Mistyczny 11/09/2001

9/11 – KTO PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ ZŁOTO I DIAMENTY Z KOMPLEKSU WTC W DZIEŃ ATAKU ?

9/11 – KTO PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ ZŁOTO I DIAMENTY Z KOMPLEKSU WTC W DZIEŃ ATAKU ?

Diamenty i obligacje warte ponad milion dolarów zostały najwyraźniej skradzione z opancerzonego ciężarówki w piwnicy World Trade Center, gdy ataki terrorystyczne miały miejsce 11 września 2001 r., Co sugeruje, że ktoś – lub niektórzy ludzie – mogli wiedzieli z wyprzedzeniem o atakach z 11 września i wykorzystali chaos, który, jak wiedzieli, wywołają te ataki, aby popełnić przestępstwo w czasie, gdy ryzyko złapania było minimalne.

Ponadto podjęto próbę usunięcia niezwykle dużej ilości złota ze skarbców w piwnicy World Trade Center w czasie ataków, co wskazuje, że inne osoby mogły wiedzieć z wyprzedzeniem o atakach i na podstawie ich wcześniejszej wiedzy , próbował wydobyć złoto, zanim zostało zakopane w gruzach Bliźniaczych Wież. Ktokolwiek wywoził złoto ze skarbców, najwyraźniej porzucił swój pojazd i uciekł w bezpieczne miejsce, zanim zawaliły się wieże, co sugeruje, że został z wyprzedzeniem ostrzeżony o zawaleniu i w konsekwencji był w stanie uciec przed zawaleniem się budynków.

Zgłoszono tylko ograniczoną ilość informacji o tych incydentach, które opisano poniżej, dlatego trudno jest dokładnie określić, co się stało. Jednak szczegóły, które zostały zgłoszone, z pewnością wydają się podejrzane, dlatego z pewnością istnieje potrzeba dokładnego przyjrzenia się tym wydarzeniom.

DIAMENTY I OBLIGACJE ZOSTAŁY POZNAWCIE SKRADZIONE Z OPANOWANEGO CIĘŻARÓWKI

Najwyraźniej kradzież diamentów i obligacji miała miejsce 11 września między około 9:15 a 10:28, kiedy zawaliła się druga z Bliźniaczych Wież. Opancerzona ciężarówka Brink, prowadzona przez 68-letniego Josepha Trombino, przybyła do World Trade Center około godziny 8:46 tego dnia. Trombino wjechał swoim pojazdem na podziemny parking North Tower, aby zostawić 14 milionów dolarów w gotówce.

Został przy pojeździe, podczas gdy trzej koledzy, którzy byli z nim, przekazali gotówkę strażnikom Banku Nowej Szkocji, którzy włożyli ją do płóciennych wózków, aby zabrać je do skarbca w wieży. Był w ciężarówce o 8:46, kiedy American Airlines Flight 11 – pierwszy samolot, który został porwany tego dnia – rozbił się o Wieżę Północną, wiele pięter nad nim. 

Po katastrofie koledzy Trombino zostali ewakuowani z wieży, chociaż wóz był zaparkowany zaledwie 100 stóp od zjazdu, Trombino pozostał ze swoim pojazdem. Był w nim o godzinie 9:03, kiedy drugi porwany samolot – United Airlines Flight 175 – uderzył w Wieżę Południową. Ciężarówka nadal znajdowała się w garażu podziemnym, kiedy zawaliła się Wieża Północna, o godzinie 10:28. Chociaż Trombino już wtedy opuścił pojazd, zginął podczas zawalenia się. 

ODKRYCIE ZAGINIONEJ CIĘŻARÓWKI

Robotnicy odnaleźli opancerzoną ciężarówkę Brink w gruzach World Trade Center nieco ponad trzy miesiące później, 21 grudnia 2001 r. Porucznik William Keegan, który był szefem Departamentu Policji Zarządu Portu Natychmiast wezwano nocną akcję ratowniczą w Ground Zero i poinformowano o odkryciu.

