Świat jest inny

KRYPTOZOOLOGIA – NIEZNANE ISTOTY ODNALEZIONE W WIKTORIAŃSKIM DOMU W LONDYNIE.

KRYPTOZOOLOGIA – NIEZNANE ISTOTY ODNALEZIONE W WIKTORIAŃSKIM DOMU W LONDYNIE.

Lata ’60-te w Londynie to czas wyburzania starych domów na rzecz nowych dzielnic mieszkaniowych. Jednym z budynków do rozbiórki jest od dawna opustoszały dom, należący do niejakiego Thomasa Theodorea Merlina. W czasie usuwania pozostałości budynku w piwnicy odnaleziono niesamowite znalezisko – kilka tysięcy małych, szczelnie zamkniętych pudełeczek. Gdy robotnicy zajrzeli do nich zobaczyli coś niesamowitego. Setki malutkich zakonserwowanych ciał, wyglądających jak mityczne stwory.

Szkielety przedziwnych istot zostały znalezione w piwnicy jednego z londyńskich domów.

merlin

Znaleziona kolekcja należała do właściciela budynku Thomasa Merrylina zoologa i ksenoarcheologa, który zgromadził przykłady mitycznych stworzeń, występujących (wydawałoby się) wyłącznie w bajkach. Kolekcja wyglądająca na nienaruszoną od momentu jej umieszczenia w piwnicy w latach ’40-tych, zawierała ponad 5000 okazów flory i fauny zebranych, spreparowanych oraz zachowanych przez naukowców, profesorów i badaczy nieznanych kultur i gatunków.

strange_creatures_02

Najbardziej ciekawym aspektem tego odkrycia jest człowiek stojący za istnieniem kolekcji – enigmatyczny i tajemniczy gentelman, który zgromadził razem obiekty kwestionujące nasze rozumienie natury.

strange_creatures_04

Thomas Merrylin Urodzony w 1782 roku w arystokratycznej rodzinie Thomas Merrylin stawiał pierwsze kroki w zoologii wspólnie ojcem, fascynatem ezoterycznej historii naturalnej, który w poszukiwaniu nieznanej wiedzy o gatunkach odbył wiele podróży po świecie, wspólne z synem gromadząc przykłady nieznanych stworzeń. Po śmierci ojca Thomas kontynuował rozbudowywanie kolekcji, wzbogacając ją o wiele nowych odnalezionych w podróżach gatunków.

strange_creatures_00

Jednak nie tylko nietypowe zainteresowania badawcze przyniosły mu rozgłos. Jedną z niezwykłych cech naukowca był jego młody wygląd, który utrzymywał się aż do późnej starości. Z powodu dziwnych zainteresowań otaczała go aura niesławy, dodatkowo wzmacniana przez oskarżenia o czarną magię. Mimo to grono podzielających jego zainteresowania naukowców zachęcało mężczyznę dzielenia się wiedzą z innymi.

strange_creatures_05

W 1899 roku odbył podróż do Ameryki, jego tournée zostało jednak zatrzymane z powodu narastającej krytyki środowiska konserwatywnych naukowców. Nie zaniechał jednak swoich podróży i poszukiwań nieznanej wiedzy o życiu na ziemi.

strange_creatures_06

Naukowiec odszedł w zapomnienie aż do dziwnego wydarzenia w 1942 roku. W tym roku powołano do życia sierociniec dla chłopców Tunbridge w Londynie, który powstał dzięki darowiźnie mężczyzny podającego się właśnie za Thomasa Theodore Merrylina. Mężczyzna przekazał władzom ośrodka budynek, zastrzegł jednak, że piwnica ma nie być wykorzystywana ani nawet otwierana.

strange_creatures_07

Nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego gdyby nie fakt, że Merrylin powinien w tym czasie już dawno nie żyć, mało bowiem prawdopodobne aby dożył 140 lat. Po blisko 20 latach ośrodek został zamknięty, a budynek zgłoszony do rozbiórki.

strange_creatures_08

Czy znaleziona kolekcja to odkryte w podróżach stworzenia zgromadzone przez Merrylina? A może jego zainteresowania i egzotyczne wyprawy zainspirowały mężczyznę do spreparowania tych stworów? Kolekcja może być również prowokacją pozostawioną w celu wywołania zamieszania po śmierci przyrodnika…

strange_creatures_09
strange_creatures_10
strange_creatures_11
strange_creatures_12
strange_creatures_13
strange_creatures_15
strange_creatures_16
strange_creatures_17
strange_creatures_18
strange_creatures_19
strange_creatures_20
strange_creatures_21
strange_creatures_22

Czy jest to tylko genialna mistyfikacja ? Czy są to może dowody na egzystencję nieznanych dotąd gatunków istot i potwierdzenia teorii kryptozoologi ?

Udostępnij

KRYPTOZOOLOGIA – NIEZNANE ISTOTY ODNALEZIONE W WIKTORIAŃSKIM DOMU W LONDYNIE.

Globalna Świadomość23 maja 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł11 WRZEŚNIA – OKULTYSTYCZNY MEGARYTUAŁ I ZNACZENIE MAGICZNYCH LICZB 9/11Następny artykułPRZEPISYWANIE HISTORII – CHRONOLAGIA PRAWDZIWYCH WYDARZEŃ ŚWIATA – TARTARIA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? W EUROPIE POWSTAJE NOWY CERN, KTÓRY PRZYĆMI SWOJEGO POPRZEDNIKA ! DZIWNE

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KRYPTOZOOLOGIA – NIEZNANE ISTOTY ODNALEZIONE W WIKTORIAŃSKIM DOMU W LONDYNIE.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?