Alternatywna historia świata

PRZEDRESETOWY ŚWIAT – ANTYCZNE METROPOLIE I DRAPACZE CHMUR

PRZEDRESETOWY ŚWIAT – ANTYCZNE METROPOLIE I DRAPACZE CHMUR

Czy wiesz że drapacze chmur i ogromne metropolie nie sa tylko domeną naszej cywilizacji ? zanurzając się w odmętach Wieże starożytnych miast i inne wielopiętrowe budynki.

Architektura starożytnych budynków uderza harmonią, wyrafinowaniem elementów elewacji i przemyślaną całością projektu. Ale niewiele osób wie, że gdybyśmy byli w starożytności w niektórych miastach, uderzyłby nas fakt – wielopiętrowe budynki sięgające, do wysokości współczesnych budynków.

Shibam, Jemen

a potem spójrzmy na to:

TEPL KHAZNA. Syria

Wiele, fundamentów wykopanych podczas podczas prac odkrywkowych są żywymi dowodami na pewne ciekawe zjawisko.  Na zdjęciu nie wiadomo, gdzie jest wejście, przejście, ulica. Okazuje się, że był to gęsty wielopiętrowy budynek. Możesz znaleźć więcej przykładów takich podkładów.

Gonur-Tepe (Turkmenistan). Słowo „Tepe” oznacza „kopiec, kopiec pogrzebowy”.

Dlaczego archeolodzy odkopują tylko fundamenty lub połowę pierwszych pięter? Odpowiedź nasuwa się sama – została odcięta przez powódź, gruz został wyniesiony, zasypując go gliną.

Powyżej znaleziska w glinie, glinie piaszczystej.

Shibam, Jemen. 500 wieżowców. Te domy miasta zbudowane są z cegieł adobe i osiągają wysokość 26 metrów (9 pięter) Ta metoda budowy została wykorzystana do ochrony mieszkańców przed atakami Beduinów. Chociaż historia starożytnego stanu Shibam liczy około 2000 lat, większość domów została zbudowana w XVI wieku.

Miasto wciąż jest otoczone murem. Jeśli odetniemy budynki u podstawy, otrzymamy obraz wykopalisk z niemal każdego zakątka Azji Środkowej.

Być może ci, którzy przeżyli kataklizm, powódź, pamiętali, jak wyglądały ich miasta w przeszłości. 

W Jemenie znajduje się starożytne miasto Shibam z populacją około 13 tysięcy osób. Shibam jest często nazywane „miastem najstarszych drapaczy chmur na świecie” lub „opuszczonym Manhattanem”. Pojęcie „mieszkania” nie istnieje w Shibam. Całe piętro zajmuje jedna rodzina, a pierwsze piętra są zazwyczaj przeznaczone na magazyny inwentarza żywego i zboża. Nawiasem mówiąc, są też hotele: znajdują się na środkowych piętrach starożytnych budynków.

Niesamowite, że to wszystko się nie zawala… Bez cementu, na niespalonych cegłach… Fantastycznie! Nawiasem mówiąc, samo miasto znajduje się na dnie takiego kanionu. Może wydobywali tu złoto ?

Wieże Bolońskie

Towers of Bologna to kompleks średniowiecznych budynków w Bolonii, z których najsłynniejsze dziś to tak zwane Dwie Wieże. Między XII a XIII wiekiem liczba baszt w mieście była bardzo duża – około 180. Jednak przyczyna ich budowy do końca pozostaje niejasna.

Teraz jest ich tylko kilka. Dziś przetrwało niecałe 20 starych budynków: wieże Altabella (61 metrów), Coronata (60 metrów), Scappi (39 metrów), Uguzzoni (32 metry), Guidozagni, Galuzzi i słynne Dwie Wieże – Asinelli (97 metrów). ) i Garisenda (48 metrów) ).

Widać, że miasto było bardzo gęsto zabudowane gigantycznymi kamiennymi wieżami, bardziej zbliżonymi wysokością i proporcjami do współczesnych drapaczy chmur niż do zwykłych wież fortecznych tamtego okresu.

Murowane domy Diaolou w Chinach

Diaolou to wielopiętrowe domy obronne, których wiele znajduje się w Kaiping w Chinach, w prowincji Guangdong. Większość z tych wież została zbudowana w latach dwudziestych XX wieku, ale najstarsze pochodzą z pierwszej połowy XVII wieku.

Budowa w diaolou osiągnęła szczególny rozkwit w latach 20-30 ubiegłego wieku. Te forteczne domy były już budowane przy użyciu dość nowoczesnych technologii z betonu i cegły, a w ich architektonicznym wyglądzie dziwnie mieszały się tradycyjne motywy chińskie, włoski renesans i średniowieczny gotyk europejski. W tym czasie zbudowano ponad 3000 domów diaolou, które pełniły zarówno rolę twierdzy, jak i zwykłego budynku mieszkalnego.

Nie wykluczam, że te drogie na tamte czasy budowle zbudowali jezuici, którzy pisali historię Chin. Stąd styl europejski. Albo ci, którzy rozpoczęli wojny opiumowe w Chinach.


Na koniec zapraszamy na film pt.: Dlaczego wyburzono zabytkowe drapacze chmur? (można włączyć napisy polskie)

Udostępnij

PRZEDRESETOWY ŚWIAT – ANTYCZNE METROPOLIE I DRAPACZE CHMUR

Globalna Świadomość18 czerwca 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZYM JEST WOLNOŚĆ W PANDEMICZNYCH CZASACH – HISTORIA NASTOLETNIEJ JENNY.Następny artykułTAJEMNICE PUSTYNI GOBI – CHIŃSKI STONEHENGE,PASY STARTOWE DLA UFO.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICE TARTARII – JAK ELITY UKRYŁY PRZED ŚWIATEM DARMOWĄ ENERGIĘ ATMOSFERYCZNĄ SZALONA TEORIA O CYKLICZNYCH RESETACH – JAK ”POŚWIĘCANA” JEST

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • PRZEDRESETOWY ŚWIAT – ANTYCZNE METROPOLIE I DRAPACZE CHMUR
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?