Alternatywna historia świata

PRZEPISYWANIE HISTORII – CO SPOWODOWAŁO TAJEMNICZE ŚWIATOWE POŻARY W XIX WIEKU?

PRZEPISYWANIE HISTORII – CO SPOWODOWAŁO TAJEMNICZE ŚWIATOWE POŻARY W XIX WIEKU?

To prawdopodobnie największa przykrywka w historii ludzkości. Jednocześnie może to być przypadek oszałamiającej głupoty. Przedstawię fakty, a wy sami osądźcie. Tak czy inaczej, to dziwne zdarzenie można zaklasyfikować jako anomalię historyczną.

Prawdopodobnie muszę się tutaj zatrzymać i od razu przedstawić swoje stanowisko. I to stanowisko jest śmieszne i nieprawdopodobne w ramach ograniczeń dzisiejszej nauki i historii. To, czy jest to niemożliwe, może zostać ujawnione jedynie poprzez dogłębne badanie i posiadanie dostępu do odpowiednich materiałów i źródeł.

Aby natychmiast zwrócić twoją uwagę, opublikuję kilka zdjęć z następstw Wielkiego Pożaru Chicago w 1871 roku. Obejrzyj te zdjęcia i bądź ze sobą szczery. Jaki pożar zniszczył te betonowe i ceglane budynki bez wyraźnych śladów zniszczeń spowodowanych ogniem ? Jak te drzewa i słupy energetyczne mogły przetrwać? Jaki ogień może przeciąć trzy bloki betonowe pionowo w linii prostej? Dlaczego konstrukcje zostały zredukowane do pojedynczych cegieł i pyłu?

Dodatkowym tematem do przemyślenia są same struktury. Jak wyglądały powyższe budynki zanim uległy zniszczeniu? Pozostałości wyglądają bardziej jak ruiny jakiejś Światowej Wystawy Kolumbijskiej z 1893 roku . Mówi się nam jednak, że zniszczeniu uległy przede wszystkim konstrukcje drewniane.

1893 Chicago

Wojna Cywilizacji?

Myślę, że w opisanych przypadkach miała miejsce niszczycielska wojna światowa, która odbyła się w XIX lub na początku XX wieku. Ramy czasowe są tutaj w pewnym sensie hipotetyczne, podczas gdy podobieństwo wydarzeń sugeruje, że chronologiczne rozłożenie czasowe może być tu sztuczne.

Pozostaje do ustalenia, czy nasza Planeta została zaatakowana z zewnątrz, czy była to wojna wewnętrzna toczona w skali globalnej. To jedyne dwa scenariusze, jakie mogłem wymyślić po moich małych amatorskich badaniach. Scenariusze te niosą ze sobą dwie charakterystyczne zmiany:

 • Wojna wewnętrzna – oznaczałaby zniszczenie architektonicznego kultury poprzedniej zaawansowanej cywilizacji obecnej na całym świecie w skali niemożliwej do wyjaśnienia. Celem takiego ataku byłoby wymazanie tej kultury i doprowadzenie jej do poziomów możliwych do opanowania przez obecną naukę dogmatyczną. Dlaczego nie powinniśmy wiedzieć o tej cywilizacji ? To pytanie za milion dolarów.
 • Atak z zewnątrz – sugerowałoby, że poprzednia cywilizacja została unicestwiona przez nieznane siły. Gdyby tak było, to nasza obecna cywilizacja mogłaby być tą siłą okupacyjną. Nie wiem, czy jesteśmy „złymi facetami”, ale taka możliwość na pewno przychodzi mi na myśl.

Ludzka niekompetencja ?

Ta możliwość jest o wiele wygodniejsza dla dogmatycznego sposobu myślenia. Jednak sprawia, że ​​inżynierowie budownictwa z przeszłości byli bardzo niekompetentni. Jest oczywiste, że czynniki przyczyniające się do niszczycielskich pożarów pozostały niezmienione przez około 150 lat. Uważna osoba prawdopodobnie zadałaby rozsądne pytanie, dlaczego te złe doświadczenia z sąsiednich miast były powszechnie ignorowane podczas budowy nowych miast tuż obok katastrofy? Poniżej znajduje się tylko przykład działań naprawczych, jakie podejmowane są w spalonych miastach, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu pożarów. W rzeczywistości to działanie naprawcze byłoby takie samo dla prawie każdego pożaru miejskiego w ciągu około 150 lat.

