Otwórz oczy

SIEDEM POWODÓW PRZEZ KTÓRE LUDZIE SĄ POSŁUSZNI WŁADZY.

SIEDEM POWODÓW PRZEZ KTÓRE LUDZIE SĄ POSŁUSZNI WŁADZY.

Rebelianci są bardzo ważną częścią społeczeństwa, ale rzadko otrzymują uznanie, na jakie zasługują. Pomagają nam przełamać stare normy i zapobiegają popadaniu w grupowe myślenie. Jednak natura ludzka skłania większość z nas do pozostania w naszej strefie komfortu, nawet jeśli oznacza to mniej wolności osobistej i więcej niedogodności w życiu.

Dlaczego tak się dzieje, że tak wielu ludzi ignoruje świat zewnętrzny lub traktuje go jako problem kogoś innego, dopóki nie dotrze on do ich własnych drzwi? Poniżej opisujemy siedem powodów, dla których ludzie są posłuszni władzy, nawet jeśli jest to sprzeczne z ich interesem.

Nawyk

Jak powszechnie wiadomo, nawyki są niezwykle trudne do przełamania i nawet jeśli mamy narzekania co do stanu rzeczy, zaakceptowanie naszej niedoskonałej rzeczywistości wydaje nam się lepsze niż przyjmowanie zniechęcającej perspektywy zmiany. I odwrotnie… nawyk przestaje być powodem do posłuszeństwa w czasach kryzysu politycznego : trochę podobne do tego, czego doświadczamy teraz w wyniku plandemii. Pomimo, że wielu z nas nie chciało zmieniać naszych przyzwyczajeń, nasze przyzwyczajenia zostały dla nas siłą zmienione.

Obowiązek moralny

Drugim powodem posłuszeństwa jest obowiązek moralny, który jest oczywiście motywem bardzo często spotykanym w religii, ale z politycznego punktu widzenia to :

  • Posłuszeństwo dla dobra społeczeństwa.
  • spolegliwość przed władzą i kult autorytetu
  • postrzeganie moralnego obowiązku jako posłuszeństwa ze względu na „zgodność poleceń z przyjętymi normami”.

Większość ludzi uważa, że ​​takie polecenie, jak zakaz popełnienia morderstwa, jest nakazem moralnym i dlatego go przestrzegają.

Interes własny

Trzecim powodem posłuszeństwa jest interes własny i jest to prawdopodobnie jeden z bardziej powszechnych obecnie motywów. Na przykład większość dużych korporacji jest niemoralna i stara się wycofać się z aktualnych trendów społecznych i politycznych, aby zdobyć pieniądze, status i aprobatę. Wystarczy spojrzeć na wszystkie korporacje, które nagle stały się „orędownikami sprawiedliwości społecznej” po śmierci George’a Floyda : żaden z nich nie przejmował się brutalnością policji i Black Lives Matter, dopóki nie stało się to w ich interesem.

Ten interes własny może oczywiście obejmować także jednostki. Sławni i mało znani ludzie mogą wiele zyskać, trzymając się w grupie : trzymając się kurczowo swojej reputacji , pracy, pozycji społecznej i perspektywy przyszłej kariery.

Identyfikacja psychologiczna z władcą

Czwartym powodem posłuszeństwa jest psychologiczna identyfikacja z władcą, co oznacza, że ​​ludzie mają ścisły emocjonalny związek z władcą, reżimem lub systemem. Wyobrażam sobie, że spotkałbyś się z tym wiele, na przykład w komunistycznej Rosji lub nazistowskich Niemczech i w obecnej Korei Północnej.

Strefa obojętności

Piąty powód posłuszeństwa jest dziś niezwykle powszechny i ​​jest ni „strefa obojętności”, co oznacza, że ​​nawet jeśli ludzie nie są w pełni zadowoleni ze stanu rzeczy , mają margines obojętności lub tolerancji na negatywnych dla nich aspekty zaistniałe w społeczeństwie.

Strach przed sankcjami

Szósty powód posłuszeństwa jest najbardziej oczywisty… i to jest„ strach przed sankcjami ”, który generalnie wiąże się z groźbą lub użyciem jakiejś formy przemocy fizycznej wobec nieposłusznego podmiotu i nakłania do posłuszeństwa jedynie siłą przymusu. działając na ludziach po prostu poprzez ich lęk.

Brak pewności siebie

Wreszcie siódmym i ostatnim powodem posłuszeństwa jest brak pewności siebie wśród, co oznacza, że ​​wielu ludzi po prostu nie ma wystarczającej pewności siebie, własnego zdania i bodźców, by stać się zdolnymi do nieposłuszeństwa i oporu.

Dzięki internetowi dość często obserwujemy ten motyw. Tysiące ludzi codziennie potępia się, że są nieszczęśliwi ze względu na stan rzeczy, a mimo to nic nie robią, ponieważ nie mają zaufania do swojej osobistej zdolności i nie potrafią podejmować odpowiednich działań.

Choć władza jest uprawniona do używania wszelakiej maści narzędzi do kontrolowania jednostek ludzkich to opór przed drakońską niesprawiedliwością rządu jest często lepszy dla jednostki i jej społeczeństwa bezczynność. Chociaż z pewnością nie jest to pełna lista, być może pomoże ci lepiej zrozumieć swoją rolę w życiu i społeczeństwie.

Źródło : https://www.wakingtimes.com/2020/09/02/the-seven-reasons-we-obey-authority/

Udostępnij

SIEDEM POWODÓW PRZEZ KTÓRE LUDZIE SĄ POSŁUSZNI WŁADZY.

Globalna Świadomość14 września 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułLUSZ – PRAWDZIWY CEL ISTNIENIA ZIEMI I LUDZI ?Następny artykułHYBRYDYZACJA LUDZKOŚCI I UPROWADZENIA PRZEZ UFO W ŚWIETLE BIBLII I

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

EUROPA ŚPI ! ZOBACZ JAK JAPONIA WALCZY Z TYRANICZNYM 'TRAKTATEM PANDEMICZNYM’ ’100 RAZY ŚMIERTELNIEJSZA NIŻ COVID-19′ – NOWA PANDEMIA W

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • SIEDEM POWODÓW PRZEZ KTÓRE LUDZIE SĄ POSŁUSZNI WŁADZY.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?