmu „Obcy”, obiecuje odmłodzić każdego w ciągu 15 minut, niezależnie od jego obecnego stanu niezadowolenia.
Pacjent rozbiera się i siada na centralnej kanapie, gdy drzwi zamykają się szczelnie, a przezroczysta kopuła go otacza. Kapsuła częściowo napełnia się ciepłą wodą, podczas gdy czujniki śledzą puls i oddech pacjenta, odpowiednio dostosowując temperaturę wody, aby zapewnić mu komfort. Dodatkowe czujniki oceniają poziom stresu, skanując aktywne punkty na plecach. Dane te są przekazywane do sztucznej inteligencji, która wyświetla kojące obrazy wewnątrz kopuły, mające na celu zharmonizowanie ducha.
Po 15-minutowej sesji osoby wychodzą nie tylko oczyszczone, ale i wyciszone. Stres ustępuje, łagodząc dolegliwości fizyczne.
„Osiągamy 70-procentowy wskaźnik odzysku” – twierdzi Yasuaki Aoyama, dyrektor generalny firmy.
Ostrzega jednak, że to dopiero początek i że przed nami jeszcze więcej wyzwań.
Raporty wskazują, że podczas wystawy transformacji poddanych zostanie około tysiąca osób, a maszyna ma pojemność zaledwie 7-8 osób dziennie. Stanowi to pozorną sprzeczność, ponieważ wystawa nie potrwa roku lub dłużej. Zamówienia przedpremierowe są obecnie dostępne na stronie internetowej producenta.
Oczekuje się, że głównymi nabywcami tego urządzenia do użytku domowego będą zamożni ludzie. Chociaż cena pozostaje nieujawniona, widać, że będzie drogie. Wymaga przestronnej łazienki, co jest luksusem nie tylko w Japonii, ale i gdzie indziej. Ponadto zużywa metry sześcienne wody, co jest drogie w Japonii i poza nią. Dlatego wydaje się, że jest przeznaczone raczej do celów wystawowych niż praktycznych.
Producentem, o którym mowa, jest Science Co. z siedzibą w Osace, gdzie historia przybiera intrygujący obrót.
Science Co. produkuje głowice prysznicowe, ale nazwa sugeruje głębsze powiązanie z nauką. Rzeczywiście, ich głowice prysznicowe są zaprojektowane tak, aby myć ciało pęcherzykami powietrza, co usprawnia proces czyszczenia. Wygląda na to, że stosunkowo mało znana firma produkująca powszechny produkt postanowiła wykorzystać trendy związane ze sztuczną inteligencją i zdrowiem. Jednak historia jest bardziej złożona, zakorzeniona w dziecięcym marzeniu.
Pierwsza „ludzka pralka” zadebiutowała na wystawie w Osace w 1970 r. Było to proste urządzenie firmy Sanyo Electric, które rysowało długie linie.
W tamtym czasie Japonia zmagała się z problemami ekonomicznymi, a większość ludzi nie miała dostępu do wanien ani pryszniców, polegając zamiast tego na cotygodniowych wizytach w publicznych łaźniach. Perspektywa domowych kąpieli była rewolucyjna. Kapsuła Sanyo była ultradźwiękową wanną, która używała ultradźwięków do usuwania brudu, podobnie jak niektóre prawdziwe pralki. Aby uzyskać dodatkowy efekt, do wanny dodano plastikowe kulki, które nieregularnie odbijały się pod wpływem ultradźwięków, co wzmacniało wrażenia.
Yasuaki Aoyama, który był wtedy w czwartej klasie, odwiedził wystawę i ustawił się w kolejce, aby zajrzeć w przyszłość. Kąpiel ultradźwiękowa wywarła na nim trwałe wrażenie, co skłoniło go do zastanowienia się: „Czy kiedykolwiek będziemy się tak kąpać w naszych mieszkaniach?” To doświadczenie z dzieciństwa zainspirowało go do podjęcia kariery w branży łazienkowej i pralniczej. Teraz połączył siły z pierwotnym projektantem wanny, Manatsu Uedą, który ma teraz 90 lat, aby stworzyć historyczną narrację z nowoczesnym, high-techowym akcentem.
Warto zauważyć, że stary model Sanyo nie odniósł sukcesu komercyjnego i nigdy nie wszedł do masowej produkcji.