Keegan natychmiast zadzwonił do Brink’s i przekazał wiadomość. Podczas rozmowy powiedziano mu, że kierowca pojazdu, Trombino, wciąż zaginął. Powiedziano mu również, że pojazd powinien zawierać kosztowności o wartości ponad miliona dolarów, w tym 250 000 dolarów w diamentach i 750 000 dolarów w obligacjach zbywalnych. Następnie udał się, aby pomóc odzyskać pojazd.

Gdy Keegan dotarł na miejsce, w którym znajdowała się ciężarówka, ratownicy odkopali wystarczającą ilość gruzu, aby zajrzeć do kabiny i sprawdzić, czy w środku jest zwłoki Trombino. Okazało się, że kabina była pusta, co świadczyło, że Trombino opuścił pojazd przed zawaleniem się Wieży Północnej 11 września.

Keegan chciał wtedy dostać się na tył ciężarówki, aby wyjąć diamenty i obligacje, jednak tył ciężarówki był zablokowany, pracownicy przecięli dach piłą tarczową i utworzyli otwór umożliwiający dostanie się do środka. Funkcjonariusz policji portowej przeszedł przez otwór i wszedł do pojazdu, aby go sprawdzić, i stwierdził, że jest pusty. – Żadnych obligacji. Żadnych diamentów. Nic – opisał Keegan. 

Ciało Trombino zostało odnalezione, chociaż nie jest jasne, kiedy zostało odkryte. Żona Trombino, Jean Trombino, powiedziała w styczniu 2002 roku, poinformowana ją o odkryciu zwłok męża ale winnym miejscu. Poinformowano ją, że ciało zostało znalezione w pobliżu fontanny wodnej między Twin Towers, na placu World Trade Center. Oznacza to, że Trombino próbował uciec z Wieży Północnej po zawaleniu się Wieży Południowej, prawdopodobnie w obawie, że Wieża Północna również się zawali, ale został zginął, gdy Wieża Północna się zawaliła.

14 milionów dolarów w gotówce, które Trombino podrzucił 11 września, zostało znalezione w gruzach World Trade Center w lutym 2002 roku. Jednak według Keegana diamenty i obligacje, które znajdowały się w ciężarówce Trombino, nigdy nie zostały odzyskane. 

Próba ustalenia, kiedy i jak diamenty i obligacje mogły zostać zabrane z ciężarówki Trombino, jest trudnym zadaniem, ponieważ działania Trombino od momentu, gdy zostawił 14 milionów dolarów w gotówce, a jego śmiercią, kiedy północ Wieża zawaliła się, są niejasne.

Trombino podobno zadzwonił do biura Brinka na Brooklynie po tym, jak Lot 11 uderzył w Wieżę Północną o godzinie 8:46, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Powiedział do dyspozytora: „Coś się dzieje. Co mam zrobić?” Według żony zadzwonił do firmy z budki telefonicznej, lecz firma oświadczyła, że połączenie wykonano z komórki.

To tajemnicze, że Trombino pozostał w podziemnym garażu, zamiast natychmiast udać się w bezpieczniejsze miejsce po zderzeniu się Lotu 11 z Wieżą Północną. Trzej koledzy kierowcy, którzy wyładowali 14 milionów dolarów w gotówce w World Trade Center, zostali ewakuowani z North Tower jakiś czas po tym, jak samolot w nią uderzył i uciekli bez szwanku. Jednak Trombino pozostał ze swoim pojazdem. 

W świetle warunków, które opisał, dzwoniąc do Brinka, z pewnością powinien był pomyśleć, że może być w niebezpieczeństwie i musi jak najszybciej uciec z Północnej Wieży. Powiedział dyspozytorowi, że „ściany wokół niego zaczęły się kruszyć, a woda wlewała się do garażu” – twierdzi Walter. Zanim linia została zerwana, powiedział, że według jego żony „budynek się trząsł i woda spływała w dół”.

Jeszcze dziwniejsze wydaje się to, że Trombino pozostał w garażu podziemnym, gdy weźmiemy pod uwagę rady, jakich podobno udzieliły mu inne osoby. Na przykład policjant polecił mu przesunąć ciężarówkę, powiedział dyspozytorowi. Oficer kazał mu to zrobić, ponieważ według jego córki Wieża Północna była niestabilna. I dyspozytor poradził mu, aby zostawił swój pojazd i natychmiast opuścił budynek, stwierdził Brink’s. 

