extra-terrestrial

DLACZEGO ANUNNAKI OPUŚCILI ZIEMIĘ ?

DLACZEGO ANUNNAKI OPUŚCILI ZIEMIĘ ?

Jedną z najtrwalszych tajemnic sumeryjskich bogów Anunnaki jest to, jak odeszli i czy kiedykolwiek powrócą. W”the End Of Days” Zechariah Sitchin próbuje udzielić odpowiedzi na zagadkę odejścia Anunnaki w końcowym dziele serii ”Earth Chronicles” .

Kiedy starożytni kosmici Anunnaki opuścili ziemię ?

Według Sitchina kluczem do odkrycia tajemnicy odejścia Anunnaki jest następstwo drugiej wojny o piramidy, w której miasto Babilon pod władaniem Marduka zyskało na znaczeniu jako ważna kraina Anunnaki.

Powstanie Babilonu pod Mardukiem oznaczało, że wszyscy przyszli królowie Babilonu byli zobowiązani czcić Marduka jako Boga / Stwórcę zgodnie ze zmienionym Eposem Enuma Elizeusza, który teraz umieścił Marduka w centrum Sumeryjskiego Kosmosu.

Szczyt kultu Marduka był doroczną uroczystością, podczas której posąg Marduka był noszony po całym mieście podczas recytacji Enumy Elizeusza, potwierdzając status Marduka jako Boga godnego najwyższych zaszczytów Babilonu.

Według Sitchina, teksty sumeryjskie ujawniają, że powstanie Babilonu i dojście do władzy Marduka doprowadziło do pokonania bogów z klanu Enlilitów, którzy byli zmuszeni porzucić swoje świątynie w kultowych miastach takich jak Harran, skąd wysłano Abrahama, aby przeciwstawił się siłom Marduka na półwyspie Synaj podczas 2. wojny o piramidę .Jednak pokonani bogowie Enlilitów wkrótce powrócą.

Powody odejścia starożytnych kosmitów Anunnaki: porzucenie kultu Marduka.

Z czasem Babilon przeszedł z kultu Marduka na kult jego rywala księżycowego Boga Anunnaki o imieniu Sin. Wydarzenia związane z tą zmianą można przypisać Najwyższej Kapłance Boga Anunnaki Sin w świątyni Enlilite w Harran, która rzekomo zawarła pakt z Sinem , przekonując go, aby pomógł jej synowi Nabonidowi uzyskać tron ​​Babilonu, a w zamian ponownie ustanowił kult księżycowego boga grzechu strącając z tronu Marduka.

Spisek się powiódł, a kult Sin zastąpił wiarę w Marduka w całym Babilonie.

Marduk i Sin reprezentowali przeciwne strony Klanów Anunnaki, którzy walczyli o dominację podczas II Wojny o Piramidy.

Marduk był synem księcia Anunnaki ENKI, a Sin reprezentował interesy ENlilitetów będąc potomkiem ENLIL’A

Porzucenie kultu Marduka na rzecz grzechu pod rządami babilońskiego króla Nabonidusa doprowadziło do zawarcia paktu między Mardukiem a Cyrusem Wielkim, co doprowadziło do podboju Babilonu przez Cyrusa Wielkiego w imię Marduka, który zapoczątkował imperium perskie.

Sumeryjskie zapisy przechowywane zarówno przez Nabonidusa, jak i Cyrusa Wielkiego odnotowują ich poświęcenie dla boga Anunnaki, przy czym Nabonidus przypisuje swoje królestwo Sinowi, a Cyrus Wielki przypisuje swoje zwycięstwo nad Nabonidusem i podbój Babilonu Mardukowi.

Sitchin sugeruje, że faktycznie istniały 2 oddzielne odłamy Anunnaki na Ziemi.

Pierwsze odejście Anunnaki głównie przez Enlilitów nastąpiło natychmiast po ich pokonaniu przez Marduka w II wojnie o piramidy, a drugie bardziej kompleksowe odejście zarówno Enlilitów, jak i Enkiitów nastąpiło po upadku Babilonu.

Po zniszczeniu obiektu portu kosmicznego Synaj podczas 2. wojny o piramidy, Sitchin sugeruje, że pozostałe obiekty portu kosmicznego w Mezo-Ameryce, a w szczególności NAZCA i Teotihuacan, które były wcześniej wykorzystywane podczas wizyty kontrolnej projektu Najwyższego Władcy Anu na Ziemi przed zniszczeniem nuklearnym cywilizacji sumeryjskiej w II wojnie z piramidami, zostały wykorzystane przez Anunnaki, by najpierw wyruszyć na Marsa, a następnie na Nibiru po katastrofie nuklearnej wywołanej przez II wojnę piramid.

Sitchin sugeruje, że pewne anomalie strukturalne, takie jak słynna twarz na Marsie powstała, kiedy planeta była Bazą Anunnaki, używaną jako stacja ważąca do transportu złota Ziemi do Nibiru przez Mars.

Ogromne złote skrzynie odkryte przez Hiszpanów podczas ich podboju Mezoameryki w ocenie Sitchina, sugerują, że obszar ten służył jako miejsce przechowywania złota, aby złoto mogło zostać wysłane na Nibiru po przez stację na Marsie.

Wniosek i perspektywy archeologiczne.

Należy zauważyć, że archeologia głównego nurtu, a także niezależni badacze, tacy jak Graham Hancock w ”Fingerprints Of The Gods”, niekoniecznie zgadzają się z interpretacją Sitchina dotyczącą przeznaczenia miejsc NAZCA i Teotihuacan jako miejsc wykazujących odejście Anunnaki z Ziemi.

Zamiast tego obaj przypisani są do Ludzkich Cywilizacji bez interwencji pozaziemskiej intencji.

Jednak interpretacji Sitchina udało się wyplatać nić wyjaśniającą związek między tymi miejscami, zarejestrowane wydarzenia w historii starożytnej i anomalie zjawisk kosmicznych takich jak Twarz na Marsie.

Czy połączenie to istnieje pozostaje kwestią dyskusyjną. Jak zawsze zalecamy zapoznanie się z materiałem i sformułowanie własnych opinii.

Źródło :

https://www.afrikaiswoke.com/2020/02/22/departure-of-the-anunnaki/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DLACZEGO ANUNNAKI OPUŚCILI ZIEMIĘ ?

Globalna Świadomość12 czerwca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułASTANA – OKULTYSTYCZNA STOLICA ILUMINATÓW.Następny artykuł”KORPORACJA HOLOKAUST” – JAK ZNANE MARKI WSPIERAŁY HITLERA.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

NADEJŚCIE ”POSŁAŃCA” – COŚ DZIWNEGO ZBLIŻA SIE DO NASZEJ ATMOSFERY I ŁAMIE PRAWA FIZYKI PRAWDZIWE BLISKIE SPOTKANIA – CZARNOOKIE DZIECI

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • DLACZEGO ANUNNAKI OPUŚCILI ZIEMIĘ ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?