Plandemia

KOLEJNA CZĘŚĆ UKŁADANKI PLANDEMII – CZY TESTY NA COVID-19 SĄ WIARYGODNE?

Czy testy na koronawirusa w Polsce są wiarygodne? Okazuje się, że wyniki testów mogą być fałszywe, co potwierdza afera w Jastrzębiu-Zdroju. Z powodu błędu, szpital został zamknięty na kilka dni, a wiele osób dowiedziało się, że są chorują na COVID-19. Czy wkrótce będzie to problem w całej Polsce?

Koronawirus uderzył w szpital w Jastrzębiu-Zdroju jak tsunami! Testy na SARS-CoV-2 wykazały, że 56 osób z personelu medycznego i pacjentów zaraziło się patogenem z Wuhan. Szpital zamknięto na 3 dni, jego pracownicy nie mogli wrócić do domów i miała odbyć się wielka ewakuacja pacjentów. Gdy jednak została przeprowadzona druga seria badań, stał się „cud”.

Chorzy okazali się zdrowi, a wielkiego ogniska epidemii nie było. To oczywiście bardzo dobra wiadomość, wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, jednak to może być ostrzeżenie dla całego kraju. Ile testów na koronawirusa w Polsce również dało błędny wynik?

Fałszywie pozytywne albo negatywne wyniki testów na koronawirusa to kolejne ryzyko, które muszą uwzględnić medycy zmagający się z epidemią. Możliwe, że problem, który ujawnił się w Jastrzębiu Zdroju, dotyczy całej Polski – ostrzega WP.pl.

Media zwracają uwagę, że laboratoria pracują na testach i odczynnikach różnych producentów, a pracownicy laboratoriów są przemęczeni i pracują pod ogromną presją. Wiele pracówek przekracza też dzienne normy wykonywanych testów.

„Wirtualna Polska” pisze o “aferze fałszywych testów” i ujawniła również, że testy z błędnym wynikiem wykonywała firma Kardio-Med Silesia z Zabrza, posiadająca akredytację Ministerstwa Zdrowia. Chociaż laboratorium może wykonać 600 testów dziennie, w tym w krytycznym momencie przeprowadziło 1100 badań.

Prawdopodobnie podczas pierwszych prac nad testami w tzw. „strefie brudnej” rozszczelnił się pojemnik z próbkami. Pozostaje pytanie, w ilu laboratoriach w Polsce dochodzi do podobnych incydentów i ilu zdrowych Polaków dowiedziało się, że ma koronawirusa?

To juz test-afera. Jedne testy fałszywie ujemne, inne fałszywie dodatnie. Brak walidacji – powiedział ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń doktor Paweł Grzesiowski. (Radio ZET)

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że zawieszono działalność laboratorium w Zabrzu, co ma związek z “dość dużą liczbą błędnych wyników” testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

21 kwietnia 2020 r. zawieszono działalność laboratorium w Zabrzu – jednej z ponad 80 placówek wykonujących badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Wszystkie próbki zostały stamtąd przekazane do Państwowego Zakładu Higieny, w którym mają zostać zweryfikowane – poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Testy na koronawirusa SARS-CoV-2: laboratorium w Zabrzu zawieszone do odwołania. Rzecznik MZ wyjaśnił, że zawieszenie placówki ma związek z “dość dużą liczbą błędnych wyników” testów na koronawirusa. Uściślił, że chodzi m.in. o wyniki z tego dnia, w którym wzrost potwierdzonych przypadków zakażeń w Polsce wyniósł powyżej pięciuset. Zabrzańskie laboratorium stwierdziło wtedy zakażenie w przypadku 73 przebadanych próbek.

“Na dziś jeszcze nie prostujemy tego wyniku. Laboratorium w Zabrzu zostało zawieszone w wykonywaniu obowiązków na rzecz państwa i zobowiązane do przekazania wszystkich posiadanych próbek do Państwowego Zakładu Higieny” – podkreślił Andrusiewicz i dodał, że PAH potwierdzi zgodność wyników z rzeczywistością.

Według informacji z ubiegłego tygodnia, w laboratorium w Zabrzu zakażenie SARS-CoV-2 wykryto w próbkach 22 pacjentów i pracowników szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. W związku z tym szpital poinformował w niedzielę o wstrzymaniu przyjęć z powodu zagrożenia epidemicznego i wdrożeniu innych procedur bezpieczeństwa.

Wkrótce okazało się jednak, że wyniki badań laboratoryjnych były nieprawidłowe i trzeba je było powtórzyć. 21 kwietnia placówka informowała, że

“w żadnej z przebadanych dotychczas próbek pobranych od pacjentów i pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 Jastrzębiu-Zdroju nie potwierdzono koronawirusa”.

https://www.youtube.com/watch?v=i8KFFXivYeU

Papaja i koza zarażone koronawirusem? Testy nie działają.

Słyszeliśmy już o tygrysach, kotach a nawet psach zarażonych koronawirusem, ale to co wykazały testy przeprowadzone w Tanzanii podważyło prawidłowość ich działania lub pracy laboratoriów. Wynik dodatni wykryto u kozy i papaji

Pandemia ogarnęła już cały świat. Są kraje, które radzą sobie lepiej i takie gdzie przypadków jest bardzo dużo. Dla zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii bardzo ważne jest aby izolować osoby chore, tak by choroba nie miała szan się rozprzestrzeniać. Aby skutecznie to robić, trzeba przeprowadzać testy na obecność koronawirusa.

Ogromne zapotrzebowanie na testy na całym świecie doprowadziło do tego, że także i w tej kwestii dochodzi do oszustw. Najprawdopodobniej ofiarami oszustów padła Tanzania. Prezydent tego państwa John Magufuli poinformował, że wycofał z użytku testy stosowane do badania obecności koronawirusa, ponieważ dały one wynik dodatni m.in. u kozy i papaji.

W Tanzanii odnotowano do tej pory 480 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób. Prezydent już od jakiegoś czasu podejrzewał że coś jest nie tak. W ramach potajemnej kontroli laboratorium testom poddano różne zwierzęta, owoce a nawet olej silnikowy. Część próbek dała wynik dodatni. Według laboratorium nosicielami koronawirusa były papaja, koza i przepiórka.

Magufuli stwierdził, że osoby, które uzyskały dodatni wynik testu na obecność wirusa, mogą wcale nie być chore. Podejrzewa że mogło dojść do celowego sabotażu. Poddał w wątpliwość wiarygodność sprzętu laboratoryjnego i techników. Zlecił też przeprowadzenie odpowiednich działań w laboratorium, gdzie trafiały testy. Jego zdaniem mogło dojść do korupcji – donosi Rzeczpospolita.

Najnowsze wpisy

Kategorie

KOLEJNA CZĘŚĆ UKŁADANKI PLANDEMII – CZY TESTY NA COVID-19 SĄ WIARYGODNE?

7 maja 2020 / Możliwość komentowania KOLEJNA CZĘŚĆ UKŁADANKI PLANDEMII – CZY TESTY NA COVID-19 SĄ WIARYGODNE? została wyłączona

Może Ci się spodobać

“CHOROBA” SZUMOWSKIEGO DOWODEM NA FAŁSZYWĄ PANDEMIĘ ? 14 października 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • KOLEJNA CZĘŚĆ UKŁADANKI PLANDEMII – CZY TESTY NA COVID-19 SĄ WIARYGODNE?
  • Może Ci się spodobać