Zaraza

OCHOTNIK NA KTÓRYM TESTOWANO SZCZEPIONKĘ FIRMY AstraZenca NA C/19 ZMARŁ.

Brazylijska narodowa agencja nadzoru zdrowia Anvisa poinformowała o śmierci obywatela Brazylii, biorącego udział w testowaniu szczepionki dla brytyjskiej firmy AstraZeneca. Przyczyna śmierci nie została ujawniona „z powodów etycznych i poufności”.

„19 października 2020 roku Anvisa została oficjalnie poinformowana o śmierci ochotnika, który brał udział w testowaniu oksfordzkiej szczepionki” – powiedział przełożony w oświadczeniu opublikowanym przez portal G1.

Oświadczenie agencji Anvisa nie ujawnia jednak przyczyny śmierci Brazylijczyka ani nie dostarcza informacji o tym, czy ochotnik otrzymał placebo, czy aktywny lek.

AstraZeneca powiedziała G1, że nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie śmierci osoby testującej szczepionkę i nie komentuje tej informacji.

Według agencji Anvisa, międzynarodowy komitet ds. oceny bezpieczeństwa badań szczepionek zalecił kontynuację testów.

Szczepionka, która jest opracowywana przez brytyjski koncern AstraZeneca i Uniwersytet w Oxfordzie jest bezpieczna pomimo śmierci ochotnika i będzie nadal testowana – głosi oświadczenie rzecznika uniwersytetu.

„Po dokładnym przestudiowaniu tej kwestii w Brazylii nie było obaw jeśli chodzi o bezpieczeństwo badań klinicznych. Niezależne dochodzenie, oprócz ustaleń brazylijskiego organu regulacyjnego, zaleciło kontynuowanie testów” – powiedział urzędnik uniwersytetu w oświadczeniu.

Wcześniej w Wielkiej Brytanii podczas testów szczepionki jeden z ochotników zachorował, ale po śledztwie okazało się, że jego choroba nie jest związana ze szczepieniami, a testy można bezpiecznie kontynuować.

Trzecia faza badań.

Trzecia faza badań klinicznych nad szczepionką rozwijaną przez brytyjsko-szwedzki koncern oraz brytyjską uczelnię, w której biorą udział tysiące ochotników, została wstrzymana we wrześniu, gdy wykryto poważną chorobę u jednego z uczestników. Od tego czasu testy zostały wznowione w Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii i Indiach.

Aby nie było wątpliwości co do źródła informacji nadmieniamy, że o tym fakcie wspomniał polsatnews.pl

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-21/testy-szczepionki-na-covid-19-zmarl-uczestnik-badan-klinicznych/

Najnowsze wpisy

Kategorie

OCHOTNIK NA KTÓRYM TESTOWANO SZCZEPIONKĘ FIRMY AstraZenca NA C/19 ZMARŁ.

22 października 2020 / Możliwość komentowania OCHOTNIK NA KTÓRYM TESTOWANO SZCZEPIONKĘ FIRMY AstraZenca NA C/19 ZMARŁ. została wyłączona

Może Ci się spodobać

JAK WŁADZA ZASZCZEPI NARODY NA SarsCov/2. 6 listopada 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • OCHOTNIK NA KTÓRYM TESTOWANO SZCZEPIONKĘ FIRMY AstraZenca NA C/19 ZMARŁ.
  • Może Ci się spodobać