William Keegan zasugerował, że Trombino mógł zostać ze swoją ciężarówką, ponieważ chciał chronić jej ładunek lub nie wiedział, że jego koledzy zostali ewakuowani z Wieży Północnej i spodziewał się, że wrócą do pojazdu. To były tylko domysły. Z pewnością, gdyby ciężarówka była zamknięta, Trombino nie musiałby przy niej przebywać, aby chronić ładunek. Rodzina Trombino rzeczywiście powiedziała, że ​​myśleli, że gdyby kierowca został przy pojeździe, zrobiłby to nie po to, by strzec znajdujących się w nim kosztowności, ale po prostu, „ponieważ myślał, że jego załoga wraca”. 

KTOŚ PRÓBOWAŁ USUWAĆ ZŁOTO Z VAULTSÓW POD ŚWIATOWYM CENTRUM HANDLOWYM


Próba usunięcia złota ze skarbców w piwnicy World Trade Center miała miejsce mniej więcej w czasie ataku na Bliźniacze Wieże, ale przed zawaleniem się któregoś z budynków. Incydent wyszedł na jaw kilka tygodni po 11 września, kiedy pracownicy odzysku odkopali warte miliony dolarów złoto w sztabkach, które zostało porzucone w tunelu pod World Trade Center. 

Duże ilości złota i srebra były przechowywane w skarbcach należących do działu handlu metalami Comex z New York Mercantile Exchange, kilka pięter pod ziemią w siedzibie World Trade Center. Według The Times of London, Comex miał w skarbcach złoto warte 100 milionów dolarów . W skarbcu znajdowało się również złoto o wartości 220 milionów dolarów w imieniu innych i srebro o wartości 430 milionów dolarów. Aby dotrzeć do podziemi, opancerzone ciężarówki przejeżdżały przez to, co kiedyś było tunelami Hudson i Manhattan Railroad. 

Złoto odkopane przez pracowników wydobywczych zostało odkryte pod koniec października 2001 roku w tunelu dostawczym pod budynkiem World Trade Center Building 5 – budynkiem na północny wschód od Twin Towers, który został poważnie uszkodzony w wyniku zawalenia się wież. Złoto zostało znalezione wraz z 10-kołową ciężarówką, która prawdopodobnie została użyta do przetransportowania go ze skarbców, oraz kilka zmiażdżonych samochodów. W pobliżu nie było żadnych martwych ciał, co wskazywało, że ktokolwiek próbował usunąć złoto, porzucił swoje działania, zanim Bliźniacze Wieże się zawaliły. Ilość usuwanego złota nie jest zgłaszana, ale była to wyraźnie duża ilość, ponieważ po znalezieniu go przez pracowników przy odzysku potrzebne były dwie ciężarówki, aby przetransportować je z tunelu. 

Informatorka z Chicago Board of Trade, Joyce Selander, wyjaśniła, dlaczego uważa za podejrzane, że ktoś próbował zabrać tak dużo złota w czasie ataków z 11 września. Napisała, że ​​osoba może normalnie odebrać swoje złoto ze skarbca, takiego jak te znajdujące się pod World Trade Center, pojawiając się w dowolnym momencie, bez wcześniejszego powiadomienia, z kwitami ze skarbca. Czy ktoś został ostrzeżony o nieuchronnym zawaleniu się Wieży Południowej, ktoś, kto załadował złoto i był gotów je zabrać? 

Scena, która została odkryta w tunelu dostawczym, wyglądała wyraźnie podejrzanie. Dowody sugerują, że ktoś lub niektórzy ludzie mogli wcześniej wiedzieć, że World Trade Center miało zostać zaatakowane 11 września i chcieli przenieść złoto, zanim zostało zakopane w gruzach, gdy zawaliły się Bliźniacze Wieże. Mogli chcieć zabrać złoto szczególnie podczas ataków, ponieważ chaos, który z pewnością miał miejsce w tym czasie, zmniejszyłby prawdopodobieństwo, że usunięcie niezwykle dużej ilości złota przyciągnie uwagę.