Na wstępie:

1788 – Wielki pożar Nowego Orleanu „Urzędnicy mieli zastąpić drewniane budynki konstrukcjami murowanymi, które miały grube ceglane ściany, arkady i balkony z kutego żelaza”

1802 – Wielki pożar w Portsmouth „W wyniku pożaru miasto głosowało za wnioskiem o wprowadzenie ustawodawstwa stanowego zakaz budowy drewnianych konstrukcji o jedną kondygnację w granicach miasta ”.

1835 – Wielki pożar Nowego Jorku: „Zniszczone drewniane budynki zostały szybko zastąpione większymi kamiennymi i ceglanymi, które były mniej podatne na spalanie”.

1871 – Wielki pożar w Chicago, „Władze wierzyły, że przy ceglanych ścianach liczba ofiar śmiertelnych i spowodowanych szkód byłaby znacznie mniejsza”.

1889 – Great Seattle Fire, „Nowe zarządzenie budowlane spowodowało, że w centrum miasta powstały budynki z cegły i kamienia, a nie z drewna”

Wielki pożar w Salem, „Radny Salem, wprowadził rozkaz, zgodnie z którym wszystkie nowe lub wymienione pokrycia dachowe byłyby niepalne”.

W przypadku Chicago z 1871 r. Nie jestem do końca pewien, o jakich drewnianych budynkach mówią. Czy widzisz coś na tym schemacie przed pożarem?

Miejskie Pożary

Mamy setki, a może tysiące miejskich pożarów niszczących ogromne fragmenty miast z XVIII, XIX i początku XX wieku na całym świecie. Bardzo trudno jest znaleźć miasto, które nie spotkało takiego losu. Chicago, Toronto, Nowy Jork, Seattle, Montreal, Boston, Pittsburgh, Filadelfia, Sydney, Moskwa, Wellington, Salzburg, Detroit, Lizbona, Nowy Orlean, itd.,

Oto przykłady pożarów miejskich przedstawione poniżej. Nie próbowałem zidentyfikować każdego „Ognia”, który pasuje do profilu. Były tam setki dodatkowych pożarów miejskich. W rzeczywistości bez względu na to, na jakim kontynencie się znajdujesz, jeśli masz 200-300-letnie miasto, najprawdopodobniej ucierpiało ono w wyniku jednego z tych pożarów. Poniższa lista to tylko wierzchołek góry lodowej.

[Dodatkowo mamy niszczycielskie powodzie , trzęsienia ziemi, setki wojen „niepodległościowych” i rewolucję przemysłową, które dzieją się jednocześnie z wielkimi wysiłkami odbudowy po pożarach miejskich.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie mówimy o pożarach pojedynczych domów. To wydarzenie całkowicie zmieniło zasady gry w wielu z tych miejsc i nie bez powodu nazywa się je Wielkimi Pożarami .

Te „pożary miejskie” mają pewne uderzająco podobne cechy.

 • Niszczycielskie szkody wyrządzone budynkom z cegły i zaprawy / betonu
 • Brak charakterystycznej sygnatury zniszczeń od ognia na zawalonych konstrukcjach
 • Obecność dziwacznych ukośnych cięć ścian
 • Drzewa i drewniane słupy gospodarcze tak naprawdę nie płonęły
 • Często absurdalnie nieistotne poziomy ofiar śmiertelnych lub brak informacji


1842 – pożar w Hamburgu – 51 zabitych. 1/4 wewnętrznego miasta zniszczona, a około 20 000 bezdomnych
1845 – Pittsburgh Fire – 2 zabitych. Pożar zniszczył aż 1200 budynków .
1871 – Chicago Fire – 120 zabitych . Zniszczone zostało 17 500 budynków, ponad 73 mil (117 km) dróg, 120 mil (190 km) chodnika.
1872 – Boston Fire – 76 zabitych. Zniszczono 776 budynków .
1889 – Seattle Fire – 0 zabitych . Do 64 bloków miejskich zniszczonych w pożarze.
1889 – Wielki pożar w Bakersfield – 1 zabity . Zniszczony196 budynków.
1901 – Jacksonville Fire – 7 zabitych. 146 bloków miejskich, zniszczyło ponad 2368 budynków .
1916 – Paryż, Texas Fire – 3 zabitych. 1400 budynków zniszczonych.

