Świat jest inny

FACEBOOK TO TAJNY PROJEKT DARPA O NAZWE ”LIFELOG”.

FACEBOOK TO TAJNY PROJEKT DARPA O NAZWE ”LIFELOG”.

Facebook jest prawdopodobnie tylko zmienioną nazwą projektu DARPA LifeLog. To napięte czasy dla przyjaznych ludzi na Facebooku. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny dyktatury mediów społecznościowych, skierował swoją wielomiliardową korporację na wzburzone morza wielu cywilnych batalii sądowych o łamanie praw użytkownika.

Nie ma wątpliwości, że Facebook jest winny licznych naruszeń praw obywatelskich. Skandal Cambridge Analytics z 2018 roku spowodował gwałtowny spadek liczby akcji FB. Kolejne skandale spowodowały stały spadek wartości firmy dla akcjonariuszy. Ale to nie wydaje się mieć znaczenia dla firmy, która wydaje się być napędzana przez wyższe źródła, być może związane z federalnym stanem nadzoru.

Millie Weaver i jego ”Shadowgate Documentary” demaskuje to jako celowy zabieg mający na celu restrukturyzację udostępniania danych. W filmie z 9 marca 2019 r. Analitycy wypowiadają się z poważnym ostrzeżeniem o „przestępczym zachowaniu Facebooka, i jego sieci gromadzenia danych i jego współpracy z rządem Stanów Zjednoczonych – początkowo z Pentagonem – aby rozpocząć to, co nazywa się gromadzeniem danych na tak zwane „wyznaczone cele”.

To my, ludzie świata, jesteśmy wyznaczonymi celami, które zostały wybrane przez rząd USA, CIA i Pentagon. Czy to zwykły zbieg okoliczności, że tego samego dnia, w którym Facebook wystartował – 4 lutego 2004 r. – zakończył się cywilny projekt szpiegowski Pentagonu LifeLog?

Projekt ”LifeLog”

Projekt sponsorowany przez amerykańską Agencję Obrony Zaawansowanych Projektów Badawczych (DARPA), został utworzony w celu gromadzenia danych o wszystkich osobach na ziemi.

DARPA działa jako oddział badawczy Departamentu Obrony i jest odpowiedzialny za wydawanie ogromnej prawnie niepoliczalnej ilości dolarów podatników na prowadzenie czarnych operacji, tajnych przed kontrolą publiczną.

LifeLog to oparty na ontologii pod-system, który przechwytuje, przechowuje i udostępnia przepływ doświadczeń ludzkich związanych interakcji ze światem w celu wspierania szerokiego spektrum innych możliwości systemu.

LifeLog został zaprojektowany jako wszechstronny system przejmowania danych osobowych mający na celu gromadzenie w jednym miejscu wszystkiego, co dana osoba mówi, widzi lub robi: wykonanych rozmów telefonicznych, oglądanych programów telewizyjnych, czytanych czasopism, kupionych biletów lotniczych , wiadomość e-mail oraz wysłanych i odebranych wiadomości.

Po co zawracać sobie głowę tą ogromną kolekcją działań osobistych, zawodowych i towarzyskich poszczególnych obywateli?

Z tego pozornie niekończącego się oceanu informacji informatycy kreśliliby charakterystyczne trasy w danych, mapując relacje, wspomnienia, wydarzenia i doświadczenia.

W 2004 roku działacze na rzecz praw obywatelskich natychmiast sprzeciwili się programowi inwigilacji, podnosząc czerwoną flagę, że LifeLog może zostać skierowany przeciwko nam, ludziom i stać się ostatecznym narzędziem do profilowania potencjalnych wrogów państwa.

Rząd USA zareagował, zamykając Project LifeLog. W lutym 2004 r. Badacze projektu twierdzą, że nie są pewni, dlaczego go porzucono. Darpa nie przedstawiła wyjaśnienia cichego anulowania LifeLog. „Zmiana priorytetów” to jedyne uzasadnienie, jakie przedstawiła rzeczniczka agencji Jan Walker.

Obserwatorzy, zastanawiają się czy LifeLog został zastąpiony przez Facebooka, który, co dziwne, wystartował 4 lutego 2004 r. – tego samego dnia DARPA ogłosiła zakończenie swojego publicznego monitoringu Project LifeLog.

Chodzi o to, że zdeterminowani szefowie w DARPA zdali sobie sprawę, że ludzie mogą nie gromadzić się, aby ujawnić swoje dane osobowe zimnej, twardej agencji rządowej. Ale Facebook był ciepły i zachęcający: „Załóż darmowe konto i poznaj przyjaciół” – kciuki w górę! Opinia publiczna przeszła na Facebooka.

W 2004 roku powiedziano nam, że platforma mediów społecznościowych była pomysłem kilku studentów Harvardu – Mark Zuckerberg i Eduardo Saverin, którzy chcieli stworzyć katalog szkół oparty na zdjęciach twarzy, który był by w kontakcie z kolegami z klasy i innymi współpracownikami.

Serwis społecznościowy został uruchomiony jako ”FaceMash” w lipcu 2003 r., Ale później zmienił się na ”TheFacebook”. 4 lutego 2004 r. Wystarczy spojrzeć teraz na Facebooka! Niektórzy ludzie publikują każdy intymny szczegół swojego codziennego życia, a także ważne informacje: imię i nazwisko, adres, telefon, adres e-mail, adres internetowy, nazwiska, itp.

Studenci Harvardu stanowili początkową bazę testową, a następnie inne uczelnie w okolicach Bostonu, Ivy League a następnie większość uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wszyscy posiadający ważny adres e-mail oraz co najmniej 13 lat mogli tu dołączyć. Rozwój i akceptacja społeczna Facebooka były po prostu fenomenalne.

Ma to sens, jeśli Facebook jest faktycznie psem sponsorowanym przez rząd.

Coraz częściej wydaje się, że tak jest, ponieważ „standardy społecznościowe” Facebooka tłumią wolność słowa na wszelkie tematy anty-establishmentowe.

Nic dziwnego, że inne rządy światowe i NSA również włączyły się w tajny program, aby ułatwić przyjaznemu użytkownikowi Facebookowi rolę Globalnego Zbieracza Danych Osobowych. Jednak Facebook był niechlujny, jeśli chodzi o prywatność i obawy o bezpieczeństwo użytkowników, i teraz wpatruje się w beczkę pozwów wniesionych przez dużą liczbę wściekłych użytkowników, których dane osobowe zostały wykorzystane przez witrynę szpiegowską mediów społecznościowych.

1 lutego 2019 r. Sędzia federalny w San Francisco orzekł, że Facebook może zostać pozwany za pozwolenie na wpadnięcie prywatnych danych użytkowników w ręce stron trzecich, takich jak Cambridge Analytics. Sędzia okręgowy USA Vince Chhabria krótko orzekł, że „Szkoda polega na ujawnieniu prywatnych informacji”. Nie mogliśmy się bardziej zgodzić. Ale czy to rażące naruszenie praw obywatelskich spowoduje upadek Facebooka na dobre? Tylko czas pokarze.

Udostępnij