Alternatywna historia świata

RESET XIX WIEKU – TAJEMNICA WIELKIEJ BŁOTNEJ POWODZI.

RESET XIX WIEKU – TAJEMNICA WIELKIEJ BŁOTNEJ POWODZI.

Najwyraźniej w Rosji istnieje taka teoria, że ​​Piotr Wielki nie był założycielem Sankt Petersburga. Nie zbudował go a odkopał z błota. Tak, dobrze słyszałeś. Podobno usunięto całe mnóstwo błota i brudu, a spod spodu wyłoniło się miasto. To oczywiście nie jest oficjalna wersja. Istnieją jednak powody, dla których ta teoria istnieje, zwłaszcza po przyjrzeniu się rycinom wykonanym przez Giovanniego Battistę Piranesiego .

Piranesi tworzył swoją nieśmiertelną sztukę w XVIII wieku. Budynki, o których chciałem opowiedzieć, w większości powstały w XIX wieku. Jednak te budynki wyraźnie zgromadziły sporo stóp tak zwanej „warstwy kulturowej”. Innym wyjaśnieniem byłoby to, że te budynki zostały zbudowane w ten sposób.

Dla lepszej wizualizacji tego, o czym mówię, spójrzmy na poniższy obrazek.


​Zasadniczo to, co mamy, to budynek, w którym okna na dole wyglądają inaczej niż okna powyżej. Te okna, o których mowa, znajdują się całkowicie lub częściowo poniżej poziomu gruntu. Oto kilka budynków wykazujących tę cechę.


​Zastanówmy się nad niektórymi oficjalnymi wyjaśnieniami:

Wersja warstwy kulturowej

Jest to, że tak powiem, produkt uboczny cyklu życia człowieka. Innymi słowy, z czasem produkujemy elementy (brud, śmieci, końskie łajno) podnoszące poziom powierzchni. Nauka archeologiczna szacuje tę akumulację na prawie 1/2 cala na 100 lat. Sumuje się do około 50 cali co 100 lat.

Mówią więc, że twój dom tonie w ziemi i gównie, a zamiast zamiatać brud, czekasz, aż całkowicie zasypie pierwsze piętro. Następnie używasz jednego z okien na drugim piętrze i robisz sobie nowe drzwi, ponieważ rzeczywiste znajdują się 6 stóp pod ziemią. Nie wiem o tobie, ale nie kupuję tego. Istnieje wiele zdjęć miast pokazujących te same budynki na dokładnie tym samym poziomie.

Wersja osiedlowa

Rozumiem, że z czasem budynek może zapaść się w ziemię z powodu np. wibracji lub gęstości gruntu. Zobaczmy teraz, czy tak długi budynek może być idealnie wypoziomowany w stosunku do swojego pierwotnego położenia.

Chyba nie tak bardzo. Miasto zbudowane jest na mieszaniny gliny i gleby wulkaniczne, to utonięcie, powodując niebezpieczne pęknięcia w swoich budynkach. Nie kupuję też tego wyjaśnienia

Budynki powstały w ten sposób

Cóż, może istnieć projekt budynku z oknami zasypanymi do połowy piętra, ale musi być jakiś potężny szczególny powód, aby projektować w tak osobliwy sposób. Również wyniki niektórych wykopalisk, które pokazuję poniżej, pokazują, że nie ma mowy, aby te budynki zostały zaprojektowane „w ten sposób”. Więc tego też nie kupuję.

Tutaj pan musi wykonać kilka akrobacji, aby wejść do budynku. Słyszałem, że to bardzo powszechny problem w Danii.


​Przyjrzyjmy się teraz niektórym budynkom uwolnionym od wielu stóp brudu. Poniższe zdjęcia pochodzą głównie z Rosji, ale wątpię, aby wyniki były inne dla każdego innego kraju.


Na powyższych zdjęciach wyraźnie widzimy drzwi wycięte nad rzeczywistymi wykopanymi drzwiami. Co oznacza, że ​​wcześniej były inne drzwi, ale z jakiegoś powodu znalazły się 10 stóp poniżej poziomu gruntu.

Tuż poniżej można zobaczyć dwa zdjęcia Rosyjskiego Pałacu Zimowego znajdującego się w Sankt Petersburgu. Na rycinie z XVIII wieku można zobaczyć, jak wyglądał, gdy grawer został wykonany. A tuż pod nim, jak dziś wygląda Pałac Zimowy. 1/3 tej konstrukcji znajduje się obecnie pod ziemią. Zgadnij, ilu profesorów historii może ci powiedzieć, dlaczego. Założę się, że każdy z nich powie o nagromadzonej „warstwy kulturowej”.


Problem, jaki mamy, dotyczy wieku tych budynków. Budowle te nie są tak stare. Podobno powstały w XIX wieku, a niektóre nawet w XX. Jednak historia nie dostarcza żadnego konkretnego wyjaśnienia o wydarzeniu które mogło by spowodować taki stan rzeczy na taką skalę. Wiem, że nigdy nie uczono mnie o niczym, co mogło to spowodować.

Ten problem nie jest specyficzny dla Rosji. Jest bardzo powszechny w Europie. Jestem prawie pewien, że ludzie w Londynie dobrze znają ten rodzaj ”zatopionych” budynków, o których mówię. Ale istnieją one również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Nowej Zelandii, krajach RPA i Ameryce Południowej. Te zakopane budynki są wszędzie.

Hiszpania

Anglia

Dania

Republika Czeska

Ta lista mogłaby być dłuższa. Jednak nic nie wiemy o tym, co mogło to spowodować. Choć jest wiele tropów.

Udostępnij

RESET XIX WIEKU – TAJEMNICA WIELKIEJ BŁOTNEJ POWODZI.

Globalna Świadomość26 lipca 20216 sierpnia 2023

Wersja warstwy kulturowej

Jest to, że tak powiem, produkt uboczny cyklu życia człowieka. Innymi słowy, z czasem produkujemy elementy (brud, śmieci, końskie łajno) podnoszące

Wersja osiedlowa

Rozumiem, że z czasem budynek może zapaść się w ziemię z powodu np. wibracji lub gęstości gruntu. Zobaczmy teraz, czy tak

Budynki powstały w ten sposób

Cóż, może istnieć projekt budynku z oknami zasypanymi do połowy piętra, ale musi być jakiś potężny szczególny powód, aby projektować

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZYM JEST RYTUAŁ PALENIA I DLACZEGO W OGÓLE PALISZ ?Następny artykułARMAGEDON I GADZIA INWAZJA NA ZIEMIĘ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

JAK ELITY UKRYŁY ISTNIENIE GIGANTÓW W ŚWIATOWEJ HISTORII PRZEDRESETOWY SYSTEM ENERGII – CZYM SĄ KRZYŻE I SYMBOLE RELIGIJNE W KATEDRACH

Ostatnie wpisy

TAJNA BROŃ ELIT ODNALEZIONA NA ANTARKTYDZIE ! KINIEC ERY 'KALI YUGI’ – CO OBECNIE CZEKA NASZĄ CYWILIZACJĘ ? ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Kategorie

AGENDA 2030 (256) Alternatywna historia świata (184) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • RESET XIX WIEKU – TAJEMNICA WIELKIEJ BŁOTNEJ POWODZI.
  • Wersja warstwy kulturowej
  • Wersja osiedlowa
  • Budynki powstały w ten sposób
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?