Otwórz oczy

NOWE BADANIA UJAWNIAJĄ ZASKAKUJĄCE PRAWDY NA TEMAT TEORII SPISKOWYCH.

Największe badanie teorii spiskowych ujawniło kilka interesujących i wymownych faktów na temat tego, jak ludzie myślą o autorytetach, kto naprawdę nami rządzi, a nawet jakie grupy demograficzne są najbardziej skłonne wierzyć w alternatywne prawdy.

Badanie obejmowało osoby z 9 różnych krajów w ciągu sześciu lat i zostało przeprowadzone przez naukowców z University of Cambridge i YouGov, finansowane przez Leverhulme Trust. To badanie jest najgłębszym, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na ten temat i jest pierwszym przypadkiem, gdy naukowcy zbadali kwestie przekonań spiskowych, zaufania społecznego i zwyczajów związanych z odbioru wiadomości w różnych krajach.

Czas przeprowadzenia tego badania jest interesujący, ponieważ wiele osób odwraca się od „faktów” głównego nurtu i zamiast tego zgłębia informacje z niezależnych źródeł, które często dostarczają zupełnie innej narracji niż ta z kontrolowanych mediów głównego nurtu.

W dzisiejszych czasach, gdy pojawiają się coraz więcej prawd przełamujących narrację, niektórzy sugerują, że ci, którzy wierzą w teorie spiskowe, są niestabilni i często cierpią na jakąś chorobę psychiczną.

Pojawiły się nawet artykuły i dyskusje wskazujące na sposoby skłonienia ludzi do przestania wierzyć w teorie spiskowe, takie jak w Inc. „Nowe badanie znalazło sposób, aby powstrzymać ludzi od wiary w teorie spiskowe ” . Nie jest to wcale takie zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że celem jest niedoinformowanie ludzi, ale gra staje się bardziej oczywista.

Zanim przejdziemy dalej, tak, niektóre teorie spiskowe są fałszywe i daleko idące, ale wiele z nich nie jest. Nieustannie obserwujemy, jak „teorie spiskowe” okazują się być prawdą . Jednak nadal surowo oceniamy alternatywne informacje, ponieważ wspólnie nie uczymy się naszych lekcji. Dobrym przykładem jest Edward Snowden.

Ludzie twierdzili, że „Wielki Brat” obserwował i śledził wszystko, co robiliśmy od lat, ale dopiero wtedy pojawił się Snowden i udowodnił, że ludzie naprawdę zaczęli zdawać sobie sprawę, że to prawda.

Zamiast postrzegać wszystkich wierzących w ”spiski ” jako niestabilnych, gdybyś spojrzał na to bardziej uczciwie i neutralnie, możesz zdać sobie sprawę, że większość z nich to stabilne, dobrze wykształcone i inteligentne osoby, którym zdarzyło się, że zostali oszukani, a tym samym przeprowadzili własne poszukiwania prawdy na dany temat.

Co ciekawe, popkultura, edukacja, a nawet rząd szydzą z tych ludzi i zamiast tego skupiają się na tych, którzy są „wykształceni” i, szczerze mówiąc, głosują w określony sposób, jako stabilni. Klasyczne uwarunkowanie mas, aby ludzie nie poznali prawd, które głęboko wstrząsnęłyby rządzącymi.

Wyniki badania.

Ponad 11 500 osób zostało ankietowanych online przez YouGov w dziewięciu krajach: Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoszech, Polsce, Portugalii, Szwecji i USA. Wyniki ważono, aby były reprezentatywne dla każdego kraju.

Omawiam niektóre z moich ulubionych i najbardziej wymownych wyników, a także dodaję komentarz w poniższym filmie. Pod filmem możesz śledzić tekst. Niektóre wyniki są moim zdaniem wymowne.

• 15% wyborców opuszczających Brexit i 11% pozostałych wyborców w Wielkiej Brytanii uważa, że ​​niezależnie od tego, kto oficjalnie jest u władzy, światem rządziła tajna globalna klika ludzi, którzy wspólnie kontrolują wydarzenia.

• 44% ludzi w Wielkiej Brytanii uważa, że ​​„chociaż żyjemy w tak zwanej demokracji, kilka osób i tak zawsze będzie kierować sprawami w tym kraju”.


• Brak zaufania do autorytetów był wysoki w Wielkiej Brytanii, gdzie 77% osób ufa dziennikarzom „niewiele” lub „wcale”; 76% nie ufa ministrom brytyjskiego rządu; i 74% nie ufa szefom firm.

• Z kolei przyjaciołom i rodzinie ufa odpowiednio 87% i 89% respondentów, co potencjalnie zwiększa wiarygodność źródeł wiadomości udostępnianych przez kontakty w mediach społecznościowych.

• Pozostali wyborcy (50%) regularnie korzystają z mediów społecznościowych w celu zapoznania się z wiadomościami, (41%) częściej czytają strony internetowe niż gazety.

• W Szwecja w teorie spiskowe wierzy 52% na Węgrzech 85%. W Stanach Zjednoczonych odsetek ten wyniósł 64%, a we Francji 76%. Tak się składa, że ​​Szwecja ma olbrzymi problem z wolnością słowa … regularnie ścigają i więzią ludzi za niepopularne opinie.

Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie. Ludzie na masową skalę odkrywają, że rzeczy nie są tym, czym im się wydają a nasza ewolucja indywidualnej świadomości prowadzi do głębokich pytań o to, co naprawdę dzieje się w naszym świecie.

Obecny czas wydaje się być bardzo chaotyczny, ale jest to niezbędny krok w przełamywaniu starych przekonań i paradygmatów, które sprawiają że oddajemy naszą moc niewielkiej grupie elitarnych jednostek, które rządzą całym naszym światem.

Teraz jest czas na indywidualne wzmocnienie, aby stworzyć silny kolektyw. Każdy z nas ma klucz do zmiany wewnątrz. Jeśli się na tym skoncentrujemy, nasza sytuacja będzie się nadal zmieniać na lepsze.

Opracował : Arsus

Ostatnie wpisy

Kategorie

NOWE BADANIA UJAWNIAJĄ ZASKAKUJĄCE PRAWDY NA TEMAT TEORII SPISKOWYCH.

7 stycznia 2021 / Możliwość komentowania NOWE BADANIA UJAWNIAJĄ ZASKAKUJĄCE PRAWDY NA TEMAT TEORII SPISKOWYCH. została wyłączona

Może Ci się spodobać

ANTYMEDIA – 10 ANTYSYSTEMOWYCH ALTERNATYW DLA NAJPOPULARNIEJSZEJ WYSZUKIWARKI NA ŚWIECIE. 22 grudnia 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • NOWE BADANIA UJAWNIAJĄ ZASKAKUJĄCE PRAWDY NA TEMAT TEORII SPISKOWYCH.
  • Może Ci się spodobać