Przekraczając Rubikon

TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PAMIĘTNIKA: 28 TON NAZISTOWSKIEGO ZŁOTA UKRYTE W POLSCE .

TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PAMIĘTNIKA: 28 TON NAZISTOWSKIEGO ZŁOTA UKRYTE W POLSCE .

28 ton nazistowskiego złota wartego 1 miliard funtów może być ukryte pod polskim pałacem z XVI wieku: strona pamiętnika SS pokazuje, że skarb został ukryty pod koniec II wojny światowej.

Dwadzieścia osiem ton nazistowskiego złota o wartości ponad 1 miliarda funtów mogło zostać ukryte na terenie pałacu w Polsce po tym, jak wspomniano o tym w pamiętniku SS.

 • Naukowcy twierdzą, że odkryli pamiętnik napisany przez Masońskiego oficera SS zaangażowanego w ukrywanie nazistowskich skarbów.
 • Istnieje 11 domniemanych lokalizacji, w których pod koniec II wojny światowej zgromadzono miliardy zrabowanych bogactw.
 • Jedno z tych miejsc znajduje się na dnie zniszczonego szybu w wrocławskim Pałacu Hochberg, w Polsce.
 • Skarm zawiera sztabki złota zabrane ze skarbców banku Rzeszy w ówczesnym mieście Breslau.

Uważa się, że zapas sztabek złota, biżuterii i monet znajduje się 200 stóp w dolnej części zniszczonego szybu studni na terenie pałacu Hochberg w pobliżu Wrocławia.

Naukowcy z Polsko-Niemieckiej Fundacji Mostów Śląskich twierdzą, że nabyli pamiętnik z loży masońskiej. Najprawdopodobniej skarb został ukryty w ostatnich dniach II wojny światowej i pogrzebany został wraz ze zwłokami świadków tego zdarzenia.

28 ton nazistowskiego złota potencjalnie wartego 1,25 miliarda funtów można ukryć na dnie zniszczonego szybu studni w tym pałacu w południowej Polsce, twierdzą naukowcy

28 ton nazistowskiego złota potencjalnie wartego 1,25 miliarda funtów można ukryć na dnie zniszczonego szybu studni w tym pałacu w południowej Polsce, twierdzą naukowcy.

Uważa się, że złoto pochodziło ze skarbca Rzeszy w pobliskim Wrocławiu - ówczesnego Wrocławia - i zostało ukryte, aby nie wpadło w rosyjskie ręce

Uważa się, że złoto pochodziło ze skarbca Rzeszy w pobliskim Wrocławiu – ówczesnego Wrocławia – i zostało ukryte, aby nie wpadło w rosyjskie ręce.

Poszukiwacze skarbów twierdzą, że miejsce to ujawniono w dzienniku oficera SS odpowiedzialnego za ukrywanie go (na zdjęciu)

Poszukiwacze skarbów twierdzą, że miejsce to ujawniono w dzienniku oficera SS odpowiedzialnego za ukrycie bogactw. Dziennik jest rzekomo napisany przez Egona Ollenhauera, oficera, który pomógł ukryć nazistowskie skarby na polecenie samego Hitlera.

Mówi się, że skarb obejmuje depozyty z banku Rzeszy w ówczesnym niemieckim mieście Breslau, obecnie we Wrocławiu.

Mówi się także, że zawiera cenne przedmioty od bogatych mieszkańców, którzy przekazali je żołnierzom SS w regionie na przechowanie w miarę postępu Armii Czerwonej w 1945 roku.

Jeśli twierdzenie to jest prawdziwe, wówczas skarb może być wart nawet 1,25 miliarda funtów przy dzisiejszych cenach.

Roman Furmaniak, szef fundacji, która prześledziła lokalizację, powiedział, że upublicznia swoje ustalenia, próbując wywrzeć nacisk na rząd, by wprowadził dochodzenie w tej sprawie.

W zeszłym roku przedstawił dziennik – który, jak twierdzi, został uwierzytelniony w Niemczech – polskiemu Ministerstwu Kultury, ale jeszcze nikt go nie zweryfikowali. A planowanie i finansowanie wykopu bez uprzedniej zgody rządu jest niemożliwe.

Jednak fundacja twierdzi, że otrzymali go od obecnych właścicieli pałacu – którzy ustawili ogrodzenie obwodowe i ochronę CCTV w okół Pałacu. 