 • Brak fotograficznych dowodów czynności porządkowych

Mając do usunięcia miliony ton cegieł, betonu, marmuru i innych śmieci, mamy prawie zerowe dowody na jakiekolwiek działania związane ze sprzątaniem. Facet trzymający miotłę to za mało. Jeden koń ciągnący kilka cegieł to za mało. Musiały być wozy konne i armie sprzątających. Pamiętaj, ile czasu zajęło sprzątanie po 11 września ze wszystkimi współczesnymi koparkami i wywrotkami. Jednak w XIX wieku nikt nie sfotografował tysięcy ludzi sprzątających ulice i pociągów koni wywożących gruz. Jest to przynajmniej dziwne.

 • Super szybka odbudowa

Nic nie pokazuje tego lepiej niż następujący artykuł: 1889 Szybkość odbudowy Seattle po pożarze: 5625 budynków w 18 miesięcy . Zajrzyj do swojego miasta, może tam na Ciebie czekać niespodzianka. Dodatkowe szybkie odbudowanie można również zobaczyć tutaj: Kto zbombardował San Francisco w 1906 roku?

 • Brak fotograficznych dowodów działań odbudowujących

W następstwie tych niszczycielskich „pożarów miejskich” zbudowano miliony budynków. Gdzie jest fotograficzny dowód budowy któregoś z tych budynków? Możesz znaleźć zdjęcie lub dwa niektórych gotowych do renowacji budynków, ale gdzie jest ta odbudowa typu „cały świat się jednoczy”?

 • Obecność znaków zapowiadających przyszłą realizację projektu w określonej lokalizacji
 • Obecność niemożliwych do zbadania budynków
 • Dziwne historie mówiące o początku pożarów.

Większość z tych pożarów zaczyna się od absurdalnych sytuacji np.: Krowa zapoczątkowała Wielki pożar w Chicago w 1871 roku. W Seattle była to woda na jakimś kleju, w Jacksonville były to iskry z komina. Oczywiście niektóre pożary rozpoczęły się w bardziej konwencjonalny sposób, a za kilka z nich obwinia się o wojny. Następstwa były zawsze takie same – zniszczenie zabytkowych budynków.

Jednak ogromna przebudowa po takich katastrofach musiała przyciągnąć wielu architektów. Z pewnością tak. Poniżej znajdują się nazwiska i drobne badania dotyczące czterech takich architektów. Wydaje się, że są to jakieś wyznaczone postacie historyczne. 

Nowe „odbudowane” struktury są w takim samym stopniu zagadką, jak cała historia. Jest budynek, jest architekt i nie ma nic więcej. Nie będzie żadnych dodatkowych informacji dotyczących budowy nowo powstałych budynków, które zostały spalone Oczywiście nie mogę ręczyć za każdą z nich, ale zajrzałem do kilku i nie udało mi się znaleźć żadnych dokumentów związanych z budową: dostaw, planów, użytych materiałów, listy płac itp.

Lista Zawierająca ok. 10% „pożarów” .

