Świat jest inny

BLACK FRIDAY – DZIEŃ W KTÓRYM NIE KUPISZ NIC.

BLACK FRIDAY – DZIEŃ W KTÓRYM NIE KUPISZ NIC.

Jeśli masz dość szumu wokół Czarnego Piątku i przedświątecznej „rzezi sprzedażowej”, kiedy sklepy i sprzedawcy próbują sprzedać jak najwięcej produktów przed sezonem świątecznym, to możesz wziąć udział „Buy Nothing Day” – dniu kupowania niczego.

Ted Dave z Vancouver wymyślił ten dzień 24 lata temu jako „dzień na zbadanie problemu nadmiernej konsumpcji w społeczeństwie”.

Wydarzenie to odbywa się od 1997 r. w tym samym dniu co czarny piątek, stanowiąc wyraźną odpowiedź na wysiłki reklamodawców zachęcające ludzi do konsumpcjonizmu. Kampanie „Buy Nothing Day” w kilkudziesięciu krajach na całym świecie są już powiązane i odbywają się jednocześnie.

Brytyjska strona internetowa programu „Buy Nothing Day” mówi: „Zasady są proste, przez 24 godziny detoks z kupowania rzeczy, każdy może wziąć udział pod warunkiem, że spędzi dzień bez wydatków”

Zamiast robić zakupy, ludzie na całym świecie biorą udział w całodniowym moratorium edukacyjnym na temat wzmożonej konsumpcji i jej zgubnych skutków.

Anarchia, która ma miejsce w czarny piątek, stała się absurdalnym zjawiskiem dystopijnym, black friday wysysa życie z małych firm, które nie mogą konkurować z tym bezwzględnym obniżaniem cen.

„Jeśli naprawdę chcesz robić zakupy w dniu Kup nic, zignoruj ​​dużych sprzedawców detalicznych, zobowiązuj się wspierać lokalne niezależne sklepy i firmy”. – Mówi Dave

Czarny piątek był praktycznie nieznany w Wielkiej Brytanii przed 2010 r., Ale szybko stał się największym dniem zakupów w UK. W 2015 r. W ciągu 24 godzin wydano około 2 miliardów funtów w samych sklepach i w sieci.

Organizacje pozarządowe otwarcie popierają przesłanie tej inicjatywy i wykorzystują ten dzień do podnoszenia świadomości na temat zgubnego wpływu branży modowej na środowisko.

Dr Kirsten Brodde z Greenpeace Germany pisze: „W czarny piątek branża modowa sprzedaje najwięcej produktów w swej kategorii a wiele głównych marek odzieżowych i gigantów detalicznych szykują specjalne chwyty reklamowe na ten dzień”.

„Greenpeace wykazał, że przemysł modowy wykorzystuje ogromnie ilości cennej słodkiej wody i zanieczyszcza rzeki oraz morza toksycznymi chemikaliami, zanim ubrania jeszcze trafi na półki. Zużywamy i niszczymy odzież w znacznie większym tempie, niż nasze środowisko jest w stanie przetworzyć.

„Dzisiejsze nowe trendy to śmierć jutra. Jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie naszego poziomu konsumpcji. Może to być tak proste, jak zaniechanie zakupów w czarny piątek, aby wziąć udział w globalnym dniu „nic nie kupuj”.

Organizatorom nie zależy na zmianie stylu życia tylko na czarny piątek, chcą aby był to trwały trend, a wtedy jest szansa że to doświadczenie zmieni życie wielu osób a może nawet los naszej planety.

Źródło:

https://www.telegraph.co.uk/black-friday/2016/11/24/forget-black-friday-celebrate-buy-nothing-day-instead/?fbclid=IwAR1OrRb0t16fpwTm3fHJZSfOAxAXPrwcoY-2e5Ab4Z44D0vcTkU1-PP_LJA&fbclid=IwAR3rDh-QnmAL98ovjF38kt95O24l8LSQ4MYs4UBqNZift7GILV-FKDzKiiM

Udostępnij

BLACK FRIDAY – DZIEŃ W KTÓRYM NIE KUPISZ NIC.

Globalna Świadomość29 listopada 201927 listopada 2021

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNAZISTOWSKIE SEKRETNE STOWARZYSZENIA GLOBALNEGO HOLOKAUSTU.Następny artykułANIOŁ LUDZKIEJ EWOLUCJI.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PRAWDZIWE RELIGIJNE KSIEGI UKRYWANE PRZEZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI DLACZEGO ROSJA NE WYKORZYSTUJE FUTURYSTYCZNEJ BRONI ? PO CO PODNIESIONO STUKROTNIE NORMY PROMIENIOWANIA

O czym myślisz?

  • BLACK FRIDAY – DZIEŃ W KTÓRYM NIE KUPISZ NIC.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • O czym myślisz?