Świat bez cenzury

POLSKA TO DRUGA KOREA PŁN. POKOJOWY STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW ROZBITY – W CZASIE PANDEMII NIE ODBIERZESZ PASZPORTU!

Wczoraj, od godziny 16:00 rozpoczęła się kolejna manifestacja przedsiębiorców. Demonstranci zgrupowali się przy Rondzie Dmowskiego w Centrum Warszawy skąd ruszyli pod Kancelarię Premiera mieszczącą się przy al. Ujazdowskich 1/3. Przed kancelarią wyrosło pole namiotowe na którym przebywało kilkudziesięciu demonstrujących przedsiębiorców.

Uczestnicy demonstracji zapowiedzieli że będą protestować do skutku – do czasu aż Premier Mateusz Morawiecki nie wysłucha ich postulatów dotyczących m.in. „Tarczy kryzysowej„, odmrożenia gospodarki i realnego wsparcia dla przedsiębiorców aby utrzymać miejsca pracy, obniżenia składek na ZUS, odszkodowań dla przedsiębiorców za działania rządu w kwestii epidemii.

Oficjalnie jest to strajk przedsiębiorców, ale wśród protestujących padały takie hasła jak ”sztuczna pandemia” i ”szlodlowiść 5g”

Paweł Tanajno apelował o spotkanie z premierem:

Będziemy musieli czekać całą noc na spotkanie z Mateuszem Morawieckim, chyba, że będzie normalnym człowiekiem i wyjdzie tutaj do nas

Cała demonstracja jest transmitowana w mediach społecznościowych. Aktualnie, profil „Strajku Przedsiębiorców” na portalu Facebook obserwuje ponad 214 tysięcy osób.
Na filmach zamieszczonych w mediach społecznościowych widoczna jest frustracja przedsiębiorców. Strach o przyszłość, o pracowników, płynność finansową czy dalszy los firm które prowadzą.

aweł Tanajno – organizator demonstracji oraz założyciel strony na portalu społecznościowym „Strajk Przedsiębiorców” zachęca do przyłączenia się do demonstracji nie tylko przedsiębiorców ale również osoby które straciły pracę w wyniku blokowania gospodarki przez działania rządu.

Siedziba Kancelarii Premiera została otoczony przez kordon kilkuset policjantów którzy odgrodzili demonstrantów od budynku. Około godziny 1:00 w nocy, policja rozpoczęła masowe aresztowania demonstrantów.

Zatrzymany został m.in. organizator strajku Paweł TanajnoNikt z przedstawicieli obozu rządzącego nie rozpoczął rozmów z demonstrantami.

Takie postępowanie policji i władz budzi oburzenie nie tylko wśród internautów ale również wśród publicystów i polityków. Sprawa zaczęła nabierać medialnego rozpędu.

Więcej na temat strajku znajdziesz tu :

https://www.facebook.com/PanBiedka/

O nowym paszporcie można zapomnieć. Polacy mają problem z wyrobieniem dokumentu.

Polacy skarżą się na odmowy wydawania paszportów od momentu ogłoszenia w kraju stanu epidemii. Nie mogą ich otrzymać, mimo że spełniają wszystkie warunki przewidziane w przepisach. Łatwiej mają osoby, które potrzebują dokumentu w sytuacji niecierpiącej zwłoki.

O problemach z wyrobieniem paszportu poinformowano w magazynie “Czarno na białym” w TVN24. Polacy odbijają się od drzwi w urzędach, albo trafiają na inny problem. Można złożyć wniosek, ale tylko wówczas, gdy ma się jeden z trzech ważnych powodów: potrzebę leczenia za granicą, wyjazd z powodu śmierci bliskiej osoby albo podróż służbową.

Wielu urzędników argumentowało w rozmowach z reporterem TVN24, że paszporty nie są wydawane, bo granice są zamknięte. I powołują się przy tym na decyzje wojewody. Pytani o podstawę prawną, nie potrafią wskazać szczegółów.

Osoby ubiegające się o paszport, często muszą “spowiadać się” z tego, po co w ogóle im ten dokument. Jeśli ktoś planował wakacje i chciał wyrobić teraz paszport, w zasadzie może o tym zapomnieć. Chociaż przepisy nie są jednolite, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji milczy w tej sprawie.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poprosił o wyjaśnienia szefa resortu Mariusza Kamińskiego. Chce dowiedzieć się, jaka podstawa prawna przemawia za wstrzymaniem wydawania paszportów i czy są to decyzje podejmowane samodzielnie przez wojewodów, czy też decyzja taka zapadła na szczeblu centralnym.

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-paszporty-klopot-z-wyrobieniem-dokumentow-4576553

Garstka żuli i meneli, politycznych marionetek w garniturach mówi 40 milionowemu społeczeństwu kiedy może wyjść z domu i co ma mieć na twarzy … co za czasy Tfu.