AGENDA 2030

WHO OGŁOSIŁO PRZYGOTOWANIA DO NOWEJ PANDEMII – 3 SCENARIUSZE KOŃCA KORONA/WIRUSA.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje na całym świecie do rozpoczęcia przygotowań do nowej pandemii „teraz”. Odpowiednie oświadczenie zostało opublikowane na stronie internetowej WHO przed 73. doroczną sesją Światowego Zgromadzenia Zdrowia.

Według organizacji kraje z silną infrastrukturą umożliwiającą przygotowanie się na sytuacje kryzysowe wykazały zdolność do szybkiego działania w celu powstrzymania i kontrolowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pierwsza część zgromadzenia odbyła się w Genewie w dniach 18-19 maja. Na listopadowej konferencji (9-14 listopada) planowane jest przyjęcie rezolucji „o wzmocnieniu przygotowania do nagłych sytuacji w ochronie zdrowia”.

Projekt dokumentu w języku angielskim ma siedem stron i wzywa kraje do „nadania priorytetu na najwyższym szczeblu politycznym” lepszej gotowości na sytuacje kryzysowe.

Eksperci WHO uważają również za konieczne zapewnienie „odpowiedniego wynagrodzenia” pracownikom służby zdrowia. Podkreślają, że ważne jest szkolenie pracowników służby zdrowia i „wzmocnienie roli lokalnych pracowników służby zdrowia”.

Organizacja jest przekonana, że ​​wszystkie kraje muszą ulepszyć swój sprzęt „w celu wykrywania i reagowania na COVID-19 i inne niebezpieczne choroby zakaźne”. WHO uważa, że ​​globalna społeczność może pokonać koronawirusa dzięki nauce i solidarności.

„Wiele stanów i miast z powodzeniem zapobiegło i kontrolowało transmisję, stosując kompleksowe i oparte na dowodach podejście” – głosi oświadczenie.

Międzynarodowa organizacja przypomniała, jak świat był w stanie zjednoczyć się, aby wdrożyć „plan przyspieszenia rozwoju szczepionek, diagnostyki i terapii”.

Wcześniej dyrektor generalny WHO Tedros Adan Ghebreyesus wymienił długoterminowe konsekwencje dla osób, które wyleczyły się z COVID-19. Te efekty wpływają na ważne układy organizmu, powiedział. Szef WHO wyjaśnił, że mówimy o objawach, takich jak zmęczenie, kaszel, trudności w oddychaniu, stan zapalny i uszkodzenie głównych narządów, w tym płuc i serca.

Inny wirus podobny do „koronawirusa” pojawił się w Japonii.

W odchodach nietoperzy znalezionych w Japonii znaleziono wirusa podobnego do koronawirusa COVID-19. Znaleziska dokonała grupa naukowców z Uniwersytetu Tokijskiego.

Wirus, który odkryli w biomateriałach nietoperzy zebranych siedem lat temu, jest w 81,5% identyczny z nowym koronawirusem. Jednocześnie w trakcie badań klinicznych potwierdzono, że wykryta postać wirusa nie jest przenoszona na ludzi.

Według japońskiej telewizji publicznej jest to pierwszy przypadek wykrycia koronawirusa u zwierząt w tym kraju. Wcześniej eksperci już odkryli u nietoperzy żyjących w Chinach wirusy identyczne z nowym koronawirusem.

Wcześniej informowano, że mutację koronawirusa COVID-19 odnotowano w Danii. Zmutowany koronawirus rozprzestrzenił się na ponad tysiąc ferm futerkowych, w których hoduje się norek, i został już zidentyfikowany u 12 osób. Blokuje tworzenie przeciwciał i osłabia skuteczność szczepionek.

Zmutowany koronawirus może przenosić się z norek na ludzi, dlatego władze Wielkiej Brytanii ogłosiły dwutygodniową kwarantannę dla każdego, kto pochodzi z Danii.

W sumie przypadki chorób zwierząt z koronawirusem odnotowano w 17 krajach na całym świecie. Większość z nich jest zarejestrowana w USA.

Ministerstwo zaznaczyło: najbardziej możliwym ekologicznym rezerwuarem koronawirusa są nietoperze. W naszym kraju kot złapał pierwszego COVID-19.

Trzy scenariusze zakończenia pandemii koronawirusa.

Dziennikarz naukowy Edmund Yong przedstawił kilka scenariuszy zniknięcia infekcji na początku 2020 roku. Tak więc pierwszy „scenariusz chiński” sugerował, że koronawirus utrzyma się w Europie i Stanach Zjednoczonych przez kilka miesięcy, a następnie sam zniknie. Jak widać, tak się nie stało. Sam Yong nazwał ten scenariusz mało prawdopodobnym.

Według drugiego scenariusza wszystko potoczy się podobnie jak świńska grypa, na którą cierpiało 0,7-1,4 mld ludzi, a zginęło 150-575 tys. Liczba ofiar nowego wirusa jest znacznie wyższa – ponad 1,22 mln osób, a łącznie 50 mln osób. Oznacza to, że pandemia jest znacznie bardziej niebezpieczna niż świńska grypa.

Trzeci scenariusz mówi, że koronawirus może pozostać z nami przez długi czas lub na zawsze. Ludzie będą zmuszeni się dostosować. Wielu naukowców i zwykłych ludzi uważa, że ​​ten scenariusz jest bliski rzeczywistości. Co sprzyja totalitarnym władzom do wprowadzenia powszechnego NWO w prawie każdym zakątku świata.

Wirus dość dobrze zakorzenił się wśród ludzi, więc szanse na jego całkowite zniknięcie są zredukowane do zera. Szczepionka, jeśli jest skuteczna, zmieni przebieg gry, ale nie wyeliminuje całkowicie Covid-19.

Jeśli szczepionka nie zadziała, koronawirus może stać się chorobą sezonową iz czasem nieco osłabnąć. Lekarze znajdą sposoby na stłumienie tego szczepu, tak jak w przypadku HIV.

Szczepionka została zaprezentowana przez dziesięć różnych firm, ale jej wydanie wymaga długiej próby. Mówimy o dziesiątkach tysięcy ludzi i monitorujemy je przez ponad miesiąc. Nie minęło wystarczająco dużo czasu, aby mówić o bezpieczeństwie. To jest główny powód, dla którego świat odrzuca rosyjską szczepionkę.

Ostatnie wpisy

Kategorie

WHO OGŁOSIŁO PRZYGOTOWANIA DO NOWEJ PANDEMII – 3 SCENARIUSZE KOŃCA KORONA/WIRUSA.

12 listopada 2020 / Możliwość komentowania WHO OGŁOSIŁO PRZYGOTOWANIA DO NOWEJ PANDEMII – 3 SCENARIUSZE KOŃCA KORONA/WIRUSA. została wyłączona

Może Ci się spodobać

NIEZALEŻNI BADACZE MEDYCZNI : PRZEBADALI POD MIKROSKOPEM PREPARATY MOD ERNNY I PFI”SS”ERA. 28 sierpnia 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • WHO OGŁOSIŁO PRZYGOTOWANIA DO NOWEJ PANDEMII – 3 SCENARIUSZE KOŃCA KORONA/WIRUSA.
  • Może Ci się spodobać