Świat jest inny

OTO DLACZEGO DO DZIŚ OBCHODZIMY NOWY ROK.

OTO DLACZEGO DO DZIŚ OBCHODZIMY NOWY ROK.

Początkowo Nowy Rok przypisany był równonocy wiosennej, ale lata manipulacji kalendarzem słonecznym doprowadziły do ustalenia daty nowego roku na 1 Styczeń. Nazwa miesiąca Styczeń (January) pochodzi od imienia Janusa. Dla Rzymian, styczeń ma szczególne znaczenie, ponieważ jego nazwa pochodzi od jednego z księżyców Saturna.

Janus Bóg początku nowego okresu.

W to święto Rzymianie składali ofiary. Rozdawano również sobie podarki i składano życzenia.

Gdyby nasze życie toczyło się według starego słowiańskiego kalendarza rolniczego, nowy 13 miesięczny rok zaczynałby się w okresie przesilenia wiosennego, czyli dzisiejszej Wielkanocy.

W mitologii, Janus jest przedstawiany jako rzymski Bóg, który nie ma swego grecki odpowiednika, to czyniło go pierwszym i wyróżnionym bogiem dla Rzymian.

Maska Janusa, jest tez symbolem dualizmu, teatru, pesymizmu i optymizmu. Janus, był też prastarym bogiem Latynów symbolizującym kult światła i słońca.

W późniejszym czasie, Janus stał się bogiem przemian i czasu, początku i końca, wszechrzeczy. Był on małżonkiem nimfy Luturny i ojcem Fonsa, według innej wersji jego małżonką była Kamese, która urodziła mu syna imieniem Tyber – stąd nazwa rzeki.

W czasach cesarstwa pod wpływem mitologii i filozofii greckiej widziano w nim króla, który nauczał bogobojności, praw i obyczajów, sztuk, uprawy roli i wszystkiego, co potrzebne dla przeżycia i trwania gatunku ludzkiego. W domach przy drzwiach, umieszczano jego posągi. W Rzymie, niedaleko siedziby senatu znajdowała się świątynia Janusa.

Bramy do tego sanktuarium zamykano w czasie pokoju, a otwierano na czas wojny, żeby mogły tam przejść i otrzymać błogosławieństwo wojska udające się na bitwę, jego przychylności oczekiwał każdy konsul obejmujący swój rząd. O randze kultowej tego bóstwa świadczy też fakt, że jego imię wzywano przed składaniem wszelkich ofiar.

Ponadto Janusowi zwykle powierzano w opiekę każdą transakcję handlową, daleką podróż, zasiew i zbiór plonów, a w modłach wymieniano go nawet przed najwyższym bóstwem.

Janus w kulturze słowiańskiej.

Polańskie bóstwo Jassa/Jessa czczony był w czasie równonocy wiosennej, a prawdopodobnie i jesiennej poprzez uczty ofiarne. Janus dzierży klucz, który otrzymuje od Matki Boskiej lub Marzanny. Janus jest również bogiem wędrującym jak słowiański Świętowit oraz postacie władców wędrujących z legend polskich.

Chiński Yan.

Państwo Yan istniało od 220 roku pne, w okresie Zachodniej Dynastii Zhou. Jego stolicą było miasto Ji – obecny Pekin. Okres ten charakteryzował się rozkwitem myśli filozoficzno-politycznej; wśród których najważniejszymi były konfucjanizm, legizm, motizm i taoizm. Szkoły te ukształtowały później idee systemów Politycznych, i role władzy elit nad społeczeństwami.

Janus – bóg chaosu.

Janus jest obrazem dwulicowości człowieka w aspekcie życia wewnętrznego, duchowego i życia fizycznego. Symbolikę Janusa spotkamy w literaturze korporacyjnej, prawnej, finansowej, politycznej i religijnej. Symbolem reprezentującym Janusa wśród okultystów są dwa klucze.

Symbol papiestwa, oraz symbole wielu miast to symbole Janusa, Papieże od tysięcy lat strzegą tych sekretów i tajemnic. Klucze Janusa i Cybele to klucze władzy i religii, przejęte przez Papiestwo, które jest nosicielem tajemnic życia, narodzin i śmierci. Posiadają również klucze do tajemnic ziemi i mocy nieba.

W niektórych państwach Janus symbolizuje dwugłowego orła lub feniksa, trzymającego klucze, takiego orła znajdziemy w herbie Rosji.

Janus został patronem ekonomii i pierwszych mennic, które wybijały pierwsze okrągłe monety w kształcie pierścieni Saturna.

Co roku ludzie czczą Chronosa-Ojca Czasu i Śmierci, ciesząc się z iluzji nowej nadziei, która nigdy nie przychodzi. Na całym świecie, hucznie i wybuchowo jest obchodzony Sylwester, który poprzedza nowy rok a ludzie bawią się i świętują to że ziemia zakończyła swój cykl obrotowy. Nie mając pojęcia czym jest to święto i jakie ma znaczenie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OTO DLACZEGO DO DZIŚ OBCHODZIMY NOWY ROK.

Globalna Świadomość1 stycznia 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułWstań nim pogrzebią cię razem z wolnością!Następny artykułLUKASYNO – ”TEORIA SPISKU”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA UJAWNIAJĄ MROCZNY PROCEDER CZY PO 2023 ROKU NASTĄPI TOTALNA KONTROLA POPULACJI

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • OTO DLACZEGO DO DZIŚ OBCHODZIMY NOWY ROK.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?