Dodatkowo fakt, że złoto zostało porzucone w tunelu dostawczym, zanim zawaliły się Bliźniacze Wieże, wskazuje, że ktokolwiek próbował je usunąć, mógł zostać poproszony o opuszczenie World Trade Center przez kogoś, kto z góry wiedział, że budynki są w trakcie budowy. zawalić się. Jeśli tak było, oznacza to, że osoba, która wydała ostrzeżenie, prawdopodobnie wiedziała, że ​​ataki z 11 września będą wiązały się z obaleniem Bliźniaczych Wież.

KTO UKRADŁ DIAMENTY I OBLIGACJE Z CIĘŻARÓWKI BRINK?

Zgłoszone informacje o pozornej kradzieży diamentów i obligacji z opancerzonego ciężarówki Brink oraz o próbie usunięcia złota z piwnicy World Trade Center 11 września budzą wiele pytań. Na przykład, wspominając odkrycie ciężarówki Brink, William Keegan nie wspomniał o żadnych oznakach włamania do pojazdu. Jesli wiec nie było włamania to kto ukradł diamenty i obligacje. Czy kierowca, Joseph Trombino czy ktoś inny był w to zamieszany?

Obecnie dostępne informacje, jeśli są dokładne, sugerują, że ktoś inny niż Trombino zabrał kosztowności z ciężarówki. Gdyby Trombino zabrał ze sobą diamenty, kiedy opuszczał swój pojazd, z pewnością byłyby przy nim, gdy znaleziono jego ciało. Zamiast tego, według Brinka, jedynym przedmiotem znalezionym przy nim była jego torba kurierska. 

Można sobie wyobrazić, że Trombino zabrał diamenty i obligacje ze swojej ciężarówki, być może po to, aby nie zostały zakopane w gruzach, gdyby Wieża Północna się zawaliła, a następnie te przedmioty zostały potajemnie skradzione przez oportunistycznego złodzieja, gdy znaleziono ciało Trombino. Ten scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny w świetle zaostrzonych zabezpieczeń w World Trade Center w miesiącach po 11 września.

W następstwie ataków terrorystycznych Departament Policji Port Authority, Departament Policji Nowego Jorku, Gwardia Narodowa i inne agencje ustanowiły „obwód bezpieczeństwa” wokół tego miejsca, według Charlesa Vitchers i Roberta Graya, dwóch pracowników zaangażowanych w działania naprawcze w strefie zero. Były „legiony policjantów”, które uniemożliwiały obywatelom zbliżanie się do miejsca, podała Associated Press. Pastor CH Dyer opisał „niezwykle ścisłą ochronę”, którą zaobserwował, odwiedzając to miejsce kilka tygodni po 11 września. „Żaden dowód, żadne ciało ani nawet część ciała nie opuściłyby miejsca zbrodni” – wspomina.  Wykradanie w takich okolicznościach diamentów i obligacji wartych milion dolarów z pewnością byłoby niezwykle trudne.

KRADZIEŻ DIAMENTÓW I OBLIGACJI MUSI ZOSTAĆ DOKŁADNIE ZAPLANOWANA

Jeśli ktoś lub ktoś inny niż Trombino zabrał diamenty i obligacje z ciężarówki Brinka, prawdopodobnie musieli wiedzieć wcześniej, że pojazd będzie rano w World Trade Center z 11 września. Ten fakt był najwyraźniej dość łatwy do odkrycia, ponieważ Trombino stosował regularną rutynę. Brink powiedział, że on i jego współpracownicy codziennie zatrzymywali się w Trade Center.  Trombino „opuściłby wówczas opancerzoną ciężarówkę i dostarczyłby pieszo miliony dolarów papierów wartościowych do licznych przystanków na Wall Street”, według New Jersey Star-Ledger. Złodziej mógł więc dowiedzieć się, gdzie będzie ciężarówka Brink rankiem 11 września, po prostu obserwując codzienne ruchy Trombino.

Gdyby diamenty i obligacje zostały skradzione z ciężarówki Trombino, a osoby odpowiedzialne zdecydowały się popełnić przestępstwo 11 września, ta osoba lub osoby przypuszczalnie wiedziałyby o atakach na World Trade Center i miały na celu wykorzystanie chaosu, jaki spowodowałyby ataki. w celu kradzieży kosztowności, gdy byłoby minimalne ryzyko złapania. Jeśli tak było, w jaki sposób dowiedzieli się, że World Trade Center zostanie zaatakowane 11 września?

