Świat jest inny

„NEURALINK” ELONA MUSKA- MROCZNA TECHNOLOGIA TRANSHUMANISTYCZNA.

„NEURALINK” ELONA MUSKA- MROCZNA TECHNOLOGIA TRANSHUMANISTYCZNA.

Zespół Elona Muska rozwija Neuralink głównie od kilku lat. Pytany o projekt Musk często udzielał tylko tajemniczych odpowiedzi. Następnie, w lipcu 2019 r., ukryty zespół projektowy Musk’a transmitował na żywo długo oczekiwane ogłoszenie, które całkowicie zszokowało i zadziwiło świat. Neuralink ma potencjał przekształcenia całego świata na wiele sposobów. Czym jest Neuralink?

Niebezpieczna technologia transhumanistyczna

Jeśli nie znasz terminu transhumanizm , często definiuje się go jako użycie nauki i technologii do radykalnej zmiany lub ulepszenia ludzkiego ciała.

Niektóre popularne przykłady obecnie dostępnych technologii transhumanistycznych to implanty ślimakowe, pompy insulinowe, rozruszniki serca i proteza bioniczna dla osób po amputacji. Te innowacje w technologii medycznej radykalnie zmieniły sposób, w jaki pacjenci z poważnymi problemami zdrowotnymi mogą cieszyć się życiem. Ale Neuralink jest inny….

Neuralink to urządzenie wszczepiane do mózgu znane jako interfejs mózg-maszyna (BMI) lub interfejs mózg-komputer (BCI). Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów wszczepialnych lub zewnętrznych BMI. Na przykład naukowcy z Washington State University stworzyli BrainNet , który wykorzystuje zewnętrzną sieć elektrod w specjalnej czapce, którą użytkownicy noszą jak kapelusz. BrainNet pozwolił trzem uczestnikom badania na przekazywanie sobie informacji bez słowa ani gestu. Wysłali komunikaty wyłącznie za pomocą swoich myśli.

Projekt BrainNet robi wrażenie sam w sobie, ale wszczepialny BMI, taki jak Neuralink, wykracza poza telepatię wspomaganą maszynowo. Dzięki Neuralink pacjenci z zaburzeniami funkcji motorycznych wkrótce będą mogli połączyć implant ze swoimi smartfonami, aby umożliwić im podłączenie się do Internetu Rzeczy i sterowanie innymi urządzeniami za pomocą ich umysłów.

Pod koniec ogłoszenia transmitowanego na żywo, Musk stwierdził, że obecnie ma w laboratorium małpę, która używa myśli do sterowania komputerem…..

Neuralink i przekształcenie świata.

Jak projekt Neuralink może przekształcić świat? Cóż, odpowiedź na to pytanie jest jeszcze bardziej oszałamiająca i może mieć dalekosiężne efekty makro i mikro. Aby to w pełni zrozumieć, powinniśmy zbadać, co dokładnie BMI, takie jak Neuralink, mogą, a czego nie mogą (jeszcze) zrobić.

Choć jeszcze kilka lat temu uważano je za fantastykę science fiction, Światowe Forum Ekonomiczne od dłuższego czasu bada implikacje BMI. W miarę prac powstał inny projekt, który badał możliwości jednej osoby kontrolującej ruchy innej osoby za pośrednictwem tej technologii. Takie ustalenia rodzą poważne pytania na temat wpływu, jaki ten rodzaj technologii będzie miał na ludzi i na świat?

Wyobraź sobie, że dajesz maklerowi giełdowemu możliwość dokonywania transakcji online, po prostu myśląc o tym. Jak zmieniłoby to sposób handlu akcjami? Co z obawą, że wahania na rynku mogą bardziej naśladować wahania emocjonalne inwestorów ? Czy potrzebne byłyby zasady zapewniające, że zmienność na rynku nie wynika z tej technologii?

Zagłębimy się nieco bardziej w ten temat w niektóre z mikro-efektów Neuralink dla produkcji. Jeśli produkcję będzie można kontrolować za pomocą umysłu to tak zwana praca manualna mogłaby zostać zakończona. Na przykład, kiedy będziesz już w stanie kontrolować oświetlenie domu za pomocą umysłu, nie będzie już potrzeby włącznik światła.

Uruchomienie samochodu z Neuralink oznaczałoby, że nie musimy już produkować kluczyków, breloczków, a może nawet alarmów samochodowych. A może już nie potrzebujesz klawiatury i myszy do komputera. Pilot do telewizora. Przykładów jest wiele…

I wreszcie, chociaż (jak na razie) nadal uważa się to za dalekie, jak BMI mogą zmienić obecny system edukacji? Wyobraź sobie, że jesteśmy w stanie natychmiast uzyskać dostęp i interpretować informacje z Internetu bezpośrednio w naszych mózgach. Nie w banalny sposób, jak natychmiastowa nauka Kung Fu, jak pokazano w filmie Matrix, ponieważ wymagałoby to również pamięci mięśniowej, której nie możemy naśladować za pomocą implantu mózgu. Raczej byłoby to jak natychmiastowe badanie dowolnego tematu, który jest albo wysyłany do twojego mózgu, albo do pobliskiego urządzenia. Chociaż Neuralink nie obiecuje jeszcze takich możliwości…….obecnie.

Wszystko to brzmi tak pięknie ale czy aby na pewno ?

Niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, oprócz oszałamiających nowych możliwości, które ludzie wkrótce będą mieli dzięki integracji naszych mózgów z maszynami, istnieje też druga, mroczna strona tej samej monety. Wyobraźcie sobie jakie to nowe i nieograniczone możliwości inwigilacji posiądą służby i korporację, które będą mogły dosłownie kontrolować każdy aspekt naszego życia i naszych myśli….

Korporacja Musk’a to kolejny gigant po facebook ,który prężnie pracuje nad technologią czytania i przesyłania myśli bezprzewodowo. Wyobraźcie sobie teraz co taka technologia będzie w stanie zrobić z ludźmi na całym świecie jeśli wpadnie w ręce takich ludzi jak Bill Gates, Soros, czy rodziny Rotshchildów ?

Źródło:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„NEURALINK” ELONA MUSKA- MROCZNA TECHNOLOGIA TRANSHUMANISTYCZNA.

Globalna Świadomość22 kwietnia 20206 sierpnia 2023

Niebezpieczna technologia transhumanistyczna

Jeśli nie znasz terminu transhumanizm , często definiuje się go jako użycie nauki i technologii do radykalnej zmiany lub ulepszenia

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY W HISTORII NASZEJ PLANETY BYŁ TYLKO JEDEN POTOP?Następny artykułMASOŃSKI ”RAPORT Z ŻELAZNEJ GÓRY” – JAK POKOJOWYMI METODAMI ZNIEWOLIĆ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNA BROŃ ELIT ODNALEZIONA NA ANTARKTYDZIE ! KINIEC ERY 'KALI YUGI’ – CO OBECNIE CZEKA NASZĄ CYWILIZACJĘ ? ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJNA BROŃ ELIT ODNALEZIONA NA ANTARKTYDZIE ! KINIEC ERY 'KALI YUGI’ – CO OBECNIE CZEKA NASZĄ CYWILIZACJĘ ? ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Kategorie

AGENDA 2030 (256) Alternatywna historia świata (184) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • „NEURALINK” ELONA MUSKA- MROCZNA TECHNOLOGIA TRANSHUMANISTYCZNA.
  • Niebezpieczna technologia transhumanistyczna
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?