Świat jest inny

BADANIA DOWODZĄ ŻE CZŁOWIEK NIE POSIADA WOLNEJ WOLI.

BADANIA DOWODZĄ ŻE CZŁOWIEK NIE POSIADA WOLNEJ WOLI.

W latach 80. naukowcy, badając możliwości mózgu i ludzkiej świadomości, doszli do nieoczekiwanego wniosku – człowiek jest całkowicie pozbawiona wolnej woli i podejmuje decyzje w oparciu o przygotowany algorytm.

Co więcej, za pomocą specjalnych urządzeń możesz przewidzieć wszystkie ludzkie myśli i działania. Powstaje pytanie : jak podejmujemy decyzje? Jak świadomość zależy od mózgu? Czy ludzkie myśli są wolne?

Co to jest wolna wola? Jest to umiejętność dokonywania świadomych wyborów i podejmowania świadomych decyzji w danej sytuacji. Przez wieki naukowcy i filozofowie próbowali znaleźć odpowiedź, czym jest świadomość i jak jest ona połączona z mózgiem i ciałem? Jak się okazało, świadomość w ciele odgrywa drugorzędną rolę.

Tak więc w 1983 r. Grupa amerykańskich naukowców pod przewodnictwem Benjamina Libeta przeprowadziła interesujący eksperyment.

Uczestnik eksperymentu zauważył zieloną kropkę poruszającą się wzdłuż tarczy oscyloskopu i musiał pamiętać jej położenie, gdy poruszał palcem lub zginał nadgarstek. W drugim przypadku badany musiał zaplanować te działania, ale ich nie wykonać.

Aby ustalić dokładny czas pobudzenia mózgu, a następnie skurczu mięśni ramion, badacze wprowadzili specjalne urządzenia medyczne do głowy i ramion badanej osoby.

W rezultacie dr. Libet otrzymał trzy wskaźniki: czas, w którym badana postanowiła wykonać akcję (położenie zielonej kropki), czas, w którym mózg zareagował na nią, oraz czas, w którym ramię wreszcie się poruszyło.

Zgodnie z logiką rzeczy, najpierw osoba decyduje się poruszyć palcem, po czym mózg wchodzi w działanie i daje ręce polecenie wykonania woli właściciela.

W rzeczywistości okazało się, że mózg został po raz pierwszy aktywowany gdy podjęto decyzję o poruszeniu palcem. Po 0,5 sekundy ta decyzja dotarła do świadomości osoby (w tym czasie zanotował pozycję zielonej kropki), a po kolejnych 0,2 sekundach mięśnie ramienia się skurczyły.

Tak więc eksperyment wykazał, że mózg wyprzedza świadomość o pół sekundy i wpływa na decyzje świadomości. Oznacza to, że człowiek nie ma władzy nad własnym zachowaniem. Teoretycznie ma 0,2 sekundy, aby zawetować decyzję podjętą przez mózg, ale w praktyce ten czas nie wystarczy, aby pomyśleć o sytuacji.

Po Benjaminie Libecie kontynuowano eksperymenty z mózgiem. Tak więc w Instytucie Psychologii Poznawczej i Neurofizjologii im. Maxa Plancka w Lipsku badacze byli w stanie obliczyć czas powstania myśli w mózgu, zanim osiągnie ona świadomość.

Okazało się, że mózg przyjmuje i przetwarza myśl na 7 sekund przed odzyskaniem przytomności. To znaczy, zwracając uwagę na aktywność mózgu badanego, naukowcy dowiedzieli się 7 sekund wcześniej, co dana osoba pomyślałaby teraz i dokładnie wiedzieli, kiedy wykona ruch.

Stąd wniosek, że jeśli ktoś może z góry przewidzieć decyzje i działania danej osoby, wolna wola po prostu nie istnieje.

To jednak nie wszystko. W 1999 r. Chińsko-amerykański neurobiolog Yang Dan udowodnił, że mózg nie różni się niczym od komputera, a jeśli obliczysz kodowanie ludzkiego mózgu, możesz z łatwością odczytać wszystkie informacje, które się tam pojawiają.

Tym razem eksperyment przeprowadzono na kocie. Badacz przymocował go do stołu, podniósł elektrody do głowy i pokazał zwierzęciu różne obrazy. Obraz pojawiający się w głowie kota został przesłany do komputera w postaci impulsów elektrycznych. Tam impulsy zostały ponownie przekształcone w obraz. Komputer namalował to, co widział zwierzę.

Wiedząc, jak działa mózg konkretnej osoby, i mając do niego klucz, można zapisać jego myśli, wspomnienia, odczytać jego charakter i osobowość jako całość.

Okazuje się, że człowiek nie jest panem własnego ciała i można go czytać jak otwartą książkę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BADANIA DOWODZĄ ŻE CZŁOWIEK NIE POSIADA WOLNEJ WOLI.

Globalna Świadomość26 lutego 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułDOKĄD PROWADZĄ STAROŻYTNE PODZIEMNE TUNELE CIĄGNĄCE SIĘ PRZEZ CAŁĄ EUROPĘ?Następny artykułERICH VON DANIKEN I NEIL ARMSTRONG NA TROPIE ZAGINIONEJ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? CZYM JEST SUPERKOPMUTER B.E.S.T.I.A W PODZIEMIACH PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ? SOYLET GREEN

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • BADANIA DOWODZĄ ŻE CZŁOWIEK NIE POSIADA WOLNEJ WOLI.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?