IBUPROFEN ZABIJA CO ROKU TYSIĄCE LUDZI, WIĘC JAKA JEST ALTERNATYWA?
4 stycznia 2020W DZISIEJSZYCH CZASACH SZKOŁA PRODUKUJE LUDZI UPOŚLEDZONYCH ŻYCIOWO.
6 stycznia 2020No i stało się! Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat rozpoczął budowę pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD. W 2020 roku system zostanie uruchomiony w 7 największych miastach w Polsce.
Przeprowadzone w 2019 roku testy zakończyły przygotowania sieci Plusa do uruchomienia pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G. Obecnie rozpoczęła się już budowa sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD.
W 2020 roku system zostanie uruchomiony na 100 stacjach bazowych, będą wyposażane one w nowoczesny sprzęt sieciowy 5G dostarczony przez firmy Nokia i Ericsson.
Budowa sieci 5G Grupy Cyfrowy Polsat na początku będzie realizowana w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.
Oto oficjalne stanowisko Członków Zarządu Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus:
„Zawsze powtarzamy, że wolimy działać i mówić konkretnie o tym, co już robimy niż tylko opowiadać o planach czy zamierzeniach. Dzisiaj mamy dla Polaków konkretną informację – zakończyliśmy przygotowania i rozpoczynamy budowę pierwszej w Polsce sieci 5G. To już nie będą testy czy próby – będą to komercyjne usługi dostępne tak jak wszystkie inne w naszej ofercie” – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. i Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus’’.
‘’Budowa sieci 5G Grupy Cyfrowy Polsat na początku będzie realizowana w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Na jej potrzeby zostały przeznaczone posiadane przez Grupę zasoby w paśmie 2600 MHz TDD, pozwalające przy użyciu technologii MIMO 4×4 i QAM256 przekroczyć prędkość 500 Mb/s’’.
‘’Celowo rozpoczynamy budowę nie w jednym, ale kilku miejscach w Polsce. Dzięki temu mieszkańcy 7 miast będą mogli skorzystać z atutów pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G” – mówi Justyna Kulka, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus’’.
Mało znanym faktem jest to, że z początkiem Nowego Roku w Polsce podniesiono normy promieniowania elektromagnetycznego. Bramą do tego jest rozporządzenie ministra zdrowia, decydujące o stukrotnym zwiększeniu obowiązujących norm promieniowania elektromagnetycznego. Decyzja ta była konieczna do wdrożenia technologii mobilnego internetu piątej generacji.
Rozporządzenie zakłada zwiększenie dopuszczalnych norm promieniowania pola elektromagnetycznego do gęstości mocy wynoszącej 10 W/m2 dla częstotliwości z zakresu od 2 do 300 GHz. Jest to zgodne z unijnym standardem oraz ze standardami WHO.
W Polsce obowiązywały do tej pory normy promieniowania elektromagnetycznego jeszcze z czasów PRL i nikt ich nie zmienił od 1984 roku.
Jest jednak druga strona medalu, teoretycy spiskowi i niezależni badacze na całym świecie twierdzą jednogłośnie, że technologia 5G będzie początkiem onkologicznej pandemii.
Co możemy robić w sytuacji wprowadzenia sieci 5G w życie? Najlepiej jest działać lokalnie.
- wyłączaj router na noc
- jeśli możesz korzystaj z połączeń kablowych.
- nie używaj technologii Bluetooh,
- odkładaj na noc telefon jak najdalej od głowy
- nie przykładaj słuchawki do ucha od razu po wybraniu numeru tylko po połączeniu
- korzystaj z zestawów głośnomówiących.
Takie działania pozwolą nam zminimalizować negatywne oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie.