Świat jest inny

REŻYSER JAMES CAMERON ODKRYWA ”ZAGINIONY GRÓB RODZINY JEZUSA” – CZY MESJASZ MIAŁ SYNA ?

REŻYSER JAMES CAMERON ODKRYWA ”ZAGINIONY GRÓB RODZINY JEZUSA” – CZY MESJASZ MIAŁ SYNA ?

Bazylika Grobu Świętego niekoniecznie mieści grobowiec, w którym po ukrzyżowaniu złożono ciało Chrystusa. Jego prawdziwy grób mógł zostać zniszczony w wyniku trzęsienia ziemi, grzebiąc zwłoki w rozpadlinie. Takie rozwiązanie sugeruje m.in. św. Mateusz i kilka innych poszlak, także poza ewangelicznych.

Kwestia grobu Jezusa ma dla chrześcijan znaczenie przede wszystkim symboliczne. Wierzą oni, że Nazarejczyk zmartwychwstał, a następnie dokonał wniebowstąpienia, formalnie nie posiada on więc miejsca pochówku. Grób, gdzie na krótko złożono jego ciało – pierwotnie należący do rodziny Józefa z Arymatei, ma znajdować się w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie (zwanej niekiedy kościołem Zmartwychwstania Pańskiego), choć nie jest to pewne z historycznego punktu widzenia.

Badacze, niewyznający wiary w zmartwychwstanie, podchodzący do relacji z Nowego Testamentu w sposób racjonalny, sugerują, że z ciałem Jezusa stało się coś zagadkowego. Tzw. hipoteza zaginionych zwłok wskazuje na szereg możliwości, w wyniku których doczesne szczątki centralnej postaci chrześcijaństwa mogły zaginąć w tajemniczych okolicznościach, przez co geneza świąt wielkanocnych jest inna, niż oficjalnie przyjęto.

Zamieszanie z grobem Jezusa Chrystusa.

James Cameron na planie filmu

W Jerozolimie odkryto katakumby z I wieku n.e., w których ma znajdować się grób Jezusa Chrystusa. Archeolog James Tabor na łamach The Daily Mail ujawnił, że w katakumbach odkryto gliniane pojemniki na kości z napisem „Boski Jehowa Wstań! Wstań!”.

Miejsce znalezienia rzekomego grobu Jezusa Chrystusa oddalone jest o 60 m od grobowca „rodziny Jezusa”, odkrytego w 1980 r. To tam mają spoczywać Maria Magdalena i Józef – donosi w najnowszej publikacji brytyjski dziennik „The Daily Mail„. Jest to jednak ciąg dalszy zamieszania, które spowodował słynny twórca filmu „Titanic”.

W 2007 roku słynny reżyser James Cameron pokazał światu trumny, które według niego należą do matki Marii oraz Marii Magdaleny. Reżyser stworzył dokument „The Last Tomb of Jesus„, w którym postawił tezę, iż Chrystus został pochowany, negując tym samym jego zmartwychwstanie.

W odkrytym grobowcu, oprócz trumny z Jezusem, jest też druga, a na niej rysunek ryby z człowiekiem w środku. To nawiązanie do przypowieści o Jonaszu i wielorybie. Tabor wskazuje, że ta symbolika, w początkach chrześcijaństwa, wiązała się z mitem o zmartwychwstaniu Jezusa.

Autorzy filmu „Zaginiony grób Jezusa” izraelskiego reżysera Simchy Jacobovici przekonują, że Jezus Chrystus miał syna z Marią Magdaleną i wszyscy troje zostali pochowani w Jerozolimie – tak wynika z kontrowersyjnego dokumentu. Wyprodukował go James Cameron, twórca „Titanica”. Twórcy dokumentu powołują się na odkrycia archeologiczne, które ich zdaniem są oparte o mocne podstawy naukowe.

Jako przykład Simcha Jacobovici, izraelski badacz starożytności i filmowiec podaje gwoździe, którymi został przybity do krzyża Chrystus. Dowody na autentyczność relikwii przedstawia w swoim najnowszym filmie „The Nails of the Cross” („Gwoździe krzyża”). Gwoździe zostały znalezione w jednym z izraelskich grobowców, według Jacobovici należącym do arcykapłana Kajfasza, który wydał Jezusa Rzymianom na śmierć. Są zakrzywione na końcach, tak, aby nie dało ich się usunąć, mają też szerokie, talerzowate główki.

