Alternatywna historia świata

ANTYCZNE RĘKOPISY UJAWNIAJĄCE UKRYTE WYDARZENIA I NOWE FAKTY Z HISTORII LUDZKOŚCI.

ANTYCZNE RĘKOPISY UJAWNIAJĄCE UKRYTE WYDARZENIA I NOWE FAKTY Z HISTORII LUDZKOŚCI.

Do dziś źródła pisane są najbardziej wiarygodna formą przedstawiania wiedzy jaką starożytny człowiek kiedykolwiek pozostawił. Jeśli w większości przypadków znaleziska kolejnego tekstu lub inskrypcji mogą jedynie potwierdzić informacje już znane badaczom, to niektórzy z nich są w stanie, jeśli nie odwrócić dyskurs naukowy, to skłonić badaczy do dostrzeżenia nieznanych wcześniej szczegółów z życia i działalności ludzii z przeszłości.

Istnieją starożytne rękopisy i dokumenty, których odkrycie zmieniło spojrzenie na historię ludzkości.

Pierwszy opis przypadku, gdy człowiek był między życiem a śmiercią.

Tytułowa okładka zachowanego egzemplarza książki.
Tytułowa okładka zachowanego egzemplarza książki. 

W 1740 r. Francuski lekarz Pierre-Jean du Monchaux nagrał historię swojego pacjenta, który stracił przytomność po upuszczeniu krwi, a kiedy odzyskał przytomność, stwierdził, że widział światło. Był tak czysty i jasny, że mężczyzna był pewien, że odwiedził granicę świata żywych i nieba. 

Du Monchaux napisał niezwykły epizod w swojej książce Medical Curiosities. Jednak dowód ten stał się znany dopiero niedawno, kiedy francuski lekarz Philippe Charlier kupił tę książkę w sklepie z antykami za grosze.

Zapis tego dziwnego przypadku jest interesujący nie tylko dlatego, że okazał się najstarszym zachowanym opisem stanu umierania pacjenta na planecie. Chodzi o to, że kiedy w tamtych czasach ludzie nadal tłumaczyli takie przypadki religią, ale Pierre-Jean du Monchaux podchodził do tego procesu czysto profesjonalnie. 

Zasugerował więc, że w mózgu pacjenta wystąpił krwotok. I okazał się mieć absolutną rację, ponieważ ten powód jest w pełni potwierdzony przez współczesną medycynę.

Wulgarność w łazience.

Jakich mozaik nie robili starożytni Rzymianie.
Jakich mozaik nie robili starożytni Rzymianie.

Często mozaiki podłogowe okazują się być doskonałym źródłem różnorodnych informacji z przeszłości. Praktyka pokazuje, że nawet w łazienkach nie można znaleźć nic poza prawdziwymi perełkami starożytnego folkloru. Tak więc w 2018 roku na terenie starożytnego tureckiego miasta Antiochia ad-Kragum znaleziono łazienkę, której podłoga nie była ozdobiona ornamentami ani wzorami, ale prawdziwymi brudnymi dowcipami przeznaczonymi dla dorosłych.

Okazało się, że rzymscy mężczyźni, odwiedzając toaletę około 1800 lat temu, mieli okazję przeczytać o przygodach Narcyza i Ganimedesa – dwóch mitologicznych postaci, których historie w tym przypadku zostały na nowo zinterpretowane w szczerze wulgarnym kontekście. 

Stwierdzenie, że archeolodzy byli zszokowani takim znaleziskiem, to mało powiedziane, jednak z punktu widzenia nauki stało się ono również bardzo przydatne. Wszak stało się dowodem na to, że tak zwany „humor toaletowy” – zarówno w przenośni, jak i dosłownie – istniał już w starożytności.

Zdjęcia w Cresswell Crags.

Znaki czarownic znalezione w wąwozie.
Znaki czarownic znalezione w wąwozie. 

Wąwóz Cruswell Crags Limestone, położony między Nottinghamshire i Derbyshire w Wielkiej Brytanii, od dawna słynie wśród historyków. Na jego terytorium odkryto starożytne szczątki, co nadało mu wielką wartość historyczną. Jest także domem dla jedynego dzieła sztuki epoki lodowcowej w Wielkiej Brytanii.

Teraz, niedawno, w 2019 roku, podczas spaceru grupy turystycznej, odnaleziono największy zbiór znaków apotropetycznych.

Znalezione ryciny pochodzą z dość długiego okresu – od wczesnego średniowiecza do przedostatniego wieku. Naukowcom udało się już rozpoznać niektóre symbole. Mówimy o tak zwanych znakach czarownic, które były używane do ochrony ludzi przed nadprzyrodzonymi złymi przejawami. 

Ponieważ wszystkie stropy i ściany jaskiń pokryte są takimi napisami, archeolodzy przypuszczają, że miejscowi najwyraźniej poważnie bali się czegoś, czego nie potrafili wyjaśnić.

Biblioteka Nag Hammadi.

