extra-terrestrial

OSTRZEŻENIE OD OBCYCH, CZY LUDZKA MISTYFIKACJA ? – ODNALEZIONO TRZECI TAJEMNICZY MONOLIT.

Czy Historia o tajemniczych monolitach jest daleka od zakończenia ? trzeci taki obiekt został znaleziony na szczycie góry w Kalifornii. obiekt został odkryty w środę rano przez wędrowców na Pine Mountain w mieście Atascadero, wydaje się prawie identyczny z obiektem w Utah, który wywołał niemała zainteresowanie w środowiskach alternatywnych jak i w mainstreamie. Podobnie jak w przypadku poprzedniej pary znalezionych obiektów, pochodzenie i przeznaczenie kalifornijskiego monolitu są nieznane.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem mnożących się monolitów wydaje się być to, że są one po prostu tworzone przez naśladowców. Prawdopodobnie nie jest to ostatni „tajemniczy obiekt”, który zobaczymy w jakimś nieoczekiwanym miejscu. 

Jednak w świadectwie cynicznej natury naszej współczesnej ery i oznak malejących zwrotów, wiadomość o odkryciu kalifornijskiego monolitu spotkała się z dużo mniejszym zdziwieniem niż pierwotny obiekt w Utah, a zamiast tego spory udział w szyderstwach ze strony ludzi w sieci którzy porównali ten szał do mody, która już się skończyła.

Na początku tygodnia informowaliśmy o odkryciu monolitu w Rumunii, w okolicy jeziora Bâtca Doamnei, który kształtem przypominał identyczną konstrukcję odnalezioną tydzień wcześniej w stanie Utah. Zarówno monolit z Utah jak i ten z Rumunii zniknął bez śladu, a na ich miejsce pojawił się kolejny. Tym razem znaleziono go w Kaliforni, na górze Pine w okolice miasta Atascadero.

Znalezisko miało miejsce jeszcze w środę w godzinach popołudniowych. Zdjęcia znaleziska, zostały wówczas udostępnione w sieci. Niestety, już następnego dnia okazało się, że monolit z Kalifornii zniknął. Można już chyba odnieść wrażenie, że ktokolwiek tworzy i transportuje te monolity, stawia je w coraz to bardziej publicznych miejscach i usuwa je wkrótce po odkryciu.

Należy tu również wspomnieć o opublikowanych przedwczoraj fotografiach z demontażu pierwszego monolitu. Jak donosi NY Times, ich wykonanie zawdzięczamy lokalnemu fotografowi, Rossowi Bernardsowi. Mężczyzna, twierdził że widział monolit w piątek wieczorem. Niespodziewanie, na miejscu pojawiło się czterech mężczyzn, którzy w kilkanaście minut rozmontowali monolit. Przyjaciel, który towarzyszył mu w podróży, 38-letni Michael James Newlands, zrobił kilka szybkich zdjęć zagadkowej ekipy swoim telefonem komórkowym.

Widać na nich moment, gdy zniszczona konstrukcja jest wynoszona przez nieznanych robotników. Niedługo po opublikowaniu zdjęć z demontażu, odpowiedzialność za tą akcję wziął na siebię mieszkaniec pobliskiego miasta Andy L. Lewis. 

Przypisał on sobie zasługę usunięcia rzeźby, zamieszczając film na swojej stronie na Facebooku. Jego wideo składa się z krótkiego, zacienionego klipu, trwającego zaledwie pół minuty, który przedstawia monolit leżący na taczce, gdy ktoś szybko stacza go z parku.

Okazuje się, że zgodnie z naszymi wcześniejszymi przypuszczeniami, rzeźba jest pusta w środku. Biorąc pod uwagę słowa świadków, którzy widzieli monolit z Kaliforii i twierdzili, że “można go z łatwością powalić”, zapewne on również był zbudowany podobną techniką. Lewis tłumaczył swoje działania troską o dobro parku narodowego, który był najeżdżany przez hordy gapiów zainteresowanych tajemniczym monolitem.

Mimo iż zagadka jego zniknięcia może zostać uznana za rozwiązaną, wciąż nie wiadomo kto postawił ten i inne monolity na terenie USA i Rumunii. Spekulacje jakoby rzekomi twórcy tych monolitów sugerowali się filmem Stanleya Kubricka to dominująca teoria. Wiele pytań wciąż pozostaje jednak bez odpowiedzi. Czy jest to jakaś instalacja artystyczna? Miejsce kultu jakiejś sekty? Kto odpowiada za zniknięcie pozostałych monumentów?

Najnowsze wpisy

Kategorie

OSTRZEŻENIE OD OBCYCH, CZY LUDZKA MISTYFIKACJA ? – ODNALEZIONO TRZECI TAJEMNICZY MONOLIT.

5 grudnia 2020 / Możliwość komentowania OSTRZEŻENIE OD OBCYCH, CZY LUDZKA MISTYFIKACJA ? – ODNALEZIONO TRZECI TAJEMNICZY MONOLIT. została wyłączona

Może Ci się spodobać

PRAWDZIWE STWORZENIE CZŁOWIEKA. 16 marca 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • OSTRZEŻENIE OD OBCYCH, CZY LUDZKA MISTYFIKACJA ? – ODNALEZIONO TRZECI TAJEMNICZY MONOLIT.
  • Może Ci się spodobać