Chodzi o ustalenia grupy naukowców z Uniwersytetu Północnej Karoliny (USA). Dzięki zdalnie sterowanemu wysięgnikowi zaopatrzonemu w kamerę badacze pod kierunkiem dr Jamesa Tabora dostali się do małej nagrobnej groty. Obraz przekazany z jej wnętrza jest niezwykły.

 Kamera pokazała urny, tzw. ossuaria, ozdobione chrześcijańskimi motywami oraz napis, który można przetłumaczyć jako: Boski Jahwe, powstań, powstań!  Takiego napisu nie miała żadna z 2000 chrześcijańskich urn odnalezionych do tej pory w Izraelu.

 Jerozolimskie ossuaria pochodzą na pewno sprzed 70 r. n.e.  Po zdławieniu powstania Żydów w tym właśnie roku, okupujący ówczesną Palestynę Rzymianie zakazali takich pochówków.

Znaczenie odkrycia podkreśla fakt, że grota znajduje się na terenie, który należał do Józefa z Arymatei. To właśnie on – jak podaje Pismo Święte – użyczył własnego grobowca na złożenie ciała Jezusa po ukrzyżowaniu. Ponadto w latach 80-tych ub. wieku zaledwie 60 metrów od groty odkryto inną jaskinię zawierającą urny z imionami ludzi uważanych za rodzinę Jezusa.

 Nasz zespół popadł w rodzaj ekstatycznego niedowierzania, ale dowody znajdowały się tuż przed naszymi oczami

– mówi zaskoczony  dr James Tabor.

Z filmu dokumentalnego pokazanego w kanale Discovery wynika, że Jezus miał z Marią Magdaleną syna Judę. W latach 80. XX wieku w Talpiot, miejscowości leżącej w sąsiedztwie Jerozolimy odnaleziono 10 urn z wyrytymi na nich napisami i właśnie na podstawie tych odkryć wyreżyserowano film.

Zdaniem Camerona, badania i analiza DNA dowiodły, że odnalezione groby to rzeczywiście miejsce pochówku Jezusa i jego najbliższej rodziny. Na sarkofagach miały się znaleźć napisy z imionami Mateusza, Marii Magdaleny, Jezusa, Marii – matki Jezusa, Józefa – brata Jezusa i Judy, syna Chrystusa. Zgodnie z religią chrześcijańską, ciało Jezusa zostało pochowane w miejscu, gdzie stoi Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie. Wielu naukowców protestuje przeciwko rewelacjom twórcy „Titanica”.

Archeolodzy uważają, że groby należały do rodziny żydowskiej o imionach bardzo podobnych do tych z rodziny Jezusa. Takie imiona były kiedyś bardzo popularne. Izraelski archeolog Amos Kloner, jeden z pierwszych ekspertów, który widział groby odkryte w latach 80. nie wierzy w teorię twórców dokumentu. – Oni chcą tylko na tym zarobić – powiedział. Sensacje o związku Jezusa z Marią Magdaleną pojawiły się już m.in. w głośnej powieści Dana Browna „Kod da Vinci”. Autor napisał o tym, że wzięli oni ślub i mieli dzieci.

Grób Jezusa to także temat, który rozbudza wyobraźnię. Ten pokazany w dzienniku „The Daily Mail” jest kolejnym, który ma być „tym prawdziwym”. Podobno dr James Tabor obiecuje przedstawienie nowych dowodów w tej sprawie już latem tego roku.

Udostępnij

REŻYSER JAMES CAMERON ODKRYWA ”ZAGINIONY GRÓB RODZINY JEZUSA” – CZY MESJASZ MIAŁ SYNA ?

Globalna Świadomość6 lipca 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułMARK PASSIO – BYŁY OKULTYSTA UDOWADNIA ŻE WSZYSCY JESTEŚMY SATANISTAMI.Następny artykułPOŚCIG ZA NIEZNANYMI GATUNKAMI HUMANOIDÓW – MISSING 411, RANCZO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! WOJNY POGODOWE – ELITY ZACHODU ZAATAKOWAŁY DUBAJ ”BRONIĄ POGODOWĄ” ! TAJEMNICA ANTYCHRYSTA – O CO

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • REŻYSER JAMES CAMERON ODKRYWA ”ZAGINIONY GRÓB RODZINY JEZUSA” – CZY MESJASZ MIAŁ SYNA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?