Otwórz oczy

”SMART CITY” – FIRMA ENERGA BEDZIE STAWIAĆ LATARNIE 5G NA ULICACH POLSKI.

”SMART CITY” – FIRMA ENERGA BEDZIE STAWIAĆ LATARNIE 5G NA ULICACH POLSKI.

Zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia o ogromnym dążeniu Big Tech do uczynienia cyfrowych niewolników z każdego mieszkańca miasta. Inteligentne oświetlenie uliczne będzie podstawą gromadzenia danych i koordynacji o ludzkim stadzie.

Ta łagodna i banalna część krajobrazu miejskiego, że mieszkańcy miast mogą ich nawet nie zauważyć, czyli lampy uliczne są przydatne do rozjaśnienia drogi i niewiele więcej – a przynajmniej tak można sądzić. Ludzie w dzisiejszych czasach są przyzwyczajeni do kamer CCTV, nawet ukrytych, ale światła uliczne wtapiają się w tło. Być może dlatego odnajdują nowe funkcje we współczesnym świecie, z jego gorliwością inwigilacji. Te pozornie nieszkodliwe urządzenia mogą pomieścić wszystko, od mikrofonów i aparatów fotograficznych po rozpoznawanie twarzy i de facto obowiązkowe 5G z transmisją wifi.

Co kryje się w Twoich nowych lampach ulicznych „Smart City”?

Latarnie LED są instalowane w miastach i miejscach publicznych na całym świecie, tylko częściowo ze względu na ich ekonomiczne i energooszczędne właściwości. Wraz z nowymi instalacjami dostępna jest szeroka gama czujników zaprojektowanych do rejestrowania danych o działalności publicznej. Szef firmy oświetleniowej Amerlux, powiedział The New York Times,

Otwieramy zupełnie nowy obszar w aplikacjach i usługach oświetleniowych, w tym w zakresie bezpieczeństwa wideo i bezpieczeństwa publicznego. Uważamy oświetlenie zewnętrzne za idealną infrastrukturę do budowy zupełnie nowej sieci. dodał Hugh Martin, dyrektor generalny firmy Sensity, która zainstalowała inteligentne oświetlenie na lotnisku w Newark. „Czuliśmy, że chcesz wykorzystać tę sieć do gromadzenia informacji o ludziach i planecie.

-dodał Hugh Martin, dyrektor generalny firmy Sensity, która zainstalowała inteligentne oświetlenie na lotnisku w Newark.

Oświetlenie w inteligentnym mieście

Już w kwietniu 2018 Singapur ogłosił, że przeprowadzi pilotażowy program „Latarnia jako platforma”, w ramach którego do oświetlenia ulicznego zostaną podłączone różne czujniki, w tym kamery związane z technologią rozpoznawania twarzy.

GovTech, dział odpowiedzialny za projekt, powiedział Reuterowi, że technologia zostanie wykorzystana do przeprowadzania „analizy tłumu” i pomocy w dochodzeniach w sprawie terroryzmu. Według byłego najwyższego urzędnika państwowego miasta, Petera Onga, celem jest połączenie każdej latarni z siecią czujników.

W październiku ogłoszono, że Singapore Technologies Engineering (STENGG) wygrało przetarg na dostarczenie technologii, i podobny program inteligentnych latarni rozpocznie się w Hong Kong, gdzie znajduje się 50 świateł zestaw do zainstalowania do czerwca. Projekt latarni w Hongkongu na pewno zawiera kamery monitorujące, ale nie jest jasne, czy będą one również powiązane z programami rozpoznawania twarzy.

Inteligentne latarnie STENGG zostały zaprojektowane wyłącznie jako wątek w szerszej sieci Internetu rzeczy, w której praktycznie każdy obiekt jest podłączony do wspólnej sieci. W ramach takiego systemu latarnie to znacznie więcej niż tylko iluminatory uliczne; są to urządzenia wielofunkcyjne służące do monitorowania miasta.

The projekt zawiera czujniki środowiskowe, hotspot Wi-Fi, wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy, radar do monitorowania pojazdów oraz, oczywiście, wyposażenie do „bezpieczeństwa publicznego i nadzoru ruchu”. Oczywiście ten aspekt sieci jest lekceważony; promocyjny wideo w firmowym systemie WISX Internet of Things w ogóle nie wspomina się o inwigilacji populacji.

Singapur jest krajem odnoszącym sukcesy, ale dobrze znanym z wysoce kontrolowanej dyscypliny społecznej. Czy kraje zachodnie pozwolą na posadzenie tak potencjalnie inwazyjnej technologii na każdej ulicy?

CEO firmy STENGG Vincent Chong mówi, że firma została zatrudniona w celu umożliwienia inteligentnego oświetlenia ulicznego w miastach w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Izraelu, a także do innych projektów infrastrukturalnych na całym świecie.

Nadzór miejski

Nie ma potrzeby tworzenia całej inteligentnej sieci w celu zainstalowania technologii nadzoru na latarniach ulicznych. Już w 2007 istniał pomysł zabezpieczenia kamer przed latarniami ulicznymi omówione w Zjednoczonym Królestwie; w 2010 był to system mikrofonów wdrażane na latarniach ulicznych w kilku brytyjskich miastach. Mikrofony o dużej mocy zostały zaprojektowane w celu wychwytywania złych lub zakłopotanych głosów i podejrzanych dźwięków, automatycznie wyzwalając podłączoną kamerę w celu przybliżenia źródła hałasu.

