Otwórz oczy

ŚWIADOMOŚĆ CYWILNA SIĘ BUDZI ? LUDZIE W EUROPIE MAJĄ DOŚĆ DORZYNANIA GOSPODARKI.

Do 3 tys. osób protestowało na rynku Starego Miasta w Pradze przeciw działaniom rządu Czech ws. epidemii. Przemawiał m.in. były prezydent Vaclav Klaus, który zadeklarował, że nie będzie się szczepić. Większość uczestników nie nosiła maseczek i nie zachowywała dystansu.

Protest przebiegł spokojnie, policja nie interweniowała. Władze Pragi mają rozpocząć postępowanie administracyjne wobec organizatorów, którzy nie dotrzymali zobowiązań dotyczących liczby uczestników, których miało być zdecydowanie mniej. Demonstrację pod hasłem „Otwórzmy Czechy” zwołano m.in. z inicjatywy ruchu wspierającego właścicieli lokali gastronomicznych.

W tłumie bardzo często skandowano wezwanie do dymisji rządu. Wiele osób miało flagi narodowe oraz transparenty z hasłami „Stop ukrytej tyranii”, „Powstrzymajmy totalitaryzm Covid-19”, „Nie jesteśmy owcami” oraz “W poniedziałek do szkoły”.

Mówcy atakowali chaotyczne posunięcia rządu i wzywali do natychmiastowego zniesienia wszelkich ograniczeń. Mówiono też, że obowiązujące do 22 stycznia restrykcyjne regulacje, w wyniku których zamknięte hotele, restauracje, zakłady usługowe i większość sklepów, nie powinny być przedłużane.

Występując na wiecu, Vaclav Klaus powiedział, że nakazy i zakazy fundamentalnie niszczą życie ludzi. „Nie ma cudownej szczepionki. Szczepienia nie mogą być obowiązkowe” – oświadczył i przy aplauzie tłumu powiedział, że sam nie zamierza przyjąć szczepionki. Znany piosenkarz Daniel Landa, który był wśród moderatorów wiecu, powiedział na jego koniec, że „może sobie wyobrazić obywatelskie nieposłuszeństwo”, gdy 22 stycznia w kraju przestanie obowiązywać stan wyjątkowy.

Pytany przez dziennikarzy o protest, premier Andrej Babisz powiedział, że na miejscu prezydenta Pragi Zdeńka Hrziba natychmiast rozwiązałby zgromadzenie. „Wszystkich protestujących wysłałbym jako wolontariuszy na oddziały covidowe, żeby zobaczyli, jak to wygląda” – powiedział szef rządu.

9 osób aresztowanych po gwałtownych protestach przeciw lockdownowi w Danii.

Dziewięć osób zostało aresztowanych po sobotnich demonstracjach przeciwko ograniczeniom, wprowadzonym w Danii w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W dwóch miastach protesty zakończyły się starciami z policją.

Według doniesień duńskich mediów, powołujących się na dane policji, na demonstracji w Kopenhadze zgromadziło się 200-250 osób. Mniej liczna była manifestacja w położonym na północy Aalborgu. Tam protestujących było kilkadziesiąt. Wydarzenia organizowane były przez grupę o nazwie „Faceci w czerni”.

Demonstranci sprzeciwiali się obostrzeniom, wprowadzonym z powodu pandemii Covid-19. Protestujący krzyczeli: „Wolność dla Danii, mamy dość”.

W Kopenhadze manifestanci starli się z policją. W stronę funkcjonariuszy poleciały petardy i butelki. W stolicy Danii aresztowano cztery osoby – dwie za przemoc wobec policjanta, jedną za naruszenie przepisów dotyczących pirotechniki i jedną za niestosowanie się do poleceń policji. Rasmus Schultz z kopenhaskiej policji powiedział w rozmowie z publicznym nadawcą DR, że część protestujących jest dobrze znana siłom porządkowym ze „środowiska chuligańskiego”.

W Aalborgu aresztowano pięć osób – wszystkie za naruszenie przepisów dotyczących korzystania z pirotechniki.

Restauratorzy z Nowej Huty maja dość. Otwierają restauracje pomimo zakazów.

Gastronomia i turystyka to dwie gałęzie branży, które Pinokio wybrał sobie za główny cel do zniszczenia.

Od 13 stycznia restauracja Wesołe Gary otwierają się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Właściciele liczą na zrozumienie ciężkiej sytuacji lokalu i wsparcie. Klienci będą płacili za możliwość… testowania smaku jedzenia.

Na facebookowym profilu restauracji pojawił się wpis:Wszyscy tęsknimy za normalnością i lanym piwkiem.

Przez cały ten okres trwania pandemii dostaliśmy od rządzących zaledwie 5000 zł wsparcia, kwota ta nie pokrywa nawet jednego etatu, nie mówiąc już o zobowiązaniach i kosztach stałych. Uważamy, że to żart z Nas i naszej ekipy, a nie wsparcie dla przedsiębiorców które tak dumnie jest ogłaszane w mediach.W tym momencie brnąc w paszczę lwa nie mamy już nic do stracenia, musimy walczyć. Jeśli nie, stracimy nasz ukochany lokal i prace. Staraliśmy się przez ten cały czas utrzymać Naszą ekipę jak i całą restaurację, lecz już nas nie stać, aby dokładać tydzień w tydzień oszczędności naszego życia – co mieliśmy już daliśmy, dłużej nie wytrzymamy. Z każdej strony mamy zobowiązania które narastają.

Od ponad roku od wybuchu mniemanej pandemii, kolejne lockdown’y, obostrzenia i zamknięcia gospodarki są jedynie dowodem na celowy atak na przedsiębiorców i klasę średnią. Koniec końców elicie tego świata marzy się tylko aby u władzy pozostały potężne korporacje oraz bieda która będzie jak to powiedział Morawiecki ”zapi……ła za miskę ryżu”.

https://newsmap.pl/biznes/?fbclid=IwAR2QxOw_zUJ7QMxWAq6O6JiR7Ix5NQPdk4PsYGinlKc4V13VRnYszeOsDDk

Najnowsze wpisy

Kategorie

ŚWIADOMOŚĆ CYWILNA SIĘ BUDZI ? LUDZIE W EUROPIE MAJĄ DOŚĆ DORZYNANIA GOSPODARKI.

12 stycznia 2021 / Możliwość komentowania ŚWIADOMOŚĆ CYWILNA SIĘ BUDZI ? LUDZIE W EUROPIE MAJĄ DOŚĆ DORZYNANIA GOSPODARKI. została wyłączona

Może Ci się spodobać

STANISŁAW LEM – CO PRZEPOWIEDZIAŁ ŚWIATU FUTURYSTYCZNY PISARZ 23 lipca 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • ŚWIADOMOŚĆ CYWILNA SIĘ BUDZI ? LUDZIE W EUROPIE MAJĄ DOŚĆ DORZYNANIA GOSPODARKI.
  • Może Ci się spodobać