Uważa się, że studnia znajduje się na terenie pałacu Hochberg (na zdjęciu), w pobliżu fontanny pokazanej na tej ilustracji

Uważa się, że studnia znajduje się na terenie pałacu Hochberg (na zdjęciu), w pobliżu fontanny pokazanej na tej ilustracji.

75-letni pamiętnik pamiętnik opisuje całe wydarzenie tak :

„Wielkie dzięki dla Grundmanna. Spotkaliśmy się w pałacu rodziny Hochberg. Dr Grundmann i jego ludzie przygotowali już na terenie pałacu głęboką studnię. W skrzyniach umieszczono na dnie: biżuterię, monety i złote wlewki, wiele z nich zostało uszkodzonych. Po zakończeniu prac studnia została wysadzona, zasypana i ukryta. Uszczelnienie, zakrycie i zabezpieczenie terenu zostało osiągnięte dzięki eksplozji, która została zaplanowana w parku zgodnie ze szkicem dr Grundmanna.

Pan Grundmann jest bardzo dobrym organizatorem. Po dostarczeniu tych 28 ton wojsko „Niech Bóg ich strzeże” w nieznane miejsce. Niestety, znaleźliśmy się pod ostrzałem i musieliśmy się wycofać, straciliśmy wszystko.

Gunther Grundmann był konserwatorem zabytków dla Niemców na Dolnym Śląsku przed wojną i w jej trakcie. W 1942 r., Obawiając się nalotów alianckich, powierzono mu zadanie skatalogowania ogromnych zasobów sztuki muzeów, instytucji, a także prywatnych kolekcji Rzeszy.

Do połowy 1944 r. Ukrył przedmioty ze swojej listy w około 74 miejscach na Dolnym Śląsku.

Pan Furmaniak powiedział:

„Na podstawie instrukcji otrzymanych od Quedlinburgerów wydaje mi się, że zlokalizowałem studnię na terenie pałacu”. 

Uważa, że ​​skarb w pałacu Hochberg jest jednym z 11 ukrytych w południowej Polsce, części Czech i wschodnich Niemczech. 

Pamiętnik

Pamiętnik

Śląska Fundacja Mostowa twierdzi, że otrzymał dziennik od loży masońskiej w Niemczech, która przechowywała go przez dziesięciolecia po zakończeniu wojny. ;/Furmaniak twierdzi, że dziennik został napisany przez oficera SS Egona Ollenhauera, który zapewnił powiązanie między oficerami SS ukrywającymi skarb i bogatymi członkami SS a ich rodzinami, które posiadały kosztowności.

Jedna ze skrzyń odnaleziona tam zawierała 47 dzieł sztuki, które prawdopodobnie zostały skradzione ze zbiorów we Francji, w tym obrazy Botticellego, Rubensa, Cezanne’a, Carravagio, Moneta, Dürera, Raffaela i Rembrandta.

Mówi się, że kolejna skrytka zawiera przedmioty religijne skradzione z całego świata w celu znalezienia dowodów na rasistowską ideologię Hitlera. 

Podobno Hitler nakazał schować 260 ciężarówek z kosztownościami na Śląsku, gdy fala II wojny światowej zwróciła się przeciwko niemu.

Według Furmaniaka dziennik prowadzony był przez dziesięciolecia przez 1100-letnią lożę masońską w Saksonii-Anhalt, zanim 10 lat temu został on przekazany Śląskiej fundacji.

Powiedział, że szczegóły można było ujawnić dopiero w zeszłym roku po śmierci osób związanych z wydarzeniami, które miały miejsce pamiętniku. 

Źródło:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8361037/28-tonnes-Nazi-gold-hidden-palace-Poland.html?ito=facebook_share_article-related&fbclid=IwAR04Z5XxAFL9usLNlhrMD4opmCHxwrIzZ-V8UAmlv41ZQ6J61YSIDTGMl_M

Udostępnij

62 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PAMIĘTNIKA: 28 TON NAZISTOWSKIEGO ZŁOTA UKRYTE W POLSCE .

Globalna Świadomość1 czerwca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY W PRZYSZŁOŚCI CZEKA NAS ”IDIOKRACJA” ? JAKO LUDZIE STAJEMY SIĘ CORAZ BARDZIEJ GŁUPI.Następny artykułSTAROŻYTNE PROCESY ALCHEMICZNE – ODCZYTYWANIE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB

62 komentarze

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PAMIĘTNIKA: 28 TON NAZISTOWSKIEGO ZŁOTA UKRYTE W POLSCE .
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • 62 komentarze
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?