1755 – Wielki pożar Lizbony, z trzęsieniem ziemi i tsunami
1788 – Wielki pożar Nowego Orleanu
1794 – Wielki pożar Nowego Orleanu
1796 – Wielki pożar sawanny, GA
1802 – Pożar miasta Portsmouth
1805 – Wielki pożar Detroit
1808 – Wielki pożar Trynidadu
1810 – Charleston, SC
1811 – Wielki pożar Podil
1811 – Wielki pożar Newburyport
1813 – Wielki pożar Portsmouth
1814 – Wielki pożar Tirschenreuth, Ger
1815 – Wielki pożar Petersburga, Wirginia
1817 – Wielki pożar portu Sag
1817 – Wielki pożar Saint John’s , Nowa Fundlandia, CA
1818 – Wielki pożar Salzburga, Austria
1819 – Wielki pożar w Schenectady
1820 – Wielki pożar Savannah, GA
1822 – Wielki pożar Kantonu, Chiny
1824 – Wielki pożar Edynburga, GB
1825 – Pożar miasta Saint John, NB CA
1826 – Wielki pożar Kempston, Bedford, Peterborough, Huntington
1827 – Wielki pożar Turku, Finlandia
1827 – Wielki pożar Alexandria, VA, DC
1828 – Arita, Saga, Japan
1830 – Great Fire of New Orleans
1831 – Great Fire of Raleigh, NC
1831 – Great Fire of Fayetteville, NC
1833-1839 – Fires of Charleston,
1834 – Wielki pożar brytyjskiego parlamentu
1834 – City Fire of Syracuse
1835 – Great Fire of New York, NY
1836 – US Patent Office Fire
1837 – Pożar miasta Saint John, NB CA
1837 – Wielki pożar Southampton, Wielka Brytania
1838 – Wielki pożar na School Street, IN
1838 – Wielki pożar Charleston, SC
1839 – Wielki pożar Mobil, AL – 4 oddzielne pożary 29 września – 9 października od Aten do bankructwa
1840 – Wielki pożar Louisville, KY
1842 – Wielki pożar Trondheim, Norwegia (dodatkowe pożary 1841, 1842 + 3 więcej)
1842 – Wielki pożar Hamburga, DE
1843 – Wielki pożar Kingston, JA
1843 – Great Fire of Tallahassee, FL
1843 – Great Fire of Fall River, MA
1844 – Great Fire of Boston, MA
1844 – Great Fire of Gravesend, UK
1845 – Great Fire of Bridgeport,
1845 – Great Fire of New York, NY
1845 – Wielki pożar portu Sag
1845 – Wielki pożar Pittsburgha, Pensylwania; zniszczył ponad 1000 budynków
1845 – La Playa (de Ponce), port miejski Ponce, pożar Puerto Rico, zmiotł większość okolic Ponce
1846 – Wielki pożar Saint John’s, Nowa Fundlandia, CA
1846 – Wielki pożar Nantucket, MA
1847 – Wielki pożar w Bukareszcie, Rumunia
1848 – Wielki pożar w Albany, NY
1848 – Pożar w Medynie, Ohio. Zniszczył całą dzielnicę biznesową.
1849 – Wielki pożar w Saint Louis, MO
1849 – pierwszy wielki pożar w Toronto
1850 – pierwszy wielki pożar w Filadelfii
1850 – wielki pożar w Fredericton
1850 – wielki pożar w San Francisco
1851 – wielki pożar w San Francisco
1852 – Wielki pożar w Montrealu, CA
1853 – Wielki pożar w Oswego
1854 – Wielki pożar Newcastle i Gateshead
1855 – Wielki pożar w Bankside, Londyn
1856 – Pożar miasta Filadelfii
1857 – Pierwszy wielki pożar w Sandhurst
1858 – Wielki pożar Christiania
1861 – Wielki pożar Charleston, SC
1862 – Troy, Nowy Jork, 671 zniszczonych budynków
1863 – Wielki pożar Denver, CO
1864 – Wielki pożar Brisbane, Queensland, Australia: Spłonęło ponad cztery bloki miasta, a ponad 50 domów zostało zrównanych z ziemią; 0 zgonów, 4 rannych
1864 – Atlanta, Georgia, spalone po czasie wydanym na ewakuację obywateli na rozkaz Williama Tecumseha Shermana
1865 – Pożar miasta Richmond w Wirginii, spalony przez wycofujących się konfederatów
1865 – Kolumbia, Karolina Południowa, spalona podczas okupacji przez wojska dowodzone przez Williama Tecumseha Shermana
1866 – Wielki pożar Portland, Maine
1868 – Auerbach in der Oberpfalz, Bawaria. Podpalenie niszczy 107 domów i 146 innych budynków; 4 zgony
1870 – Wielki pożar Konstantynopola w Turcji
1870 – Pożar w Medynie w stanie Ohio strawił wszystkie bloki dzielnicy biznesowej z wyjątkiem dwóch, prawie niszcząc całe miasto
1871 – Wielki pożar Chicago, IL
1871 – Wielki pożar Peshtigo, Wisconsin
1871 – Wielki pożar Urbana, OH
1872 – Wielki pożar Bostonu z 1872 r. Zniszczył 776 budynków i zabił co najmniej 20 osób.
1873 – Wielki pożar w Portland, OR
1874 – pożar miasta Chicago, zniszczył 812 budowli i zabił 20 osób.
1877 – Saint John, New Brunswick Pożar zniszczył 1600 budynków
1878 – Wielki pożar Hongkongu zniszczył 350 do 400 budynków na ponad 10 akrach w centrum Hongkongu.
1879 – pożar Hakodate, Hakodate, Hokkaidō, Japonia, 67 ofiar śmiertelnych, 20 000 bezdomnych
1881 – Pożar kciuka w Michigan
1881 – Pożar Ringtheater w Wiedniu, Austria
1886 – Wielki pożar w Vancouver, Vancouver, Kolumbia Brytyjska
1887 – Pożary z Cannon Falls, MN
1889 – Wielki Pożar Spokane, WA
1889 – Wielki pożar Bakersfield – zniszczył 196 budynków i zabił 1 osobę
1889 – Wielki pożar Seattle, WA
1889 – Pierwszy wielki pożar Lynn, Lynn, Massachusetts – zniszczył około 100 budynków
1891 – Wielki pożar Syrakuz
1892 – Wielki pożar Saint John’s, Nowa Fundlandia, CA
1893 – Pożar miasta Clarksville, Wirginia.
1894 – Wielki pożar Hinckleya
1894 – Wielki pożar w Szanghaju; ponad 1000 budynków zostaje zniszczonych
1896 – Wielki pożar Paryża w Teksasie; zniszczył większość miasta
1897 – Wielki pożar Windsoru w Nowej Szkocji w Kanadzie, zniszczył 80% miasta
1898 – Wielki pożar Nowego Westminsteru, Kolumbia Brytyjska
1898 – Wielki pożar Park City, Utah
1906 – Wielki pożar SF i trzęsienie ziemi
1914 – Great Salem Fire, MA – 1376 bldgs
1918 – Cloquet, Duluth i Moose Lake Fires