Drugi kodeks z biblioteki z Apokryfem Jana.  / Zdjęcie: wikipedia.org
Drugi kodeks z biblioteki z Apokryfem Jana. / Zdjęcie: wikipedia.org

Około 1400 lat temu w Egipcie zakopano naczynie, w którym umieszczono 13 kodów zawierających gnostyckie zapisy Jezusa. A w 1945 roku, w pobliżu wioski Nag Hammadi, zostali znalezieni i zbadani. Odkrycie to znacząco wpłynęło na wyobrażenia badaczy o epoce wczesnego chrześcijaństwa, przede wszystkim na naukach gnostyckich, które współczesna religia nazywa heretyckimi.

Większość kodów zapisanych na papirusie została napisana w języku koptyjskim, który był wówczas językiem komunikacji w Egipcie. Ale oto jeden z nich – „Pierwszy apokryf Jakuba” – po raz pierwszy dla historyków został znaleziony w wydaniu w języku starożytnej Grecji.

Kolejną charakterystyczną cechą, która interesuje historyków, jest obecność małych kropek, które służą jako separatory tekstu na sylaby. Technika ta jest rzadka i wskazuje, że autor zwojów używał heretyckiej ewangelii do nauczania języka greckiego.

Unikalny palimpsest.

Nauka nigdy nie widziała takiego palimpsestu.  / Zdjęcie: elnuevodia.com
Nauka nigdy nie widziała takiego palimpsestu. Zdjęcie: elnuevodia . com

Zjawisko palimpsestu to dokument, na którym wytrawiono oryginalny tekst, a na wierzchu napisano nowy. Praktykę tę tłumaczy fakt, że w przeszłości przybory do pisania były w zasadzie drogie i rzadkie. 

Jednak w 2018 roku dr Eleanor Sellard, badając fragmenty rękopisów z tekstami Koranu, znalazła zupełnie wyjątkowy palimpsest w swoim rodzaju. A wszystko dlatego, że tekst muzułmańskiej świątyni był uzupełniony o fragmenty Biblii, napisane w języku koptyjskim.

To znalezisko można nazwać naprawdę bezcennym ze względu na jego wyjątkowość. Faktem jest, że palimpsesty, na których jest napisany Koran, są w zasadzie dość rzadkie.

Do tej pory badacze nigdy nie zetknęli się z wytrawieniem chrześcijańskiego dokumentu, który ma być naniesiony na tekst islamskiej świętej księgi. Jak dotąd nie ma dokładnej daty datowania tych tekstów – ze względu na zły stan znaleziska nie można go poddać analizie węglowej. Jednak sam fakt takiego ułożenia tekstów ma wartość historyczną.

Ślubowanie ninja.

Przez długi czas uważano, że ten tekst w ogóle nie istnieje.  / Zdjęcie: jakpost.net
Przez długi czas uważano, że ten tekst w ogóle nie istnieje. Zdjęcie: jakpost.net

Fakt, że legendarni japońscy ninja mieli własną przysięgę, mówi się od dawna, istnienie zapisu jej tekstu – od drugiej połowy XX wieku. Przez długi czas takie plotki uważano za jedynie spekulacje, ponieważ tradycje pracy ninja, którzy stali się prototypami mistycznych wojowników, prawie zawsze były przekazywane werbalnie.

Jednak całkiem niedawno pojawiło się wyjątkowe potwierdzenie istnienia takiej przysięgi. W 2018 roku unikalny dokument został przekazany do muzeum przez rodzinę Kizu, która w przeszłości była klanem ninja z miasta Iga.

Przekazane artefakty stanowią zbiór stu trzydziestu starożytnych dokumentów sprzed około trzech stuleci, ale to tekst przysięgi uważany jest za najcenniejszy z punktu widzenia badaczy. Został skomponowany przez niejakiego Inosuke Kizu, który wyraził wdzięczność swoim mentorom za nauczanie ninjutsu i przyrzekł nigdy nie ujawniać tajemnic nauk, nawet członkom swojej rodziny. 

Ponadto tekst wskazuje również na karę za naruszenie powyższych zasad. Według niego zarówno krzywoprzysięstwo, jak i wszyscy jego krewni będą cierpieć z powodu gniewu wyższych mocy przez kilka stuleci.

Opracował : Arsus.

Udostępnij

ANTYCZNE RĘKOPISY UJAWNIAJĄCE UKRYTE WYDARZENIA I NOWE FAKTY Z HISTORII LUDZKOŚCI.

Globalna Świadomość9 lutego 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJNE AKTA FBI – WOJSKO USA WIELOKROTNIE ZESTRZELIŁO UFO Z OBCYMI NA POKŁADZIE.Następny artykułSATANISTYCZNY TRANSHUMANIZM – ŻONA ELONA MUSKA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

WIELKI RESET CYWILIZACJI I ZAGADKA PIRAMID TAJEMNICE TARTARII – JAK WYGLĄDAŁ ŚWIAT PO ŚREDNIOWIECZNYM POTOPIE ? PRZED RESETOWE WOJNY NUKLEARNE

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ANTYCZNE RĘKOPISY UJAWNIAJĄCE UKRYTE WYDARZENIA I NOWE FAKTY Z HISTORII LUDZKOŚCI.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?