Otwórz oczySkok w króliczą norę

PARK VIGELANDA W OSLO – ODRAŻAJĄCO NIEPOKOJĄCA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA PEŁNA DEWIACJI.

PARK VIGELANDA W OSLO – ODRAŻAJĄCO NIEPOKOJĄCA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA PEŁNA DEWIACJI.

W norweskiej stolicy znajduje się miejsce absolutnie niepokojące. Zastygły tam w granicie i żeliwie ponad 200 strasznych postaci.

Park Vigelanda (Vigelandsanlegget) to jedna z największych atrakcji turystycznych Oslo, a nazwano go na cześć rzeźbiarza, który urodził się, by rzeźbić. Sam park – niczym organiczny twór – rozrastał się, by osiągnąć gigantyczne rozmiary. Początkowo Gustav Adolf Vigeland miał na zamówienie władz miasta zaprojektować fontannę.

Gustav Vigeland był uczniem Rodina, norweskim rzeźbiarzem, który w 1907 roku dostał zlecenie na zaprojektowanie fontanny w parku w Oslo. Ale że był to człowiek wielkiej wyobraźni, to poniosło go aż tak, że zaprojektował setki rzeźb, a nawet oświetlenie, kute bramy i furtki do parku. On projektował i wykonywał gipsowe formy, a reszty dokonali zatrudnieni przez niego kamieniarze, kowale i odlewnicy. Projekt był tak dokładny, że nawet po jego śmierci w 1943 roku można było dokończyć dzieło. A wszystko zaczęło się od fontanny…

Pomysł na utworzenie parku powstał na początku XX wieku. Najpierw powstała fontanna, wokół której Vigeland zaczął ustawiać rzeźby i płaskorzeźby, a następnie ozdobny most łączący dwa stawy. Dziś całość to 212 rzeźb, a na nich prawie 600 postaci.

Na wzniesieniu stoi Monolit: 14-metrowa kolumna wyrzeźbiona z jednej bryły kamienia złożona ze 121 postaci ludzkich. Ludzka Wieża Babel.

W całym parku jest prawie 600 postaci: patrzących, obrażonych, smutnych, złoszczących się, płaczących, pocieszających i tak dalej.

Głęboko niepokojący jest Obelisk – okultystyczny symbol Fallusa, w tej formie pseudo-artysta stworzył go z ludzkich ciał….komentarz pozostawiamy wam.

Park Vigelanda – symbolika rzeźb.

Park Vigelanda składa się z pięciu artystycznie tematycznych części:

 • Bramę Główną;
 • Most, na którym grupa rzeźb opowiada o relacjach między mężczyznami i kobietami czy też dorosłymi i dziećmi;
 • Fontannę – przedstawia etapy życia człowieka od narodzin po śmierć;
 • Koło Życia jako symbol wieczności
 • Monolit, jedną z najbardziej znanych rzeźb Norwega. Składa się on ze 121 nagich, ludzkich postaci w ruchu. Wygląda to jak Wieża Babel. Można tu zobaczyć wiele: walkę o przetrwanie ale i tęsknotę za drugim człowiekiem i jego bliskością.

W parku Vigelanda znajdziemy też autoportret artysty. Przedstawił siebie w roboczej odzieży z młotkiem i dłutem w dłoniach, czyli jako … rzeźbiarza.

Vigeland – ciemna strona mocy.

W dokończeniu pracy pomagały Vigelandowi władze Oslo, a w końcowym etapie także naziści. Przez ten pryzmat dzieło norweskiego rzeźbiarza odpowiada jak najbardziej totalitarnym ideom. „Atletyczne sylwetki mężczyzn i kobiet najczęściej są w ruchu: walczą, odpychają się, splatają.

Umiłowana przez Norwegów przyroda – klomby, staw, wysokie drzewa, żywopłoty z sekretnymi bramami – nie jest już sielskim azylem, lecz areną walk, sceną, na której darwinistyczny taniec ludzi, zwierząt i demonicznych jaszczurów na cokołach składa hołd bezwstydnej potędze życia. (…) Oto matka, którą z dziką satysfakcją na twarzy ujeżdża mały chłopczyk, ująwszy jej warkocze jak uzdę….

”Postępowe” centrum Europy bezpardonowo propaguje dewiacje seksualne a nawet pedofilię niektóre z posągów są głęboko niepokojące ,niesmaczne i przerażające.

Muskularny mężczyzna kopie z furią hordę atakujących niemowlaków. I jeszcze ta najsłynniejsza rzeźba, przy której każdy zwiedzający obowiązkowo robi sobie selfie…..

Wrażenia turystów z wędrówki po Parku Vigelanda są… różne. nieludzkie postacie wprawiają niektórych patrzących w nieprzyjemny niepokój. W sieci można natknąć się nawet na interpretacje dzieła Vigelanda w odniesieniu do pedofilii i nazizmu.

Umómy się żaden normalny człowiek nie stworzył by takich ”dzieł sztuki” a inny normalny człowiek nie pozwolił by na postawienie ich w miejscu publicznym… Jest to kolejna cześć układanki, której częścią są historie takie jak ”pizzagate” czy elity i aderenochrom pozyskiwany z dzieci… oni po prostu się z tym już nie kryją…

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PARK VIGELANDA W OSLO – ODRAŻAJĄCO NIEPOKOJĄCA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA PEŁNA DEWIACJI.

Globalna Świadomość15 czerwca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułJAK FLUOR ZMIENIA LUDZI W OTĘPIAŁYCH NIEWOLNIKÓWNastępny artykułDAVID RODRIGUEZ BOKSER WAGI CIĘŻKIEJ I BRAT OBAMY POTWIERDZAJĄ, ŻE W PEDOFILSKIE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” GEOINŻYNIERIA I ”PŁUCA CHEMTRAILS” – ZOBACZ CZYM ODDYCHASZ ! GŁÓD ADRENOCHROMU !

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • PARK VIGELANDA W OSLO – ODRAŻAJĄCO NIEPOKOJĄCA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA PEŁNA DEWIACJI.
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?