1906 San Francisco straciło 28 000 budynków, 1871 Chicago straciło 17 500 budynków. Możesz sobie wyobrazić ogólne wyniki.

Konkluzja

Chociaż słyszymy, że głównie drewniane konstrukcje zostały uszkodzone lub zniszczone, dowody fotograficzne sugerują inaczej. Tak zwane zniszczenia „pożarów miejskich” budzą wątpliwości. Osobiście nadal chcę wiedzieć, jakim „ogniem” udało się przecinać budynki i bloki na pół!

Czy Herbert George Wells mógł coś wiedzieć w 1897 roku na ten temat ?

Udostępnij

PRZEPISYWANIE HISTORII – CO SPOWODOWAŁO TAJEMNICZE ŚWIATOWE POŻARY W XIX WIEKU?

Globalna Świadomość19 marca 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułJAK BILL GATES ZMUSI NAS DO JEDZENIA CHEMICZNIE WYTWORZONEGO MIĘSA ?Następny artykułCO ŁĄCZYŁO HITLERA I JEZUSA ? TAJEMNICA ZBIOROWEJ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

SKRADZIONY ETER – JAK ELITY UKRYŁY PRAWDĘ O CYWILIZACJI TARTARII ? JAK ELITY UKRYŁY ISTNIENIE GIGANTÓW W ŚWIATOWEJ HISTORII PRZEDRESETOWY

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • PRZEPISYWANIE HISTORII – CO SPOWODOWAŁO TAJEMNICZE ŚWIATOWE POŻARY W XIX WIEKU?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?