Zdrowo i pozytywnie

RUMIANEK ALTERNATYWĄ W WALCE ZE STANAMI LĘKOWYMI I DEPRESJĄ.

RUMIANEK ALTERNATYWĄ W WALCE ZE STANAMI LĘKOWYMI I DEPRESJĄ.

Ostatnie badania kliniczne i laboratoryjne wykazały, że rumianek nie tylko odpręża, ale może znacznie zmniejszyć lęk, a nawet zwalczyć depresję.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez brytyjską szkołę medyczną University of Nottingham wykazało, że rumianek znacznie rozluźnia naczynia krwionośne i włókna mięśni gładkich. Efekt ten został wskazany szczególnie przy zastosowaniu trzech głównych hydroksylanów występujących w rumianku czyli apigeniny, luteoliny i bisabololu.

Efekty łagodzące wyżej wymienione choroby wykazano również w niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Szpital Uniwersytecki Eulji w Korei Południowej. 56 pacjentów poddanych operacjom chirurgicznym otrzymało aromaterapię z połączeniem lawendy, rumianku i neroli. Grupie kontrolnej objęto wyłącznie opieką pielęgniarską.

Naukowcy odkryli, że grupa aromaterapeutyczna miała znacznie niższy lęk i lepszy sen w porównaniu z grupą kontrolną.

Dowody kliniczne potwierdzają fakt że rumianek jest lekiem przeciwlękowym i przeciwdepresyjnym, zostało to utrwalone przez badanie kliniczne na University of Pennsylvania School of Medicine. Badanie przeprowadzono w 2009 r., Ale jego dane i ustalenia zostały ponownie zbadane i potwierdzone w zeszłym roku.

Badacze zarejestrowali 19 osób ze zdiagnozowanym lękiem z współistniejącą depresją oraz 16 osób, u których zdiagnozowano lęk i depresję w przeszłości. Grupy te badano wraz z grupą kontrolną 22 osób, które nie odczuwały niepokoju ani depresji, w przeszłości ani obecnie.

Badanie było losowe, podawano też kontrolowane placebo. Badacze podali badanym 220 mg ekstraktu z rumianku (standaryzowanego do 1,2% apigeniny) oraz placebo, oba w kapsułkach.

Okres leczenia trwał osiem tygodni. W pierwszym tygodniu pacjentom podawano jedną kapsułkę dziennie, a dla tych, którzy mieli pogłębione stany lękowe, dawkę zwiększono do dwóch kapsułek w drugim tygodniu, oraz analogicznie trzy kapsułki w trzecim tygodniu, cztery w czwartym tygodniu i pięć w pozostałych ośmiu tygodniach.

Podstawowym sposobem oceny powodzenia leczenia był system oceny Hamilton Anxiety Rating (HAM-A) – który wykorzystuje kwestionariusze do określenia poziomu lęku. Naukowcy wykorzystali także system analizy lęku Becka i system dobrostanu psychicznego, a także system badania nasileń klinicznych, w celu potwierdzenia swoich badań.

Naukowcy odkryli, że 57% grupy stosującej ekstrakt z rumianku znacząco obniżyło swoje stany lękowe o ponad 50%.

Trzy lata później badacze z University of Pennsylvania przeprowadzili kolejny przegląd danych w tym badaniu, aby ustalić, czy leczenie rumiankiem w przypadku lęku klinicznego i depresji klinicznej można uznać za „klinicznie znaczące”. To oczywiście umożliwia badaczom medycznym ocenę, czy rumianek może być stosowany jako leczenie wdrożeniowe u zdiagnozowanych pacjentów.

Po dogłębnym przejrzeniu danych i badań naukowcy doszli do wniosku, że wyniki są „klinicznie znaczące” i wskazali, że:

„zespół badawczy zaobserwował znacznie większe zmniejszenie objawów depresji i lęku, dla rumianku w porównaniu do placebo u wszystkich uczestników”.

Ale co się stanie, gdy rumianek będzie stosowany przez dłuższy czas?
Badania potwierdzają przydatność rumianku w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych. Tradycyjni zielarze zazwyczaj zalecają stosowanie ziół przeciwlękowych, takich jak rumianek, lawenda, ziele dziurawca zwyczajnego i inne przez okres od trzech miesięcy do roku, aby osiągnęły pełną skuteczność. Następnie często zaleca się kontynuowanie kuracji przynajmniej okresowo lub w razie potrzeby.

Dobrą wiadomością o rumianku, o czym świadczą te i inne badania, jest to, że nie ma znanych niepożądanych skutków ubocznych oraz nie występuje uzależnienie. Stanowi to wyraźny kontrast z lekami przeciwdepresyjnymi, które są uzależniające, a ich długotrwałe zażywanie powoduje wiele niepożądanych skutków ubocznych.

Źródło:

https://www.greenmedinfo.health/blog/chamomile-proven-fight-anxiety-and-clinical-depression-1

Udostępnij

74 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RUMIANEK ALTERNATYWĄ W WALCE ZE STANAMI LĘKOWYMI I DEPRESJĄ.

Globalna Świadomość12 grudnia 20196 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZYM JEST UFO I ZJAWISKA PARANORMALNE.Następny artykułAK-47 i jego przesłanie do narodu.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DIOKSYNY – ZABÓJCZA TRUCIZNA GLOBALISTÓW PRAWIE W KAŻDYM RODZAJU POŻYWIENIA GLOBALNA.INFO NA YOUTUBE DOŚĆ CENZURY NA YOUTUBE – PRZECHODZIMY NA

74 komentarze

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • RUMIANEK ALTERNATYWĄ W WALCE ZE STANAMI LĘKOWYMI I DEPRESJĄ.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • 74 komentarze
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?