Otwórz oczy

”COVIDOMAT” – DZIAŁA JAK ALKOMAT, BĘDZIE W KAŻDEJ POLSKIEJ PLACÓWCE.

Wykrywacz koronawirusa z Zaczernia czeka już tylko na akceptację urzędników. Skuteczność naszego urządzenia jest porównywalna z najlepszymi testami antygenowymi – mówi o Covid Detectorze Dawid Cycoń, prezes firmy ML System z Zaczernia koło Rzeszowa.

Do realnego zastosowania tego przełomowego w skali światowej wykrywacza koronawirusa potrzeba jest już tylko rekomendacja Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Covid Detector działa na zasadzie alkomatu. Wystarczy dmuchnąć i po kilkudziesięciu sekundach podaje wynik na obecność Covid-19 w organizmie. Urządzenie wykorzystuje stosowane w fotowoltaice zjawisko zamiany światła, w tym przypadku w odbiciu od cząstek koronawirusa.

– Jego skuteczność sprawdzaliśmy na wariancie brytyjskim – mówi prezes Cycoń. – Szacowana jest w dwóch parametrach: czułości, czyli potwierdzenia stanu zakażenia, oraz specyficzności, czyli potwierdzenia jego braku. W specyficzności mamy ponad 97 proc., a w czułości około 94 proc. przy wysokiej wiremii, czyli stanu w którym osoba zakażona rozsiewa wirusa.

Szef ML System dodaje, że Covid Detector rozpoznaje każdą mutację Covid-19.

– Choć nie wiemy, czy z tą samą skutecznością, bo nie mamy tego jeszcze zweryfikowanego w warunkach medycznych – zaznacza.

Wystarczy dmuchnąć i po kilkudziesięciu sekundach Covid Detector podaje wynik na obecność w organizmie Covid-19
Wystarczy dmuchnąć i po kilkudziesięciu sekundach Covid Detector podaje wynik na obecność w organizmie Covid-19 Fot. ML System

Urządzenie jest już formalnie dopuszczone do stosowania (np. podczas konferencji jako pomiar przesiewowy), ale wciąż nie ma przyznanej rekomendacji do ściągania lub nakładania kwarantanny w oparciu o wyniki testu. Jeżeli więc jakaś osoba przyjechała z zagranicy i badanie na Covid Detectorze wskaże jej wynik negatywny, to i tak musi ona zrobić testy antygenowe, aby uniknąć 10-dniowej kwarantanny.

Firma z Zaczernia czyni wszelkie starania, aby uzyskać urzędniczą „certyfikację”.

– Jestem po spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia i z Głównym Inspektorem Sanitarnym, natomiast nie mam jeszcze jednoznacznej decyzji w naszej sprawie. Jesteśmy trochę w takim zawieszeniu – mówi prezes Cycoń.

Pozytywna decyzja GIS lub służb podległych Ministerstwu Zdrowia sprawi, że Covid Detector będzie używany m.in. na lotnisku w Jasionce, czy też na warszawskim Okęciu.

– Listów intencyjnych w tej sprawie mamy podpisanych więcej, również z profesjonalnymi firmami diagnostycznymi. Naszym urządzeniem zainteresowanych jest wiele kolejnych lotnisk, nie tylko w Europie, ale i z innych kontynentów. Jednak wszyscy, aby zastosować nasze urządzenie, czekają na rekomendację urzędników w zakresie ściągania lub nakładania kwarantanny na podstawie wyniku z testu Covid Detectorem – podkreśla prezes ML System.

Ostatnie wpisy

Kategorie

”COVIDOMAT” – DZIAŁA JAK ALKOMAT, BĘDZIE W KAŻDEJ POLSKIEJ PLACÓWCE.

8 sierpnia 2021 / Możliwość komentowania ”COVIDOMAT” – DZIAŁA JAK ALKOMAT, BĘDZIE W KAŻDEJ POLSKIEJ PLACÓWCE. została wyłączona

Firma z Zaczernia czyni wszelkie starania, aby uzyskać urzędniczą „certyfikację”.

– Jestem po spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia i z Głównym Inspektorem Sanitarnym, natomiast nie mam jeszcze jednoznacznej decyzji w naszej

Może Ci się spodobać

SEDNO WSZYSTKICH TWOICH DOLEGLIWOŚCI ? WCZESNODZIECIĘCE POCZUCIE MATCZYNEGO ODRZUCENIA. 29 czerwca 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • ”COVIDOMAT” – DZIAŁA JAK ALKOMAT, BĘDZIE W KAŻDEJ POLSKIEJ PLACÓWCE.
  • Firma z Zaczernia czyni wszelkie starania, aby uzyskać urzędniczą „certyfikację”.
  • Może Ci się spodobać