PRÓBA USUNIĘCIA ZŁOTA OZNACZA WIEDZĘ O ATAKACH 11/9.

Należy również dokładnie zbadać próbę usunięcia wartego miliony dolarów złota ze skarbców World Trade Center. Odkrycie, kto stał za tym incydentem, powinno być dość prostym zadaniem. Śledczy mogli na przykład ustalić, kto był właścicielem ciężarówki, która przewoziła złoto, po prostu na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Fakt, że próba usunięcia dużej ilości złota ze skarbców została podjęta w tym samym czasie, gdy miały miejsce ataki z 11 września, wydaje się mało prawdopodobny. Osoby zaangażowane mogły zatem wiedzieć z wyprzedzeniem, co wydarzy się 11 września i specjalnie zaaranżować usunięcie złota, gdy ataki były w toku. Jeśli tak było, w jaki sposób uzyskali informacje o atakach?

Dodatkowo fakt, że pojazdy znalezione w tunelu dostawczym ze złotem zostały najwyraźniej porzucone, zanim zawaliły się Twin Towers, sugeruje, że kierowcy zostali ostrzeżeni z wyprzedzeniem, że wieże się zawalą. Jeśli tak było, kto dał im ostrzeżenie? A skąd ta osoba wiedziała, że ​​wieże się zawalą?

CZY BADACZE ZAPOZNALI SIĘ Z TYMI ZDARZENIAMI?

Przydałoby się wiedzieć, czy kiedykolwiek zbadano rzekomą kradzież diamentów i obligacji z opancerzonego ciężarówki Brink oraz próbę usunięcia złota ze skarbców pod World Trade Center. Czy FBI lub inna agencja rządowa przyjrzała się tym incydentom? Czy Brink’s zbadał zniknięcie diamentów i obligacji z jego ciężarówki? Jeśli zbadano te incydenty, co znaleźli śledczy?

William Keegan napisał, że „raport ze śledztwa nie kryminalnego – NCIR # 05-02 – został przygotowany i złożony” jakiś czas po tym, jak odkopano ciężarówkę Josepha Trombino. Nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących tego, co było w raporcie.  Czy zawierał jakieś szczegóły dotyczące tego, kto mógł zabrać kosztowności z ciężarówki?

Ustalenie, co dokładnie się stało i kto stał za dwoma podejrzanymi incydentami opisanymi w tym artykule, z pewnością poprawiłoby nasze zrozumienie ataków z 11 września. Dostępne już informacje sugerują, że zdarzenia te mogły mieć miejsce w wyniku wcześniejszej wiedzy niektórych osób na temat ataków, które próbowali wykorzystać w celu uzyskania korzyści finansowych.

W takim przypadku zbadanie, kim byli ci ludzie i kto poinformował ich o tym, co się wydarzy 11 września, może pomóc w ustaleniu tożsamości niektórych osób, które zaplanowały ataki z 11 września. To kluczowe informacje, które należy odkryć.

Źródło : http://911blogger.com/news/2016-10-31/million-dollar-diamond-theft-world-trade-center-911

Udostępnij

9/11 – KTO PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ ZŁOTO I DIAMENTY Z KOMPLEKSU WTC W DZIEŃ ATAKU ?

Globalna Świadomość16 maja 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł”SMART CITY” – FIRMA ENERGA BEDZIE STAWIAĆ LATARNIE 5G NA ULICACH POLSKI.Następny artykułEGZOSZKIELETY – AUTOMATYCZNE ZBROJE DA VINCI I

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA GROUND ZERO – JAK ZBURZONO DWIE WIEŻE W NOWYM JORKU ? 20 LAT PO 11 WRZEŚNIA – KTO STAŁ

Ostatnie wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! ŚWIAT JEST SCENĄ I NIC

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • 9/11 – KTO PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ ZŁOTO I DIAMENTY Z KOMPLEKSU WTC W DZIEŃ ATAKU ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?