AGENDA 2030

PANDEMIA TO ŚWIETNY BIZNES – KIEDY ŚWIAT STANĄŁ W MIEJSCU ULTRA ELITY SIĘ BOGACĄ.

Nowy raport Instytutu Studiów Politycznych wykazał, że podczas gdy dziesiątki milionów Amerykanów straciły pracę podczas pandemii koronawirusa, ultra zamożna elita Ameryki odnotowała wzrost wartości netto o 282 miliardy dolarów w ciągu zaledwie 23 dni.

Dzieje się tak pomimo faktu, że oczekuje się, że gospodarka skurczy się o 40 procent w tym kwartale. W raporcie zauważono również, że w latach 1980–2020 zobowiązania podatkowe miliarderów w Ameryce, mierzone jako procent ich bogactwa, spadły o 79 procent. W ciągu ostatnich 30 lat majątek miliarderów w Stanach Zjednoczonych wzrósł o ponad 1100 procent, podczas gdy mediana majątku gospodarstw domowych wzrosła o zaledwie pięć procent.

W 1990 r. Całkowite bogactwo amerykańskiej klasy miliarderów wyniosło 240 miliardów dolarów; dziś liczba ta wynosi 2,95 biliona dolarów.

Tak więc miliarderzy Ameryki zgromadzili więcej bogactwa w ciągu ostatnich trzech tygodni niż ogółem przed 1980 rokiem.

W rezultacie tylko trzy osoby – prezes Amazon Amazon Jeff Bezos, współzałożyciel Microsoftu Bill Gates i Warren Buffet Berkshire Hathaway – posiadają tyle ile połowa wszystkich amerykańskich gospodarstw domowych łącznie.

Raport Instytutu Studiów Politycznych przedstawia obraz współczesnej oligarchii, w której superbogaci zdobyli władzę ustawodawczą i wykonawczą, kontrolując uchwalane prawa.

Raport omawia to, co oznacza nowy „przemysł obrony bogactwa” – w którym „miliarderzy płacą miliony, aby uniknąć miliardów podatków”, a zespoły księgowych, prawników, lobbystów i zarządzających aktywami pomagają im ukryć ogromne fortuny w rajach podatkowych i tak… zwane funduszami charytatywnymi.

Rezultatem są sparaliżowane programy społeczne i obniżenie poziomu życia, a nawet trwały spadek średniej długości życia – coś, co rzadko spotyka się w historii poza głównymi wojnami lub głodem. Niewielu Amerykanów uważa, że ​​ich dzieciom będzie lepiej niż kiedyś. Statystyki sugerują, że mają rację.

Miliarderzy bardzo teatralnie przekazują ułamek tego, co zwykli zwracać w podatkach, upewniając się, że generują maksymalny rozgłos dla swoich działań. Zapewniają sobie pozytywne relacje, wkraczając, aby utrzymać wpływ wpływowych organizacji prasowych.

Grudniowe dochodzenie przeprowadzone przez MintPress wykazało, że Gates przekazał ponad 9 milionów dolarów na The Guardian, ponad 3 miliony dolarów na NBC Universal, ponad 4,5 miliona dolarów na NPR, 1 milion dolarów na Al-Jazeera i oszałamiające 49 milionów dolarów na program BBC Media Action. Niektórzy, jak Bezos, wolą po prostu kupować same organizacje informacyjne, zmieniając postawę redakcyjną na niekwestionowaną lojalność wobec swoich nowych właścicieli.

Skok bogactwa miliarderów pojawia się podczas bezprecedensowego krachu gospodarczego; 26,5 miliona Amerykanów złożyło wniosek o bezrobocie w ciągu ostatnich pięciu tygodni i oczekuje się, że liczba ta nadal będzie dramatycznie rosła.

Podczas gdy superbogaci są uwięzieni w swoich rezydencjach i jachtach, 49-62 milionów Amerykanów wyznaczonych jako „niezbędnych pracowników” musi nadal ryzykować życiem, aby utrzymać funkcjonowanie społeczeństwa, nawet jeśli wielu z nich nawet nie zarabia tyle, zasiłek dla bezrobotnych o o wysokości 600 USD.

Wielu nisko opłacanych pracowników, takich jak pracownicy sklepów spożywczych, już zachorowało i zmarło. Matka 27-letniej pracowniczki Maryland, która zaraziła się COVID-19 i zmarła, otrzymała ostatnią wypłatę córki. Wyniósł on 20,64 USD.

Pracownicy Amazon, bezpośrednio zatrudnieni przez Bezosa, ryzykują życie za marne wynagrodzenie. Na przykład jedna trzecia wszystkich pracowników Amazon w Arizonie jest objęta programem znaczków żywnościowych, a ich płace są tak niskie, że nie stać ich na płacenie za jedzenie.

Ogromny kontrast efektu jaki COVID-19 wywarł na superbogatych w porównaniu z resztą z nas, wielu stwierdza, że ​​bogactwo miliarderów i ubóstwo reszty świata to dwie strony tego samego medalu: że ludzie pracują w pełnym wymiarze godzin wciąż nie stać na dom, a nawet jedzenie, to ten sam powód, dla którego ludzie tacy jak Bezos kontrolują więcej bogactwa niż wiele krajów. Rozwiązaniem Bezosa na głód jego pracowników było założenie organizacji charytatywnej i poproszenie o publiczne datki na pomoc dla zdesperowanych pracowników.

Większość millenialsów, nie chce zrealizować amerykańskiego snu, już woli socjalizm od kapitalizmu, nie rozumiejąc go.

Źródło :

https://www.wakingtimes.com/2020/04/28/americas-super-rich-see-their-wealth-rise-by-282-billion-in-three-weeks-of-pandemic/
 

Ostatnie wpisy

Kategorie

PANDEMIA TO ŚWIETNY BIZNES – KIEDY ŚWIAT STANĄŁ W MIEJSCU ULTRA ELITY SIĘ BOGACĄ.

14 maja 2020 / Możliwość komentowania PANDEMIA TO ŚWIETNY BIZNES – KIEDY ŚWIAT STANĄŁ W MIEJSCU ULTRA ELITY SIĘ BOGACĄ.

Może Ci się spodobać

CZY ”PLANDEMIA” MIAŁA NAS PRZYGOTOWAĆ DO NADCHODZĄCEGO ŚWIATOWEGO KONFLIKTU ? 16 czerwca 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • PANDEMIA TO ŚWIETNY BIZNES – KIEDY ŚWIAT STANĄŁ W MIEJSCU ULTRA ELITY SIĘ BOGACĄ.
  • Może Ci się spodobać