Podobną technologię zastosowano w kilku amerykańskich miastach, w szczególności w Nowym Jorku, gdzie zainstalowano mikrofony na latarniach ulicznych w dzielnicach o wysokiej przestępczości. Mówi się, że czujniki ShotSpotter wychwytują tylko głośne, podejrzane dźwięki, takie jak strzały lub krzyki, a następnie wysyłają ostrzeżenie do policji. Natomiast policja wykorzystuje te materiały jako dowody w procesach karnych.

W 2017 San Diego stało się być może amerykańskim miastem najbardziej zainwestowanym w nadzór nad oświetleniem ulicznym, współpracując z General Electric w celu zainstalowania kamer, mikrofonów i czujników w więcej niż latarniach 3,000. Inne lokalizacje, a także agencje federalne, zamówiły sprzęt rejestrujący do montażu w lampach ulicznych.

Christie Crawford, właścicielka Cowboy Streetlight Concealments, od której DEA kupuje sprzęt, powiedziała:

Zajmujemy się maskowaniem lamp ulicznych i obudowami kamer. Zasadniczo istnieją firmy, które będą budować kryjówki dla rządu i to właśnie robimy. Określają, co jest dla nich najlepsze, a my to robimy. I to wszystko, co prawdopodobnie mogę powiedzieć… Mogę ci to powiedzieć – rzeczy są zawsze obserwowane. Nie ma znaczenia, czy jedziesz ulicą, czy odwiedzasz przyjaciela, jeśli rząd lub organy ścigania mają powód, aby ustanowić nadzór, istnieje świetna technologia, aby to zrobić.

Rozwiązanie miejskie czy narzędzie tyranii?

Wreszcie, 5G Internet bezprzewodowy 5G jest już wprowadzany od 2019. I tu do gry wchodzą lampy uliczne jako anteny do nadajników 5G. Ze względu na charakter fal milimetrowych 5G o wysokiej częstotliwości i krótkim zasięgu, konieczne jest umieszczenie nadajników w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać ciągłość sygnału. Nie będziesz już mieć wyboru, czy chcesz mieć stały sygnał Wi-Fi w swojej rezydencji; będzie to obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców miast, ponieważ sygnały elektromagnetyczne zostaną umieszczone na ulicy.

Dokładnie ten mechanizm opisuje Mark Steele omawiając techniczne komponenty znajdujące się w ulicznych światłach LED i ujawnia nielegalny sprzęt, którego celem jest atak na osoby znajdujące się w ich zasięgu.

FIRMA ENERGA BĘDZIE STAWIAĆ LAMPY Z ANTENAMI NA ULICACH!

Energa pierwsze tego typu oświetlenie testuje w Rumii w woj. pomorskim instalując lampę ZeroSite, czyli słup oświetleniowy z wbudowaną małą anteną telefonii komórkowej. Lampa jest połączeniem energooszczędnej latarni ulicznej typu LED i telekomunikacyjnej stacji bazowej. Na podstawie umowy, którą spółka Energa Oświetlenie podpisała z firmą Ericsson, już jesienią tego roku w Rumi zostanie zainstalowany innowacyjny 14 metrowy słup oświetleniowo-przekaźnikowy – lampa ZeroSite. Stanie na rondzie Lecha Kaczyńskiego.

Sieć 5G wymagać będzie znacznego zagęszczenia stacji bazowych. Energa Oświetlenie chce być gotowa na to, by w ciągu 2 lat stać się partnerem dla sieci telefonii komórkowych i zaoferować im lokalizacje do posadowienia stacji w miejscach, gdzie dzisiaj znajdują się nasze punkty oświetleniowe

– Mówi Michał Bełbot, prezes Zarządu Energi Oświetlenia.”

Pilotażowy projekt Energi Oświetlenie jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na nowe lokalizacje stacji bazowych w obszarach miejskich. W przyszłości mogą lampy ZeroSite mogą się stać wielofunkcyjnym elementem Smart City, umożliwiającym instalowanie stacji pogodowych, kamer monitoringu miejskiego, hotspotów Wi-Fi oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie lampy ZeroSite oferują 3G oraz 4G, ale w niedalekiej przyszłości również 5G. Stacje ZeroSite będą generować moc około 1000 W.

Czy inteligentne latarnie to kolejne świetne rozwiązanie do planowania urbanistycznego i zarządzania miastem, czy też wygodny mechanizm nadzoru publicznego? Niemal absurdalne wydaje się sugerowanie, że lampy uliczne mogą być kolejnym najbardziej użytecznym narzędziem tyranii, ale ich banalność i regularne umieszczanie na ulicach sprawia, że ​​są one idealnym narzędziem do monitorowania – a tym samym kontroli – całych populacji świata.

źródło: http://prawy-glos.prv.pl/technologia

Udostępnij

”SMART CITY” – FIRMA ENERGA BEDZIE STAWIAĆ LATARNIE 5G NA ULICACH POLSKI.

Globalna Świadomość16 maja 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPRZEPISYWANIE HISTORII – KIM SĄ AUTORZY GLOBALNEGO FAŁSZERSTWA ?Następny artykuł9/11 – KTO PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ ZŁOTO I DIAMENTY Z KOMPLEKSU

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA UKRAINIE ! OKULTYSTYCZE ELITY UE CHCĄ NAS WPĘDZIĆ DO WOJNY

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ”SMART CITY” – FIRMA ENERGA BEDZIE STAWIAĆ LATARNIE 5G NA ULICACH POLSKI.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?